W okolicy Rzymu trwa aktywność wulkaniczna nowego typu

Kategorie: 

Jak donosiliśmy przed kilkoma dniami, na zachód od Rzymu i zaledwie sto metrów od wybrzeża nadmorskiego kurortu Fiumicino pojawiły się podmorskie kratery wulkaniczne. Na powierzchni morza wydostaje się wciaż mieszanina gazów i piachu.

 

Eksperci z Narodowego Instytutu Geofizyki i Wulkanologii nadal badają zjawisko. Priorytetem jest ustalenie, co może stać się w przyszłości. Podejmowane są próby lokalizowania kolejnych miejsc aktywnych wulkanicznie. Ostatnio miał miejsce bezprecedensowy przypadek, gdy w okolicy lotniska Fiumicino otworzyła się szczelina, która emitowala duże ilości pary i gazów. Początkowo sądzono, że mogło to być po prostu uszkodzenie rury, ale szybko ustalono, że stoi za tym aktywność wulkaniczna. 

 

Naukowcy nie ukrywają, że nie wiedzą dlaczego doszło do tak znacznego wzrostu aktywności wulkanicznej, ale sugerują, że mogą za to odpowiadać wulkany położone na dnie Morza Tyrreńskiego, które mają niespokojne usposobienie. Nie można wykluczyć tego, że to co obserwujemy w tamtej okolicy to przygotowanie do podmorskiej erupcji wulkanicznej na dużą skalę.

 

 


Źródło: http://www.greenme.it/informarsi/ambiente/11442-geyser-fiumicino

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Teresa

do RH+ Moja najbliższa

do RH+
Moja najbliższa rodzina tj. mąż i syn odwrócili sie ode mnie, jest jednak ktoś kto mnie kocha - Bóg i ta miłość w zupełności mi wystarcza, a słowa pocieszenia słyszę właśnie w kościele, nasz proboszcz jest jak św. Franciszek, gdy słucham jego słów to mam siłę na następny tydzień.
Dlaczego wszyscy piszą o złych księżach, a nie widzą pozytywnych przypadków? Gdybyś miał komuś obcemu zaprezentować swoją rodzinę to zaczął byś od czarnej owcy i od tego co Ci zrobiła?
Do zobaczenia ...wiesz kiedy.
Jakbyś był ciekawy to mąż jest alkoholikiem, a syn za dużo sie napatrzył.

Portret użytkownika RH+

Na urokie rieligii towariszcz

Na urokie rieligii towariszcz pop skazal: 
- Riebiata, siewodnia ja wam skazu, kak towariszcz bog satwaril swiet. Kagda w mirie niciewo nihuja nie było, tolko wietier po Moskwie gulial, towariszcz bog wdzial krasnyj beret i poszoł w robotu. W pierwyj dien on satwaril moria, rieki, oziera. No wa wtaroj dien on satwaril Adama i Ewu. On im skazal: 
- Jesli wy zapizditie choc adno jablako iz tawo dieriewa, tak ja was wypizdzu iz raja." 
Adnazdy w Sowietskom Sojuzie priszol urok religii. Towariszcz Pop razkazywal rebiatam kak waznikla ziemla. On gawaril szto: 
- Z pierwa nie bylo ni chuja tokla wada, wada, wada... Patom tawariszcz Boh zdjelal ziemlju. Patom na niej gory, liesy, zwieria i drugije... Patom zdjelal czielawieka i nazwal Adam. Adam gulial gdzie papało, lał gdzie papalo, srał gdzie papało... Jemu było oczien charaszo... 
W odin djen on gawarił towariszcziu Bohu sztoby zdjełał babu i on jejo zdjełał i nazwał Ewa. Ani guliali gdzie papało, lali gdzie papalo, srali gdzie papało... ruchali gdie papało. Im było oczien, oczien charaszo... 
Odnazdy priszoł k nim towariszcz Archanioł Gabriel i gawarit tak: Eto Micziurinowskaja jabłon z niej nie nada sasrywat... 
No Ewa wielikaja szuja padpizdiła z etoj jabłoni dwa kiłograma jabłok pierwowo sorta... 
Tawariszcz Boh razsierdiłsia i wygnał ich z Raja. Ewa paszła w burdiel a Adam w Krasnuju Armju... 
W te sława iz pierwoj party podnosidsia malczik i gawarit:
- Kak ze to tak tawariszcz Pop z pierwa nie było ni chuja, krasnoj armi toze nie bylo... 
Tawarisz Pop wkurwiłsia, wnerwiłsia i gawarit: 
WOT GIERMANSKAJA PROPAGANDA 
KRASNAJA ARMIA BYŁA JEST I BUDIET

Portret użytkownika CRUSADERS

Idę na księdza tak sobie

Idę na księdza tak sobie kombinuje że to niezła fucha. Kasa do końca życia na utrzymanie. Niezła bryka , chata gratis. Laski można wyrywać bo fakt bycia księdzem je jara a z drugiej strony wiedzą że małżeństwa być nie może. Zerwać związek łatwo bo zawsze mogę powiedzieć że mam nawrót wiary. Robota łatwa. Tekstu mszy mogę nauczyć się w 6 godzin. Pobebłać pierdoły na kazaniu każdy potrafi zresztą można ściągnąć z internetu. Pozostałe zajęcia to kaszka z mlekiem. Na wsi jako ksiądz jestem Bogiem każdy mnie poważa. Laskę będę miał w drugim mieście. Praca nie stresująca. Tylko słuchać szefa biskupa i udawać bogobojnego. Żyć nie umierać. Co ja się będę w korporacji męczył....

Portret użytkownika RH+

No jak to, co? Powiem:

No jak to, co? Powiem: "Jeszcze raz... W tym samym miejscu, płeć możesz zmienić tym razem...". Nie boję się spotkania z Nim, nie będzie przecież pierwszym, nie będzie ostatnim. Tylko ci, co zmarnowali czas, boją się spotkania ze Stwórcą. Ci, którzy potrafią słuchać... cóż...
śmierć jest tylko przerwą na reklamy i siusiu, a potem dalej, znów wracamy jeśli chcemy. 
 
A Ty, tereso, masz do czego wracać? Cokolwiek, co przywoła Cię z powrotem? 
 
P.S.
nie rh+, tylko RH+ - tak brzmi mój nick, proszę nie przekręcać. 
a za paznokciami mam niewiele - średnio 5 razy dziennie myję po kilka minut sterylną szczotką...
pozdrawiam

Portret użytkownika RH+

no i wielka nierządnica

no i wielka nierządnica pogrąży się w odmętach i lament podniosą i kupcy i bankierzy, bo na kupczeniu z wielką nierządnicą zrobili fortuny.
Cóż, jak widać wielkimi krokami nadchodzi czas oczyszczania ziemi z jahwistycznej zarazy.
Miejmy nadzieję, że docelowo nie będą wybuchać wulkany pod każdym domem bluźnierczym. A jeśli tak, to czy i tym razem prace zaczną sie od plebanii, czy od razu od domu bluźnierczego?
 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem