W Meksyku rozpoczęto wytwarzanie energii elektrycznej przy użyciu kaktusów

Kategorie: 

W Meksyku kaktusy są żywnością, bohaterami komiksów i książek, dumą narodową, ale teraz także surowcem do produkcji energii elektrycznej. Bezkresne pola kaktusów rozciągają się na terenie całego kraju.

 

 

Nopal to meksykańska potrawa narodowa, która jest wykonana z kaktusa. Niemal każda rodzina je tam codziennie takie danie. Jednak obecnie to nie tylko żywność, ale także biopaliwo. Odkrycia dokonano w Narodowym Instytucie Rolnictwa. Kaktusy są zgniatane, mieszane z obornikiem, a następnie gotowane w specjalnych kotłach. Gaz, który jest uwalniany, stosowany jest jako paliwo do wytwarzania energii elektrycznej.

 

Zdaniem Miguela Angela Peralesa, lidera projektu, poziom wydajności przekroczył wszelkie oczekiwania: 625 metrów sześciennych na tonę suchej masy daje 930 kilowatogodzin energii elektrycznej. Projekt finansowany jest przez państwo i przez firmę Hidalgo (producent cementu).

 

Według Juana Oviedo, kierownika projektu, nowa technologia zmniejsza koszty produkcji energii o 40%. Aby zaspokoić potrzeby firmy, w jednym sezonie potrzeba będzie stu milionów kaktusów.

 

Tworzenie nowych miejsc pracy w związku z uprawianiem pól bardzo zadowala mieszkańców. Nadwyżki w produkcji kaktusów do celów spożywczych można teraz będzie sprzedawać producentom paliw. Meksyk jest pierwszym krajem rozwijającym się, który w tym roku zaprezentuje się na szczycie w Paryżu. Jego celem jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Przywódca kraju obiecał, że w 2030 roku będzie ona zredukowana o 25%.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

"Bezkresne pola kaktusów

"Bezkresne pola kaktusów rozciągają się na terenie całego kraju."

- a za jakieś 10 latek w prasie będą newsy typu "RATUJMY MEKSYKAŃSKIE KAKTUSY PRZED WYGINIĘCIEM"...... "RABUNKOWE WYCINANIE KAKTUSÓW POWODUJE ICH ZANIK...... " i w ten deseń nie mówiąc już o tym iż sobie meksykanie nie pojedzą "nopala", chyba że buląc za niego paliwową akcyzę....

Portret użytkownika baca :-)

ależ to darmowa

ależ to darmowa energia....
kaktusy są zgniatane, mieszane, uwalniają gaz a ten produkuje elektryczność...
hm... elektryczność napędza zgniatarki do kaktusów i w ten prosty sposób mamy perpetum mobile....
ilość energii na wyjściu jest nawet większa od początkowej jako że sok z kaktusa daje tequillę po sfermentowaniu a ona jak wiemy w dodatnim bilansie energii napędza za darmo Meksykanów...

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem