W okolicy Księżyca pojawiło się jasne ciało niebieskie

Kategorie: 

Każdy, kto ma nawyk patrzenia w niebo zapewne zauważył, że w okolicy Księżyca znajduje się jakieś ciało niebieskie, którego zwykle tam nie ma. Jasny punkt zwraca uwagę, ponieważ znajduje się bardzo blisko tarczy Księżyca.

 

Gdy widzimy obiekt takiej jasności a na dodatek zdający się pozostawać stacjonarnym względem Księżyca można wydedukować, że mamy do czynienia z planetą. Wśród planet zdolnych do błyszczenia z taką magnitudą jasności w grę wchodziły tylko Merkury, Wenus i Jowisz. Dwie pierwsze można łatwo wykluczyć, ponieważ w tej chwili nie powinny się znajdować tak wysoko na nieboskłonie. Wszystko wskazuje, że jest to po prostu Jowisz.

Koniunkcje Księżyca i Jowisza zdarzają się od czasu do czasu, ostatni taki przypadek miał miejsce w grudniu 2011, ale również w 2010 i 2009. Nie są to, zatem zjawiska rzadkie, ale niewątpliwie są wystarczająco interesujące. Pozycja Jowisza ułatwia jego wypatrzenie na nocnym niebie, co dla osób wyposażonych w teleskopy może stanowić okazję do ciekawych obserwacji gazowego giganta z Układu Słonecznego.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Gosc

co sie stalo z tym portalem w

co sie stalo z tym portalem w komentarzech banda zjeb***** same klotnie NIE NA TEMAT sprzeczki kto madrzejszy i walka kto ma wiecej plusow a kto  minusow... komus sie nie podobalo ze otwarte umysly poruszaly ciekawsze tematy niz w jakich kolwiek "mediach"!!!!!  a co do tej "gwiazdy" sama ja obserwuje niech wypowie sie ktos kto ma o tym pojecie co to za gwiazda???? 

Portret użytkownika Gość

Brak okazji - też okazja...

Brak okazji - też okazja... mawiali pijacy w czasach PRLu.
Czy co roku będzie odgrzewany ten sam... suchar?
 
Niekiedy odnosze wrażenie, że ZNZ żeruje na powszechnym nieuctwie i lenistwie umysłowym Czytelników, którym nawet nie chce się sprawdzić w sieci aktualnej mapy nieba, żeby o takich "zaawansowanych" narzędziach na smartfony, jak Google SkyMap nie wspominać... ech.. lame Język
 

Portret użytkownika lolx

Ja tam nic na niebie nie

Ja tam nic na niebie nie wdziałem albo ludzie coś wymyślają albo w fotoshopie zrobiona symulacja jakaś po prostu  i tyle bo nic innego . Widać że ktoś ma w tym interes aby siać panikę z rzekomym końcem świata w obecnym roku tylko jak by obecny rok nie wypalił to kiedy kolejne daty końca świata poznamy ?????????????????????

Portret użytkownika devoratus

Czy dobrze zrozumiałem, że

Czy dobrze zrozumiałem, że Jowisz jest dla Ciebie końcem świata ?
 
Nie widziałem też by kiedykolwiek ZnZ twierdziło, że "koniec świata nadejdzie w tym roku".
 
Co się z Wami dzieje ludzie, nie jesteście w stanie zrozumieć prostych słów?
Lata oglądania papki w tv dokonały spustoszenia...

 

 

Portret użytkownika 11:11

Hej Ludziska...czytam to co

Hej Ludziska...czytam to co piszecie i przypomina mi sie takie stare stwierdzenie na temat Nas Polaków:
Jeden polak jedna opinia, dwoch polaków, trzy opinie...tak samo jest z Wami, jeśli któryś z was jest bardziej rozsadny i wie czym jest ten jasny obiekt to niech to napisze i niech faktem bedzie to że to Jowisz a nie ciągle sie kłócicie i kazdy chce sie wykazać swa madroscia....żałosne że nie umiecie się dogadać...bo przecierz w kupie siła...

Portret użytkownika DECHEN & DELACHEN

Potwierdzam,zwiększona ilość

Potwierdzam,zwiększona ilość obiektów mathership  jak i innych jednostek zauwazyłyśmy że jest bardzo bardzo dużo.
Kurczę,to jest piękny widok i naprawdę trudno oderwać oczu od tego widoku.
Kochania,nie ma powodu skakać sobie do oczu,to jest portal dla kudzi o otwartch "oczach i sercu" więc warto troszkę wyjść poza swoje ograniczenia. ( Ja wiem lepiej) Lepszy,gorszy,mądrzejszy ,tak naprawdę  to wszyscy uczymy się i wzrastamy .Tu tylko chodzi o tempo,każdy z nas ma szansę,marzę żeby nas jak najwięcej się udało otrząsnąć  i przejrzeć na oczy ..... bo już czas a w tym wypadku ,trzeba patrzeć 'sercem" a zobaczysz nie tylko gwiazdy a świecące na zielono,niebiesko,czerwono statki jak i mathership ( sądząc po wielkości do innych jednostek) jest ich od piątku bardzo bardzo dużo.
Cieszymy się ,że ktoś je dostrzega  i jest nam niewymownie miło ,bo wkoło nas nikt nie dostrzega..... .
Serdecznie pozdrawiamy...

Portret użytkownika Amgelus Maximus Rex

Polecam jak najszybciej

Polecam jak najszybciej oderwać oczy od migających od Stworzenia gwiazdek i zając sie tym co nam grozi... NWO i HAARP oraz chemitrale....
Ogladałem wszystkie filmy sf dotyczace Gwiezdnych Wrót oraz innych i wiem, że Hoollywood to NWO-wska propaganda, która realizuje program dezinformacyjny poprzez zafascynowanie ludzkiego umysłu kuszącą alternatywą... Religijni fanatycy nazwali by to zwodzeniem ludzkości przez Szatana... ale generalnie mieliby rację....
 Przyznaję... to fantastyczna i fascynująca realizacja...
Ale sie jej oparłem... i wiem swoje...

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem