W Nowosybirsku wandale ozdobili Katiuszę i czołg T-34 barwami ukraińskiej flagi

Kategorie: 

Wandale na niebiesko i żółto pomalowali dwa eksponaty przy Pomniku Chwały w Nowosybirsku i zostawili napis „Azow” na jednej z płyt wielkiego monumentu.

 

W piątek rano w sieciach społecznych pojawiły się zdjęcia zrobione w miejscu upamiętniajacym żołnierzy Armii Czerwonej w dzielnicy Leninsky Nowosybirsk. Na modelu samobieżnej artylerii polowej BM-13 (Katiusza) i T-34 wymalowano farbami niebiesko – żółte flagi, a na jednej z płyt pozostawiono napis „Azow”.


Wcześniej stwierdzono, że nieznani ludzie wymalowali swastyki na popiersiu Lenina. Pomnik Chwały (Pomnik Sybiraków) weteranów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej odsłonięto w listopadzie 1967 roku.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika gi1882

Bardzo niepokoi mnie poziom

Bardzo niepokoi mnie poziom promieniowana po awarii elektrowni w  Zaporożu.Nidzie nie ma informacji o poziomie promieniowania w Polsce.Są chyba instytucje które robią takie pomiary.Nie wiem czy można wierzyć zapewnieniom władz.

Portret użytkownika Pantałyk

Z Ukrainą zrobią to samo co z

Z Ukrainą zrobią to samo co z Polską. Oskubią ze wszystkiego, co można sprzedadzą obcemu kapitałowi, reszte zrujnują i zadłużą na olbrzymie kwoty. To jedyny scenariusz i jak na razie nie ma żadnej alternatywy dla tego ogłupionego koszerną agitacją narodu. Niebawem zrozumieją swoje położenie, tak jak i Polacy zaczynają rozumieć jak ich wydymano w imię "wolności" i kilku pomniejszych bzdur uknutych na potrzeby cwaniaków z fundacji Sorosa i podobnych.
 

Portret użytkownika pr78

Nie wandale tylko

Nie wandale tylko poszukiwacze przygód
W ZSRR specnaz miał takie zajecia grupa agentów z miasta A udawała się do miasta B z zadaniem namalowania takiego grafiti np , na scianach dworca jak im sie nie udało to ich dowóca został zwolniany za nieudolne szkolenie ale jak im sie udawało to zwalniany był komendanty milicji z miasta gdzie ta akcja była powodem było brak kontroli sytuacji w miescie taka była inwigilacja no ale teraz policja w Rosji podobnie jak w Polsce jest tylko od dawania mandatów a ty obywatelu obron sie sam

Portret użytkownika dedal

co niekturzy tak ochodzo

co niekturzy tak ochodzo wychwalaja upadłośc Ukrainy , zapominajac że to ona karmiła rosje i dawała im potrzebna technike . Oba państwa były zależne od siebie . Upadek Ukrainy pociagnie za sobą upadek Rosji. Zacznie sie od głodu . zobaczymy na wiosne co będą jedli Rosjanie .  Trzeba ubolewać że w w tych czasach po doswiadczeniach 2 Światowych Wojen, wyniszczenia przez Stalina  jeszcze  chce IM się rozwiazywania sprawaw spornych przy pomocy wojska .

Portret użytkownika odważniak

Nikt o zdrowych zmysłach nie

Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie tracił energii na wojowanie w zimie z półżywym oponentem, kiedy jest szansa, że ten sam wykituje. No pomyślże logicznie.
Najwyżej na wiosnę się dorżnie niedobitków, choć ci, z głodu i chłodu, sami pewnie wcześniej pouciekają.

Putin nie daje się sprowokować i dobrze, robi swoje a reszta może mu skoczyć tak naprawdę.

Portret użytkownika achiles

Wszyscy mądrzy i inteligentni

Wszyscy mądrzy i inteligentni obserwatorzy tego co się dzieje obecnie na świecie doskonale sami wiedzą, kto to sprowokował, kto to rozwija i kto padając na pysk ekonomicznie, za tym stoi. Więc nie muszę się wysilać i narzucać nikomu na siłę, że to ten, czy tamten, ci kumaci od narodzin, sami to wiedzą .

Portret użytkownika achiles

Masz tu fakty i przestań

Masz tu fakty i przestań uprawiać propagandę agenturalną chłopczyku/. Myślenia życzeniowe, nic, nie kosztują, więc marz, tylko miej jakąś wiedzę choć minimalną, by te marzenia choć trochę realniejsze były.
 
Moskwa marzy o potędze, tym razem wołowej. Rosjanie chcą, żeby najlepsze na świecie steki pochodziły z ich kraju. Amerykańscy kowboje uczą ich, jak obchodzić się z lassem i jak pętać bydło. Wszystko zostało zaplanowane z charakterystycznym dla Rosji rozmachem: 230 tysięcy hektarów ziemi, 110 tysięcy sztuk bydła. A to dopiero początek. Materiał Faktów TVN.
http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/rosja-chce-zostac-potega-w-produkcji-wolowiny,496569.html

Portret użytkownika Wlodi

Hehehe musi bobli z kremla

Hehehe musi bobli z kremla bolec ze na Ukrainie poniesli sromotna porazke. Pofikali pofikali i sankcje zabolaly. Nawet lotniska nie potrafia zdobyc. Putin to scierwo
Rosja przegrywa z kretesem wszystko za co sie zabiera. Glupi narod

Portret użytkownika g-lo

I co z tego? W Polsce wandale

I co z tego? W Polsce wandale postawiły pedalski symbol na placu zbawiciela godząc tym samym w uczucia religijne wszystkich chrześcijan, nie tylko w Polsce ale na całym świecie. Dlaczego pomalowanie czołgu miało by być bardziej szokujące i karygodne od nagonki i prześladowania wszystkich chrześcijan przez lewactwo??? od ubliżania człowiekowi jako istocie rozumnej przez lewactwo traktujące nas jak bydło, od decydowania za mnie na co wydać moje ciężko zarobione pieniądze? od prześladowania mnie jako Polaka i chrześcijanina w moim własnym kraju, w którym moi dziadowie przelali za to krew, abym mógł żyć spokojnie i był wolny? Dlaczego pomalowanie zabytkowego czołgu w symbole ukraińskie, czy też rosyjskie (obojętne) ma być czymś bardziej karygodnym od pomalowania zabytkowego czołgu na różowo z symboliką Gender? co także miało miejsce.

Portret użytkownika achiles

A co im innego już pozostało,

A co im innego już pozostało, skoro takiego łupnia dostali, to se jeżdżą i malują to i owo, tam i ówdzie z tej rozpaczy. A tymczasem u nich samych, to się szykuje:
Pierwszy budżet nowego rządu na Ukrainie przewiduje drastyczne cięcia socjalne. Premier Jaceniuk chce w ten sposób przeznaczyć więcej środków na obsługę długów. Zakłada się masową prywatyzację.

Pieniędzy publicznych wystarczy jeszcze przez kilka tygodni. Międzynarodowy Fundusz Walutowy dostrzega dziurę w budżecie na sumę 15 miliardów dolarów, która ma być 'krótkoterminowo zatkana'. Unia Europejska chce dopłacić, jednakże jest zaskoczona wymiarem potrzeb finansowych.
Nowy rząd przedstawił swój pierwszy budżet. Kilka dni temu Jaceniuk przygotował swój kraj na olbrzymie zmiany. Budżet jest faktycznie oświadczeniem bankructwa, w którym ukraińskie państwo wypowiada umowę społeczną, gdyż przedsięwzięte środki zaradcze uderzają przede wszystkim w tych, którzy państwa potrzebują: w emerytów, chorych i dzieci.
Przedstawiony program przewiduje m.in.:
--- Czas nauki szkolnej ma być skrócony z 11 do 9 lat. Szkolnictwo będzie sprywatyzowane.
--- Nie będzie obiadów dla dzieci w szkołach i dla pacjentów w szpitalach. Ochrona zdrowia będzie częściowo sprywatyzowana.
--- Ulgi dla emerytów będą odebrane. Kobiety mają pracować 10, a mężczyźni 5 lat dłużej. Wszystkie emerytury mają zostać 'zamrożone'. To jest szczególnie ciężkie, bo Ukraina w sytuacji katastrofy gospodarczej musi spodziewać się wysokiej inflacji.
--- W służbie publicznej ma dojść do masowych zwolnień. Sędziowie, prokuratorzy i policjanci muszą liczyć się z redukcją etatów. W parlamencie ma zasiadać nie 450, lecz 150 posłów.
--- Równocześnie ma być uproszczony system podatkowy. Małe i średnie zakłady będą zwolnione z płacenia podatków przez dwa lata.
Kierunek 'uderzenia' w nowej strategii gospodarczej jest jednoznaczny. Najważniejsze części zadań państwowych mają zostać sprywatyzowane. Nowa minister finansów, bankowiec US-Investment, Natalia Jaresko już kilka miesięcy temu wskazywała na korzystne warunki do inwestowania na Ukrainie. Także minister gospodarki i handlu przychodzi z Investment - Banking.

 

Portret użytkownika dąb

A jak tam u was towarzyszu

A jak tam u was towarzyszu achilles rubel stoi Smile ? A ta potężna gospodarka o potencjale 2X większym od Polski Smile znowu straciła 120 miliardów $ środków inwestycyjnych a w przyszłym roku straci dalsze 100 miliardów (mniej niż w tym roku bo to już końcówka) . Sam Putin przyznaje że bieda w Rosji to wina zachodu Smile . Pewnie to są ostatnie miesiące Putina bo go swoi koledzy z KGB zrzucą bo zbyt dużo tracą. A ty do tego towarzyszu piszecie o jakimś łupniu danym Ukraińcom gdy tak wielka "potęga" nie potrafi wejść dalej jak na 50 km ? A co będzie gdy w 2015r  Ukraina będzie mieć 250 tys. żłonierzy , to Ukraińcy jak się rozpędzą to na Uralu się zatrzymają Smile .  Musicie wiedzieć towarzyszu , że na Ukrainie jest 80% przemysłu zbrojeniowego po ZSRR . Ten wasz skok na Ukrainę to jest chwytanie się brzytwy , bo jak zamkną się granice to skończą się części zamienne  do ruskich czołgów i będzie klops Smile . Możesz zaklinać rzeczywistość i pisać nieistotne bzdury i kłamstwa ale nie napiszesz że rubel jest mocną walutą odzwierciedlającą dobry stan gospodarki Rosji.

Portret użytkownika achiles

Ty się o nich nie martw

Ty się o nich nie martw manipulatorze, ty lepiej patrz co za chwilę w związku z tymi śmiesznymi czeka tu ciebie w KRAJU NASZYM, o ile jesteś RODAKIEM POLAKIEM, a nie przedstawicielem BANDEROWSZKIEJ MŁODZIEŻY  z wymiany, która to tak mocno obecnie się u nas panoszy odbierając miejsca, naszym zdolnym studentom z biedniejszych domów, których to u nas, nie brakuje, a można uznać śmiało, że jest ich w nadmiarze. Poczekaj na jutrzejsze otwarcie giełdy i patrz uważnie na dalsze spadki, które to już od września wynoszą jakieś 22%, a to tylko się rozkręcać zaczyna ta spirala do dołu. Patrz na LEKARZY, którzy to przestają od NOWEGO ROKU przyjmować zwykłych pacjentów, bo padająca gospodarka i BUDŻET, nie ma już im z czego płacić, za chorych i obarczać ich próbuje nowymi obciążeniami, zamiast odciążyć. Jeśli mało daj znać, a dodam i lepiej skup się na tym, a nie na tym ile to Rosja straciła i straci, bo przynajmniej ma co tracić, co jej zachód kraść próbuje, A CZY MY CO MAMY TRACIĆ, JAKO DZIADY, z bilionowym oficjalnym zadłużeniem, a faktycznym do 3 dobijającym? 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem