W najbliższych dniach Rosja może zakazać importu gotowych produktów mięsnych z Polski i Litwy

Kategorie: 

Pojawiły się informacje wskazujące na to, że Rosja w najbliższych dniach może zakazać importu gotowych produktów mięsnych z Polski i Litwy, podaje Interfax.

 

Zakaz związany jest z odnotowaniem w tych krajach afrykańskiego pomoru świń (ASF). W uzasadnieniu stwierdzono, że nie jest możliwe w procesie produkcji śledzenie jakości od surowca do powstania gotowego produktu.

„Zjawisko jest szczególne w warunkach rejestracji w Polsce i na Litwie. Możliwe jest, że ta niebezpieczna choroba nadal rozprzestrzenia się w środowisku naturalnym w UE" – informuje Rosselchoznadzor.

Przedstawiciele krajów bałtyckich w najbliższych dniach będą dyskutować z Eugenem Nepoklonowem, szefem Rosselchoznadzor. W związku z rozprzestrzenianiem się ASF w Europie od końca stycznia, Rosja zaprzestał importu żywych świń i mięsa wieprzowego z krajów UE.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika achiles38

Zapamiętajcie i powielajcie,

Zapamiętajcie i powielajcie, sami niczego, nie zmienimy w pojedynkę, ale w kupie jest siła, nie rewolucje, bo one zjadają swoje zawsze dzieci, tego nas historia uczy, ale świadomy wybór podczas wyborów, może nas wyzwolić spod tyrani narzuconej nam po 89 roku, podczas wyborów. Świadomy to taki by głosować na wszystkich kogo popierasz jako ugrupowanie, ale nie tych z miejsc początkowych, lub końcowych, bo to są ci którzy są podstawieni w celu statusu kwo utrzymania, jeśli zagłosujesz na ich tak zwane słupy z miejsc innych, jak eksponowane, zmienisz ten syf, jaki nasz kraj otacza, już od lat tylu. pomyślcie co by było gdyby do sejmu, lub senatu, nie dostał się ani Tusk, ani Sikorski, ani nawet Kaczyński, lub Miler, Palikot, Pawlak, Bury, Zych, Borusewicz, Komorowski, Rosati, Niesiołowski, Czarniecki, Hofman, Kwaśniewski, Siwiec i wielu wielu innych z czołówek przewijających się nazwisk, od lat i kadencji wielu, Wtedy ci nowi na bank by sami znaleźli swego nowego lidera i coś nowego by zaczęli tworzyć, i czy by to dobre czy złe, choć gorsze co obecnie jest być, nie może, to by stworzyli coś zupełnie coś nowego, coś co by mogło być zawsze weryfikowane w praniu, bo to co mamy obecnie weryfikowane być, nie może. jeszcze należy uczulić społeczeństwo, na obecny medialny przekaz i wyczulić ludzi, by rzygali na obecnych medialnych celebrytów, jak z ekranu jakiś nowy kit dla społeczeństwa wciskają. BIORĄC TO ZA PEWNIK I TAK POSTĘPUJĄC JESTEŚCIE W STANIE COŚ WRESZCIE ZMIENIĆ DLA SIEBIE, WASZYCH DZIECI I WNUKÓW, PISZĄC TU SWOJE DYRDYMAŁY, NARZEKAJĄC I WDAJĄC SIĘ W PYSKÓWY, TYLKO UMACNIACIE TO, CO TERAZ MAMY, A MAMY SYF, KIŁĘ I OBY NIE MOGIŁĘ, JAK TAK DALEJ SZŁO, BĘDZIE . narka kochani, bo mimo, ze macie tu sporo zadymiarzy i dezinformatorów, to widać, że w większości tubylcy myśleć umieją po swojemu. Znam ten system od środka i wiem, co radzę.

Portret użytkownika jj

szczerze mowiac ja sie dziwie

szczerze mowiac ja sie dziwie ze w ogole ktos na swiecie kupuje to polskie gowno. mam na mysli mieszanke chemiczna jaka jest doslownie w kazdym produkcie z polski-od kielbasy z sola przemyslowa, po susz jajeczny z jakims syfem, i tak dalej.
niemal kazdy produkt jest tak nasadzony chemicznymi sciekami ze trudno uwierzyc. 
jakim cudem udalo sie nam-polakom zrobic z tak dobrej i smacznej polskiej kuchni taki syf???nic innego nie przychodzi mi do glowy jak teoria cwaniaka. wielu polskich "biznesmenow" to jebane kanalie, ktore za pare zloty gotowi sa wsadzic trucizne do jedzenia dla kazdego-od noworodka po starca.  ale to nie jest najsmieszniejsze-miliony polakow zajada sie tym gownem nie patrzac nawet na liste skladnikow-to jest najwiekszy zart!!! a koncept zdrowej zywnosci-to mala polka w kacie gdzie nikt nie zaglada, na ktorej mozna znalezc pasztet sojowy i jakas kasze.
stan zdrowia polakow juz teraz jest oplakany i bedzie jeszcze gorszy w najblizszych latach niestety, do tego sluzba zdrowia pracujaca pelna para zeby skrocic zywot kowalskiego to super recepta na szybkowymienialne spoleczenstwo.
smacznego.out

Portret użytkownika euklides

Ano tak się udało, że

Ano tak się udało, że większość kupuje kiełbasę w biedronce bo tania. To jest właśnie moja teoria - teoria głupiego konsumenta, który spodziewa się ch.. wie czego po najtańszym pasztecie z promocji. Większość Polaków nie może rozumieć, że dzięki im socjalistycznym poglądom podatki są takie, że producent nie może sprzedać dobrego wyrobu po cenie jak w dyskoncie, więc może albo kombinować albo zbankrutować.

Portret użytkownika saturas13

brawo Angelus W pełni cię

brawo Angelus W pełni cię popieram Zobaczymy co ci euroentuzjaści zrobią  jak wschód przestanie u nas kupować Tak to drwi się z rosji ale  ich pierniądze są dobre Cały ten zdradek  sikorsk starał się o fotel  dlatego jezdził Krzywdæ własnego narodu chciał zdobyć fotel Niestety guzik mu wyszedł a mu możemy teraz dokarmić miësem ukrainë Jeszcze owoce i warzywa i może coś sië ruszy i  w polskim narodzie i zobaczą z kim warto budować sojusz Niemcy i dania już czekają żeby pchnæć tam swoj towar Ale bardzo dobrze terapia szokowa srië przyda bo ten naród ni nie robi  gdy ten rzad nas niszczy gospodarczo A ldzie  którzy mądrze doradzajæ nazywani są agentami rosji Jeszcze nie jeden przedsiëbiorca rit rolnik zapłacze za rosją  i jej pienigahżkami Może w polsce musi dojść do nędzy by naród zaczæł wiziebcn na oczy bo ten pseudo unijny dobrobyt żle wpływa na wzrok polaków

Portret użytkownika achiles38

Ale bekę musi mieć przeciętny

Ale bekę musi mieć przeciętny rosjanin, jak przyjedzie do polski i choć raz obejży jakikolwiek program z naszymi politykami, na bank takie harce i dyrdymały, to nie słyszy on u najleprzego komika w swoim kraju i ma tyle śmiechu i ubawy z tych naszych pajaców, że powinien poprosić jakiś kanał rosyjski, by tych tłumanów naszych tłumaczył i tam pokazywali, dla wszystkich obywateli, by im było wesoło i wiedzieli, jak nie należy nigdy uprawiac polityki w swoim kraju.

Portret użytkownika Ja

Tak się teraz prowadzi

Tak się teraz prowadzi politykę, tak wygląda wojna IV generacji, dwa podrzucone chore dziki i mamy embargo na wieprzowinę. Pytanie kiedy Putin wjedzie na Ukrainę - ponoć w 5 dni mógłby ją zająć ;], a na Warszawę mógłby wysłać głowicę atomową, tak jak ćwiczono to na manewrach ZAPAD w 2013 ;]

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Nostra Damus

To jeszcze nic. Ale jak na

To jeszcze nic. Ale jak na sfałszowanych dowodach robić dwie wojny w Iraku i przez 8 lat bombardować niczemu winną ludność (1 000 000 ofiar!!!!!!!!!!!!), powiesić ich prezydenta, mordować dronami z ukrycia niewinnych ludzi, a z Apache nawet dzieci jadące do szkoły, to dopiero wojna nowej generacji, co nie?

Pozatym utrzymywać jedyny legalny obóz koncentracyjny na świecie, humanitarnie wlewać więźniom demokrację przez lejek do gardła w posatci wody, suszenie ich potem na słońcu, i sprzedać to półgłówkom światowych nierządów jako chrześcijańską milość do bliźniego - to dopiero nowa generacja prowadzenia wojny, no nie? Za to wszystko otrzymuje się jeszcze Pokojową Nagrodę Nobla. Super świat zbudowaliśmy, no nie?

Gdyby Nobel wiedział, co z jego nagrodą zrobili, to wsadziłby osobiście taką laską dynamitu niejednemu prezydentowi w pewną część ciała i osobiście ją odpalił.

Ale jak widać, znajduje się dostacznie dużo kapuścianych głów, którym podoba się ten świat rządzony przez terrorystów, morderców, psychopatów i zboczeńców.

Osobiście nie widzę na horyzoncie poprawy sytuacji, a te kilka świń, choćby były podrzucone, niczego nie zmienią, bo te prawdziwe świnie chodzą na dwóch nogach. Szkoda że ich taka zaraza nie dopadła.

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać.
http://nostradamus.blog.pl

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Widzę, że niewiele wiesz o

Widzę, że niewiele wiesz o Fundacji Nobla i o samym Noblu...
"Początkowo rodzina uczonego kwestionowała ostatnią wolę zmarłego, ale dzięki staraniom bratanka słynnego chemika – Emanuela Nobla oraz jego zaufanego współpracownika Regnara Sohlmanna w czerwcu 1900 roku zarejestrowano Fundację Nobla"

http://www.mowimyjak.pl/fakty/kto-jest-kim/kto-jest-kim-historia-kim-byl-alfred-nobel,49_34966.html"
 Ten genialny Szwed miał przyjaciela, współpracownika... Cały majątek Nobla został wykręcony rodzinie aby finansować wszystkie te wynalazki, które miały służyć "ludzkości"... Ale nie gojom...
 Wszystkie te nagrodzone wynalazki służyły i służą tylko jednemu:
                                     MONOPOLOWI WŁADZY

Portret użytkownika Nostra Damus

Wlodi ja nie upraszczam, to

Wlodi ja nie upraszczam, to są niestety fakty.
Oczywiście można je usprawiedliwić takim czy innym naciągniętym powodem, czyli przyczyną - ale nie ma miejsca w chrześcijaństwie na usprawiedliwienia śmierci, strzelania z helikopterów i dronów do niewinnych ludzi i dzieci.
NIE MA USPRAWIEDLIWIENIA. MY NAZYWAMY SAMYCH SIEBIE UCYWILIZOWANYMI. To jest kolejne kłamstwo.
Dzisiaj zabito w Afganistanie przez pomyłkę znowu dzieci.
Drona źle zlokalizowała cel.
Czy jest na to usprawiedliwienie?
Powiedz z ręką na sercu: był to dobry uczynek?
NIC NIE USPRAWIEDLIWIA TYCH MORDERSTW NA NIEWINNYCH DZIECIACH I LUDZIACH.
TEN KTO JE CZYNI JEST MORDERCA. AMEN.
Bombardowanie Libii. Nazwano je humanitarne, ponieważ było nielegalne. Bestialskie polowanie na KADAFIEGO. To jest nieważne czy on był winny czy nie. Jeżeli był winny, należało go oddać pod sąd, taj jak to uczyniono z jego synem. Lecz naraził się kilku politykom, bo dał im kasę na wybory - trzeba go było uciszyć. I tak jest bez końca, od dziesięcioleci. Nie ma przerwy w mordowaniu.
1000 baz wojskowych USraela rozsianych po całym świecie.
Kto tu kogo okupuje? Moskwa?
Nie strójcie sobie żartów.
Ja nikogo nie bronię, ale neutralnie analizuję sytuację, a jeszcze nigdy nikomu doopy nie lizałem i nie będę. Ani Moskwie, ani Unii Gejropejskiej.
Ale wiem że śnieg jest biały, a sadza czarna. I żaden polityk-palant obojętnie z jakiego obozu (najlepiej koncentracyjnego) nie wmówi mi że jest inaczej.
 
DODATEK.
 
Ale wiecie co jest najgorsze?
Właśnie fakt, że nie ma już chrzścijaństwa. NIE MA.
Zdradziliśmy swoje własne korzenie, swoje własne wartości, które były tak wysoko cenione, że osięgnęliśmy Papieża.
Nie ma już uczciwych, prawych, kochających wartości ducha. NIE MA.
Nie mamy już swoich fundamentów tylko cudze.
Wmówiono Polakom że nimi nie są. Teraz są Unijni. W pościgu za nieosiągalnym. Bez ducha.

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać.
http://nostradamus.blog.pl

Portret użytkownika Wlodi

Nigdy nie powiedzialem ze USA

Nigdy nie powiedzialem ze USA i ich polityka jest calkowicie ok ale jeszcze dalszy jestem od patrzenia pozytywnie na Rosje.
Na swiecie ogolnie zle sie dzieje. Wiele co napisales to racja.
A prawdziwe chrzescijanstwo... Coz... Padlo po pierwszym soborze w Konstancji... Teraz nie wiadomo ile z tego to przepisy a ile nauki

Portret użytkownika Nostra Damus

Tak, ale nie trzeba patrzeć

Tak, ale nie trzeba patrzeć pozytywnie lub negatywnie, ale realnie.

Co do chrześcijaństwa, to ono także uległo przemianom, jak i wszystko co nas otacza. To nie znaczy jednak, żeby tolerować lub nawet wspierać masowe mordowanie niewinnych i nielegalne ludobójstwo - a z tym mamy do czynienia.
Zamykamy oczy, by nie widzieć, zatykamy uszy by nie usłyszeć krzyku konających od kul dzieci.
Ale przecież nazywamy swoją demokrację "chrześcijańską". To Skandal. Jezus woła z krzyża o pomstę do Nieba, kiedy to widzi.
Przypuszczam, że wielu tutaj uważa się za katolików lub za wierzących.
Każdy kto toleruje te poczynania bombowego zachodu nie jest wogóle ani chrześcijaninem, ani katolikiem.

Najlepszym sposobem na określenie "prawdy" (co by to nie było) jest metoda porównawcza.
Kiedy ostatnio z niwidzialnych dron Rosja strzelała do Ludzi, i to w innych krajach?
Kiedy Rosja utrzymywała nielegalny obóz koncentracyjny i torturowała w nim legalnie więźniów?
Kiedy Rosja utrzymywała 1000 baz wojskowych rozsianych po całym świecie?
Kiedy Rosja zmuszała inne kraje do wprowadzania swoich manipulowanych genetycznie nasion, roślin, czy nawet zwierząt?
I adekwatnie:
Co by było, gdyby to Rosja, a nie USrael, strzelała z niewidzialnych dron do Ludzi w innych pańtwach?
Co by to było, gdyby Rosja, a nie USrael, utrzymywała w innym kraju obóz koncentracyjny i torturowała w nim więźniów?
Co by to było, gdyby to Rosja, a nie USrael, posiadała 1000 baz wojskowych rozsianych po całym świecie?
Co by to było, gdyby to Rosja, a nie USreael, zmuszała inne kraje do wprowadzania na rynki genetycznie zmienione rośliny, nasiona, a także zwierzęta?
Można by tą listę pisać do wieczora.
Ale po co.

Co do Unii Gejropejskiej...
Tak, mamy autostrady, wieżowce, mercedesy...
Ale na zdrowy chłopski rozum:

Gdyby Gierek miał do dyspozycji tyle kasy, zbudowałby lepszą Polskę, tego jestem pewien.

Bo gdyby zobaczyć, ile MY mamy długów, to muszę powiedzieć, że jest za mało autostrad, za mało wieżowców, za mało mercedesów, za niskie renty i emerytury, za niskie zarobki, a słabe wojsko, za droga benzyna, za drogi prąd, za licha służba zdrowia, itd itd itd.

Pytam, gdzie jest ta kasa, do jasnej cholery.
Czy my sami tyle żremy, czy ktoś się do nas dosiadł? A jeżeli tak, to na pewno nie Rosja.

Dlatego powtórzę jeszcze raz:
Gdyby chrześcijańskim politykom w Sejmie wywiesić 10 Przykazań i kazać im by je zachowali w swoich decyzjach, wszyscy musieli by wstać i opuścić Sejm. Wielu poszło by do domu, ale jeszcze więcej prosto do więzienia.

Przykładowo za wspieranie masowych morderców.
Za składanie fałszywych zeznań.
Za kłamstwa.
Za kradzież i sprzeniewierzenie.
Za posiadanie innych bogów.
Za chciwość.
Za zdradę.
Za nienawiść i zmuszanie do nienawiści.

Gdybym był papieżem, exkomunikował bym ich wszystkich i zabronił wstępu do Kościołów. Bo miejsce dla diabłów jest gdzie indziej.

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać.
http://nostradamus.blog.pl

Portret użytkownika achiles38

Brak słów, te pajace z

Brak słów, te pajace z nierządu, teraz lamętują, jak dziecko w piaskownicy, kiedy przyszło starsze i mu zabrało łopatkę, a wszyscy o tym wiedzieli, jak się skończy te ich szabelką, na majdanie wymachiwanie. Jak to możliwe, że taka banda ciągle u władzy się utrzymuje i nawet do kolejnej kadencji się szykuje, to tylko Polsce, jest możliwe.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

nasz rząd powinien byc

nasz rząd powinien byc natychmiast odwołany i postawiony pod Sąd o zdradę stanu.  Nasz rząd działa na szkode obywateli tego kraju, czyli łamie Konstytucję i przysięgę. Jak to się dzieje, że nie ma w Polsce siły, która za złamanie tych praw nie aresztowała wszystkich członków Rządu a szczególnie Tuska i innych, którzy popierają nazistowsko-banderowską partię morderców na Ukrainie?..
 Jak urosły ich konta w bankach szwajcarskicjh wskutek tego  zdradzieckiego poparcia?...
 Jak to mozliwe, że  w tym kraju baranów nic się nie dzieje w tej sprawie?

Portret użytkownika Nostra Damus

Problem także w tym, że jak

Problem także w tym, że jak widać wielu tutaj myśli że posiadają narodowość "unijną", i dlatego jej bronią.
Niestety, narodowość "Unia Gejropejska" nie istnieje, nie można więc Unii służyć - a tylko Polsce.
RZeczywiście, ci z Polaków, którzy służą Unii Gejropejskiej która popiera nielegalny rząd w Kijowie, muszą się zestanowić, czy nie popełniają zdrady stanu.

Nad tym powinni się zastanowić prawnicy, ale wątpię czy taki się znajdzie.
Każdy Polak powinien się też zastanowić i poczytać co robiła UPA i Banderowcy z Polakami, jak przywiązywali Polskie dzieci drutem kolczastym do drzew na śmierć itd.
I nie ma się co sugerować Unią. To nie dzieci pani Merkel były mordowane przez UPA i banderowców; to były nasze Polskie dzieci. Unii to jest obejętne.

Niech każdy sobie poszpera i poszuka zdjęć i informacji. Łza się kręci.

Jak tu wczoraj wrzuciłem informację z oryginalnym tekstem, że Kijów zapowiedział że zrobią nam drugi Katyń, zminusowano mnie.

To chciałem widzieć.

Ci którzy tą informację zminusowali i zbagatelizowali, ci są zdrajcami Polski. Powinni iść pod trybunał stanu.

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać.
http://nostradamus.blog.pl

Portret użytkownika Wlodi

A wiesz skad sie wziela

A wiesz skad sie wziela banderowska nienawisc do Polakow?
Oczywiscie nie bronie ich i potepiam ludobojstwo na Wolyniu ale jak juz siegasz tak pamiecia do czasow na temat ktorych nie masz prawa sie wypowiadac to zainteresuj sie losem ukrainskich chlopow na kresach pod rzadami polskich panow i ziemian.
W historii nikt nie jest bez winy wiec mysl o przyszlosci i zostaw przeszlosc bo kto wyznaczy granice rozliczania sie miedzy soba? Zrobisz jak Ci wygodnie? To niesprawiedliwosc i hipokryzja. Historie trzeba pamietac i ja znac. A patrzec w przyszlosc.

W koncu wszyscy jestesmy jednym

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Kłamco jedna... "Polskich

Kłamco jedna... "Polskich panów i ziemian"... Polskich żydów, co za lizydupstwo naszym władcom chyłkiem zajeli Ukrainę. Pisałem juz o tym, że na wsiach i w małych miasteczkach Polaków było tylko 18-25% reszta to zydzi. A w takich miastach jak Lwów zydów było ok. 46%, tak, że banderowcy pod zły adres przyszli mordowac Polaków. Z opowiadań mojej rodziny ( ziemiańskiej) właśnie Ukraińcy pełnili rózne funkcje i to urzędowe również, dobrze zarabiali i na święta zawsze dostawali wyposażenie, tak, że mowa o "nieludzkim wyzysku ludności ukraińskiej przez panów polskich" to bajdy. W sąsiednim majątku istotnie ukraińcy byli traktowani jak bydło, ale akurat ten majątek był w rękach szlachcica polskiego, żydowskiego pochodzenia, który za wsławienie się w wojnie 21 r otrzymał tytuł szlachecki.
 Jednak moją rodzinę zaczęli mordować Ukraińcy ze szczególnym okrucieństwem, na szczęście przyszła odsiecz wojska wegierskiego w samą porę ocaliwszy połowę rodziny.
 Tak, że Włodi, przeklety banderowcu nie ściemniaj i wypier*alaj do Kijowa...

Portret użytkownika Wlodi

Ty na wszystko masz odpowiedz

Ty na wszystko masz odpowiedz i swa wizje - chora bo chora i wykluta w lochach radia z torunia... Antysemito, rasisto i przegrańcu zyciowy. Trącasz pomieszaniem najgorszych cech spolecznych - nacjonalista, faszysta i kgbowiec... Moze byc gozej?

Nie musze jechac do Brukseli - Wystarczy ze jestem w Polsce. Polska jest w Unii Europejskiej. I na szczescie glupcy twego pokroju tego nie zmienia.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

zmienimy gnojku to pewne...

zmienimy gnojku to pewne... ta twoja syjonistyczna unia pier*olnie szybciej niż się spodziewasz i się będzie działo...
 Nie insynuuj mi rasizmu dupku i antysemityzmu bo to nieprawda, tylko takie syjonistyczne, łase na kase ścierwo nienawidzę.
 Jestem nacjonalistą słowiańskim i Polakiem..
..." Polakami się mienicie a nimi nie jesteście.. żmijowe z was plemię"...

Portret użytkownika Wlodi

Nigdy nie byles i nie

Nigdy nie byles i nie bedziesz Polakiem po tym co tu wypisujesz. Powinni odebrac Ci prawa obywatelskie i uczynic apartyda.
W sumie bez Ciebie to forum byloby dosc nudne.
Bez teorii nwo i syjonistow bys nie istnial to tez pielegnujesz w sobie te fobie.
Unia nie padnie. Polska nadal w niej bedzie i to bedzie co raz mocniejsza. Czy sa alternatywy? Na ta chwile zadne. No chyba ze spowrotem pod pregierz ZSRR... Ale to na szczescie nie grozi.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem