W Niemczech odnaleziono 50 byłych oficerów Auschwitz

Kategorie: 

Niemiecka agencja odpowiedzialna za badania zbrodni narodowego socjalizmu wytropiła 50 byłych strażników nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, donosi Westdeutsche Allgemeine Zeitung.

 

Według gazety, nadzorcy obozu śmierci, mają obecnie około 90 lat, nie ukrywają się za granicą i mieszkają w Niemczech. Poinformowano, że śledczy znają ich nazwiska i adresy. Wszystkim z nich zostaną postawione zarzuty współudziału w zabójstwie.

 

Od 13 lat sprawę prowadzi prokurator Kurt Shrimm. Ze względu na brak świadków, będzie ponoć ciężko udowodnić winę podejrzanym, choć Shrimm uważa, że da się to zrobić, tak jak w przypadku Johna Demjaniuka. Ostatnie procesy strażników Auschwitz odbyły się w latach 60 – tych ubiegłego wieku. Ostatni  z nich zakończył się uniewinnieniem podejrzanego 37 lat temu. Zaskakujące jest również to, że byli pracownicy obozu, gdzie torturowano i zabijano miliony ludzi, są tak długowieczni.

 

W maju 2011 roku na wniosek niemieckiego sądu deportowano Demianiuka ze Stanów Zjednoczonych i uznano go winnym popełnionych zbrodni. Ukrainiec był strażnikiem niemieckiego obozu zagłady w Sobiborze na terenie okupowanej Polski. Demianiuka skazano na pięć lat więzienia, ale ten sam sędzia, który wydał wyrok skazujący, uniewinnił zbrodniarza po rozpatrzeniu odwołania. Demianiuk dokończył żywota w domu opieki, gdzie zmarł w marcu 2012r. W Auschwitz w latach 1941/45 zginęło około 1,3 miliona osób, w tym prawie milion Żydów.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ojciec

Czyli dali im pożyć w

Czyli dali im pożyć w luksusie do 90 roku życia, starym prykom, zakapiorom, modercom z zimną krwią, zabójcom dzieci i kobiet. A teraz, jak już ledwo ciągną i mało co pamiętają, są schorowani i w zbyt słabej kondycji na proces, to magicznie ich "odkryli", żeby zbić na tym kapitał polityczny i moralny. Co za tania komedia.
Kara śmierci dla tych pryków w ich wieku to przysługa. A tak naprawdę to potomkowie tych świń rządzą Niemcami i dalej toczą wojnę i podbijają Europę - ekonomicznie i politycznie.

Portret użytkownika xx

"W Auschwitz w latach 1941/45

"W Auschwitz w latach 1941/45 zginęło około 1,3 miliona osób, w tym prawie milion Żydów."

Ciekawe skąd ten milion?
Auschwitz był obozem dla Słowian i Cyganów, Żydzi tam pełnili co najwyżej rolę kapo.

Dla Żydów był osobny obóz w Brzezince. Poza tym do początku 42-go Żydzi nie trafiali do obozów. Dopiero gdy USA przyłączyły się do wojny po stronie aliantów Hitler poszedł po rozum do głowy, bo okazało się, że ci sami Żydzi którzy go finansowali stanęli po stronie wroga. Reszte dopowiedzcie sobie sami.

Dla zainteresowanych:
https://www.youtube.com/watch?v=8to1nJpkxw4&

Portret użytkownika Lee

Znowu język nienawiści, nawet

Znowu język nienawiści, nawet na tym portalu. O losie ! czy Polak nie może myśleć pozyttywnie, cała czas jazda na komunę, póżniej na solidaruchów. dlaej na kaczorów a treaz na PO. po platformie przyjdą inni i znowu będzie jazda. Także to marudzenie i utyskiwanie nie ma sensu. Jeżeli jesteś katolikiem to bądź nim nie w niedziele (bo to proste) bądź nim od poniedziałku  do soboty. Jeśli jesteś bez rzuć pierwszy kamień

Portret użytkownika devoratus

Polacy narzekają, bo nie

Polacy narzekają, bo nie mieli dość jaj by wyrżnąć kogo trzeba w odpowiednim czasie. Skoro wybaczyli złodziejom i oprawcom - to teraz ci śmieją się polakom w twarz a polacy bezsilnie narzekają.
 
A "mowa nienawiści" - to kolejny slogan po wyświechtanych sloganach "żydo/pedalskich".
 
Nie ma czegoś takiego jak "mowa nienawiści", "homofobia" i "antysemityzm".
Zacznij myśleć lemingu.

IB Image
 

Portret użytkownika A'Tomek

A ja pytam-i co z tego?

A ja pytam-i co z tego? Państwo płaci im zależe od stopnia wysokie emeryturki. To są niemcy. Naziści odlecieli na swoją planetę. jest dobrze. Żydzi im wybaczyli. Natomiast u nas wstęp do eksterminacji i w imię prawa.. Moim zdaniem polska pomoc tutejszym zydom nie była na rekę syjonistom z NY.. Za dużo te chazarskie łby nas doświadczyły-a poa tym tu tereny ichniejszej ziemii obiecanej-Polin. Myślę że albo walka albo biada nam.

Portret użytkownika naświadectwo

Victor Frankl (był więźniem

Victor Frankl (był więźniem Oświęcimia):

"Zapoznałem się z ostatnim stopniem zepsucia w moim drugim obozie koncentracyjnym, Oświęcimiu. Komory gazowe Oświęcimia były ostateczną konsekwencją teorii, według której człowiek jest niczym więcej jak tylko wytworem dziedziczności i otoczenia... Jestem całkowicie przekonany o tym, iż komory gazowe Oświęcimia, Treblinki i Majdanka zostały ostatecznie przygotowane nie w jakimś tym czy innym ministerstwie w Berlinie, ale raczej na biurkach i w salach wykładowych nihilistycznych naukowców i filozofów."
Victor Frankl, "The Doctor and the Soul: Introduction to Logotherapy", 1982, str. xxi

Najpierw wmawiamy ludziom, że są wyższymi zwierzętami i powinni bezlitośnie walczyć o możliwość zaspokojenia własnych instynktów zaś potem, gdy zbieramy plon naszych zboczonych teorii mówimy, że Boga nie ma, bo gdyby istniał nie dopuściłby do takiego zezwierzęcenia i okrucieństwa ludzkości. Ale dlaczego Bóg ma sprzątać nasze śmieci?.........zródło : POTOP EXODUS DEMORALIZACJA

Portret użytkownika Takitam

Ciekawe co zrobią tym

Ciekawe co zrobią tym 90-latkom, dadzą aty - aty ?. Moja matka przeżyła Auszwitz - ale jej już nie spytam czego by im życzyła. Zawsze wstydziła się "peselu" na ręku, nigdy nie założyła krótkich rękawów.

Portret użytkownika Sandr

Nie chodzi o to kto pierwszy.

Nie chodzi o to kto pierwszy. Racja że Polacy przede wszystkim byli na początku, ale to więcej Żydów później wiginęło.
Ok, nie popieram elity żydowskiej, ale tak czy siak są to ludzie, a wtedy każdy Żyd szedł tam na śmierć. Nikt nie zasługuje na nią, jeszcze w tak okrutnych warunkach. Zwiedzałam Auschwitz i zrobiło to na mnie ogromne wrażenie. Nie tylko zdjęcia ofiar, ale też stos obciętych włosów, odebranych rzeczy, podpisanych nazwiskiem i datą urodzin walizek również małych dzieci.
To żadna propaganda, tylko przejaw człowieczeństwa.

Portret użytkownika zibi1973

Nie uciekną nikt nie ucieknie

Nie uciekną nikt nie ucieknie jeśli powtórzy się jak  na jednym z księżyców  jowisza wysadziło setki wulkanów i jak to ziemie spotka to ziemia zostanie sucha jak mars i nikt nie ucieknie,a wszystko to za sprawą rozbłysków słonecznych które tak działają na planety naszego układu,na razie na ziemi wybuchają tak po kolei wulkany ale jest możliwe że mogą na raz a mamy aktywnych ponad 100  w tym mega jak toba lub yellowston ,obserwuje je od trzech lat, dobrze to nie wygląda 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem