W niektórych regionach Rosji domagają się zamknięcia McDonalda

Kategorie: 

W niektórych regionach Rosji domagają sie zamknięcia McDonalda. W piątek we Władimirze, Krasnodarze, Pietrozawodsku i innych miastach Rosji odbyły się manifestacje przeciwko amerykańskim fast food’om - podaje Reedus.

 

Amerykańska sieć barów szybkiej obsługi stanęłą przed poważnym problemem wizerunkowym, który jest wypadkową ostatnich wydarzeń popychających Rosję i USA w kierunku prawdopodobnego konfliktu.

„Fakt, że fast food to trucizna, nie trzeba przekonywać żadnego gastroenterologa i istnieje pilna potrzeba zamknięcia McDonalds’a w kraju, żeby nie truli naszych dzieci konserwowymi ogórkami i napojami gazowanymi” – powiedział Walery Puzanow, biorący udział w akcji we Władimirze.

Walery na znak protestu wszedł do McDolnads’a, kupił zestawy dziecięce, potem rozsypał ich zawartość na podłodze i rozdeptał.


W Briańsku działacze udali się do miejscowego McDonalds’a z hasłami: „Precz z amerykańskim jedzeniem”, „Spieprzajcie do domu!” i „Wyszliście z Krymu, won i z Briańska”. W Iwanowie przedstawiciel obwodowej dumy ogłosił konkurs na najlepszą kampanię publiczną, wzywającą do bojkotowania McDonalds. Miejscowi Rosjanie chcą w ten sposób zwrócić uwagę na potrzeby obywateli i wskazać ludziom, aby przechodzili na zdrową dietę.

Z kolei mieszkańcy północnej dzielnicy w mieście Tambow próbują powstrzymać budowę restauracji, należącej do amerykańskiej sieci. Przypomnijmy, że w dniu 4 kwietnia firma McDonald ogłosiła czasowe zawieszenie działalności restauracji na Krymie.

„Ze względów operacyjnych i niezależnych od firmy, działalność agencji zlokalizowanych w Symferopolu, Sewastopolu i Jałcie, została tymczasowo zawieszona. Mamy nadzieję, że będą one w stanie wznowić pracę tak szybko, jak to możliwe"  - powiedział w oświadczeniu przedstawiciel McDonalds.

Głównym zwolennikiem zamknięcia wszystkich restauracji McDonalds w Rosji jest Władimir Żyrinowski, lider LDPR. 04 kwietnia polityk powiedział dziennikarzom przed posiedzeniem plenarnym Dumy:

„W całym kraju zostaną zamknięte restauracje McDonalds, a następnie weźmiemy się za Pepsi".
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Generałowa

Było by fajnie, jakby w

Było by fajnie, jakby w McDonald's było rzeczywiście zdrowsze jedzenie. Przecież tam sałatki mają więcej kalorii od cheeseburgera i śmiać mi się chce jak taka osoba mówi, że jest na diecie i zajada te sałatki. Toż to hipokryzja. A na trackach są kartki z tabelami wartości odżywczych, wystarcvzy ją odwórcić i poczytać. W McDonald's jedyne co jest naprawde dobre i bez względu na wiek lubi to lody i sok. Shake'i należą bardziej do młodego pokolenia. Kawy mają też całkiem dobre, ale nie warte swej ceny. Polacy chodzą tam tylko dlatego, że jednak jest tanio i szybko. Dzieciakom to smakuje, a jeszcze te zabawki i kolorowe książeczki, słodkie napoje gazowane... Bary mleczne, gdzie jest naprawde tanie i dobre jedzenie odchodzą powoli do lamusa. A szkoda...

Portret użytkownika euklides

W McDonaldsie nie jest tanio.

W McDonaldsie nie jest tanio. Bary mleczne odchodzą do lamusa bo liczy się nie tylko jakość jedzenia, ale też jakość lokalu. W większości było brzydko i śmierdziało. Jak się do tego daje klientowi syfiaste sztućce aluminiowe i ołupany talerz to nie dziwne, że bary mleczne odchodzą do lamusa. Nie powiedziałbym natomiast, że są wypierane przez McDonalds. McDonalds ma w Polsce niewielki ułamek rynku restauracyjno-fast foodowego.

Portret użytkownika Generałowa

A w McDonald's prawie wgl nie

A w McDonald's prawie wgl nie dają Ci sztućców, dają je tylko do sałatek, lodów i gorących napoi. Do tego jesz jedzenie owinięte w papier na tacce, których się nie myje po użyciu przez poprzedniego klienta. W McDonald's nie śmierdzi, bo używane są specjalne spreje o zapachu dobrego fastfooda, które przyciągają klientów gdy tylko przejdą obok. Ponadto niekiedy panuje tam gorszy brud, niż w niejednym burdelu (porozlewane napoje po siedzeniach, upaprane stoły i krzesła sosami z kanapek, śmieci walające się po podłodze...), a jedzenie nie zawsze jest ciepłe (raz czekałam 5 min na głupią kanapkę, a dostałam ją ledwo ciepłą). Owszem, sama czasem stołuję się w McDonald's ale nie dziwne, skoro niekiedy to jedyna w pobliżu knajpa z żarciem, a człowiek jest głody.
Podobnie z resztą bywa w innych sieciówkach, np KFC, Burger King, Subway...

Portret użytkownika darek1

A ja lubię sobie czasem zjeść

A ja lubię sobie czasem zjeść coś w McDonaldzie. Nie trzeba długo czekać i panie, które tam pracują są zawsze miłe. Jest to też miejsce pracy dla młodych Polaków. Dlatego hejtowanie McDonalda kiedy cały przemysł Polski jest w rękach obcych państw jest komiczne.

"Kto ma rację dzień wcześniej od innych , ten przez dobę uchodzi za idiotę"

Portret użytkownika euklides

Ciekawe co rozumiesz przez

Ciekawe co rozumiesz przez niezależność. Czym jesteśmy jak nie parobkami dla aparatu państwowego? Nic nie jest nasze, nic nie możemy robić bez zezwolenia, od wszystkiego mamy płacić haracze zwane podatkami. W Rosji jest tak samo i doprawdy nie wiem co w tej sytuacji mają ujawnić "żydzi".

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem