W Malezji skonfiskowano Biblię z powodu słowa „Allah”

Kategorie: 

W Malezji władze zajęły ponad trzysta egzemplarzy Biblii w języku malezyjskim, które miały być używane przez miejscowych chrześcijan, ponieważ słowo Bóg przetłumaczono, jako „Allah”.

 

W październiku malezyjski sąd formalnie zabronił chrześcijanom używać słowa „Allah” w odniesieniu do chrześcijańskiego Boga, donosi BBC. Egzemplarze spornej Biblii zostały skonfiskowane w jednej z gmin niedaleko stolicy Kuala Lumpur.

 

Jednocześnie Najib Razak, premier Malezji, komentując decyzję sądu powiedział, że chrześcijanie mieszkający w prowincji Sabah i Sarawak na wschodzie kraju, nadal mogą używać słowa „Allah”. Chrześcijanie na wyspie Borneo od wieków nazywali Boga słowem „Allah” i dopiero niedawno stało się ono pretekstem do podsycania ostrego konfliktu z muzułmanami, którzy w Malezji stanowią większość.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika jj

hehe, kolejny dowod na to co

hehe, kolejny dowod na to co robi religia z mozgiem czlowieka,wystarczy odpowiednio wczesnie zaczac pranie, potem juz odwrotu nie ma niestety.
 
kto z wierzacych odpowie mi na to pytanie:
czy jest mozliwe, logicznie (wylacznie) ze dla kogos kto nie slyszal nigdy o religii, zeby pytajac roznych ludzi, ze wszystkich wyznan, o to samo; ktora religia i ktory Bog jest prawdziwy, otrzymal taka sama odpowiedz...
"moja prawdziwa, bo biblia mowi...moja prawdziwa bo allah mowi, nie nie moja bo jehowa itd....." 
zakladajac, ze nie ma nikogo kto moze definitywnie, w 100% potwierdzic jakakolwiek "racje", taki czlowiek musi zalozyc ze wszyscy, bez wyjatku zapytani sa: "FULL OF FUCKING SHIT" i tak naprawde zaden z nich nie ma racji...
podejrzewam ze kazdy kto ma mozg, odwrocilby sie na piecie i pozegnal wszystkich swietych delikwentow razem z ich swietymy ksiazkami.
i tyle.

Portret użytkownika Wojox

To że każdy chce uznać

To że każdy chce uznać "swoją" wiarę czy religię za prawdziwą jest chyba logiczne. Ale niestety tak nie jest. Zapewne Ty także nigdy nie przeczytałeś Biblii, powtarzasz tylko to co Ci pasuje, oplówanie jest teraz modne.
Niestety Biblia jest łatwa i prosta, tylko ludzie jej nie czytają a zdają się mniemać ze im podaje się prawdę z ambon, a tak nie jest. Trzeba samemu dociekać i sprawdzać.
Biblia nie mówi o wielu drogach do "Rzymu", sama odpowiada że jest tylko jedna droga.
Co śmiesze to sam Bóg zniszczy religię (nazwaną Babilonem Wielkim).
Objawienie 17:
1 I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, którzy mieli siedem czasz, i odezwał się do mnie, mówiąc: „Chodź, pokażę ci sąd nad wielką nierządnicą, która siedzi nad wieloma wodami, 2 z którą dopuszczali się rozpusty królowie ziemi, a zamieszkujący ziemię zostali upici winem jej rozpusty”
17 Bo Bóg włożył to do ich serc, żeby wykonali jego myśl, żeby wykonali swoją jedną myśl, dając swe królestwo bestii, aż się spełnią słowa Boga. 18 A niewiasta, którą ujrzałeś, oznacza wielką metropolię mającą królestwo nad królami ziemi”.
Objawienie 18:
8 Dlatego też w jeden dzień jej plagi nadejdą, śmierć i żałość, i klęska głodu, i zostanie doszczętnie spalona ogniem, ponieważ silny jest Jehowa Bóg, który ją osądził.
Czy Ci się to podoba czy nie, religię zniszczą królowie (inaczej Bestia), bo taka jest wola Boga. I nie za to iż religie są prawdziwe ale za to że są "pijane krwią proroków i świętych".
Jak poczytasz więcej to zrozumiesz dzisiejsze wydażenia wokół religi. Wody Babilonu miały zostać wysuszone. Starożytne miasto Babilon upadło w podobny sposób. Dariusz Med i Cyrus zmienili bieg Eufratu i zdobyli miasto jednego wieczora. Dzisiejsza religia przypominająca miasto "nad królami Ziemi" podobnie straci zasilanie wodami (poparciem ludzi). Atak bez bez precedensu, a nikt nawet łezki nie uroni..
Ładnie o tym gada ten facet :
http://www.youtube.com/watch?v=4S6O1dLQomY
Ale nie chodzi tu tylko o KK, ogólnie chodzi o całokształt fałszywej religi...

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika jj

wojox, bez obrazy ale prosze

wojox, bez obrazy ale prosze nie powoluj sie na logike, a zaraz potem wklejasz teksty z bibli, sam fakt ze opierasz swoja wiare w Boga na podstawie ksiazki i wszystko co mowisz i co myslisz pochodzi z tej wasnie ksiazki dowodzi ze logika nie ma nic wspolnego z religia. 
wrecz przeciwnie, jezeli zastosujesz logike, to w debacie relligijnej nie znajdziesz zadnych odpowiedzi, ludzie tylko cytuja fragmenty biblii, a jak ich zapytasz o jakis dowod skad wiedza ze biblia mowi prawde-powiedza dokladnie to co ty-bo biblia tak mowi. w kolko macieju.
koniec debaty, nigdy w zyciu nie udalo mi sie uzyskac odpowiedzi od religijnych ludzi na proste pytania dotyczace ich wlasnej wiary, i niestety jakos slabo wierze ze to bedziesz ty kto to zmieni.
pozdrawiam.

Portret użytkownika charis

Dokąd prowadzą wszystkie

Dokąd prowadzą wszystkie drogi ? Do Rzymu oczywiście, jak mówi stare przysłowie. Ale czy wszystkie propagowane przez religie drogi prowadzą do Boga, to zupełnie inna sprawa. Wielu ludzi uważa dzisiaj wszystkie religie za jednako dobre. Najważniejsze, jak twierdzą, aby być szczerym człowiekiem, a Bóg, jeśli w ogóle istnieje, zatroszczy się już o resztę. Taki sposób postrzegania sprawy zdaje się być wielu ludziom doprawdy uspokajający. Zgodnie z tym muszę wierzyć w cokolwiek: bylebym trzymał się tego zdecydowanie i żył zgodnie z moimi przekonaniami. Jeśli Boga nie ma, wiele na tym nie stracę. A jeśli On istnieje, z pewnością przyzna się do moich starań, aby podążać za mymi religijnymi wyobrażeniami lub żyć po prostu najlepiej i najuczciwiej, jak potrafię.
Jednakże Biblia mówi nam wyraźnie, że jest tylko jedna droga, na której możemy dotrzeć do zywego i prawdziwego Boga. Droga ta nazywa się BÓG JEZUS. Kto chce w jakikolwiek inny posób przyjść do Boga Ojca, mimo wszystkich swoich usiłowań będzie musiał kiedyś uznać: "Nie dałem rady. Całe zło, które uczyniłem w moim życiu, wcale nie zniknęło, ono jest nadal i oskarża mnie. Ono też oddzieli mnie na wieki od prawdziwego Boga. Jestem zgubiony. Muszę umrzeć."
Jednakże Jezus Chrystus przyszedł, "aby szukać i zbawić to, co zginęło" - Ewangelia Łukasza 19:10. Przez swoją śmierć na krzyżu i zmartwychwstanie rozwiązał problem grzechu. Jeśli idąc w posłuszeństwie za głosem Słowa Bożego, uwierzymy w Chrystusa i Jego dzieło pojednania , otrzymamy całkowite odpuszczenie wszystkich naszych win. Wtedy nasze grzechy są na zawsze wymazane, nasz dług jest zapłacony. Wtedy prosząc Boga Jezusa otrzymamy moc ducha świętego przez którą Jezus Chrystus będzie nas przemieniał - uwalniając od grzechów, nałogów i złych postępowań, bo chrześcijanin to uczeń i naśladowca Pana Jezusa, do końca swoich dni ale wielu ludziom się to nie podoba dlatego wybierają swoje drogi grzechu.
Tylko ewangelia, dobra nowina o Jezusie Chrystusie może dać nam pokój i tę radosną pewność wiecznego zbawienia.
 
[........]
Reszta wycięta, śmietnik robisz.

Portret użytkownika Roni Tornado

Charis, nikt Cię za darmo nie

Charis, nikt Cię za darmo nie zbawi. Musisz Ty sam zapracować na swój sukces, nikt inny za Ciebie tego nie zrobi.
Nie chce mi się wchodzić z Tobą w polemikę, bo to i tak nie miałoby sensu, ale powiem Ci jedno : Biblię pisali tylko ludzie, a pisząc ją mogli napisać w niej co tylko chcieli.

Portret użytkownika Wojox

Biblię pisali tylko ludzie, a

Biblię pisali tylko ludzie, a pisząc ją mogli napisać w niej co tylko chcieli.
No nie zupełnie to się pokrywa z prawdą. Gdyby ludzie choć trochę czytali ze zrozumieniem, nie podawali by błednych informacji. Sama Biblia odpowiada jak to było :
2 Piotra 1:21
Ludzie mówili od Boga,uniesieni duchem świętym.
"Uniesieni"można tłumaczyć : być niesionym, być kierowanym, dawać się nieść, , przynosić, dostarczać.
Prorocy i pisarze sami pisząc czasami nie wiedzieli co piszą, oto dowód :
Księga Daniela 12:8
"Ja wprawdzie słyszałem, lecz nie rozumiałem; rzekłem więc: „Panie mój, jaki będzie koniec tych rzeczy?"
Księga Objawienia 22:8
"To właśnie ja, Jan, słyszałem i widziałem te rzeczy."
Wiem że dla wielu ludzi żadne słowa się nie liczą, przecież wszystko można zanegować, no nie ? ALE PO CO?

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika jj

:):) wygrales nagrode

:):) wygrales nagrode wieczoru: 
" biblia zostala napisana nie tylko przez ludzi-bo biblia tak mowi:):):):)"
"to prawo ciebie dotyczy bo tak mowi to prawo",  niezle...a zastanawiales sie kiedys czemu czytasz biblie wersje KING JAMES??? slowo klucz, jakbys nie kumal to "wersja"- a sam king james byl czlowiekiem, tego nie da sie zaprzeczyc, nawet zagorzalym wierzacym. 
wiec jesli jest wiele wersji tej ksiegi, i ktos krwi i kosci, jak ty czy ja stworzyl jedna -wlasnie ta ktora czytasz, to myslisz ze jest mozliwe ze wlasnie czlowiek ja napisal???
idac tym tropem, skoro zgodzisz sie ze king james to byl czlowiek, i stworzyl dzisiejsza biblie, to czy jest mozliwe ze powciskal tam teksty, historie, przykazy pomocne jego panowaniu??? moze wiedzial ze duzo ludzi da sie nabic w butelke i bedac 2 kroki przed szarym czlowiekiem ktory nie umial sie nawet podpisac, popisal tam tak jak mu pasowalo, a potem powierzyl czytanie tych rzeczy swoim kumplom w czarnych sukniach, przetrenowanych w gloszeniu "jego prawdy"....
nie zaprzeczam ze wszystko jest mozliwe, moze sam Bog ja napisal, ale nie wydaje mi sie ze bede obstawial cale moje zycie, i wszystkie decyzje z nim zwiazane na podstawie 50/50 szansy.  to ruska ruleta z 3 kulami, co 2 strzal rozwala leb-wole sam rozkminiac ktora droga isc, przynajmniej to moj pomysl, a nie ksiedza.out

Portret użytkownika Roni Tornado

Wojox, wyrywasz słowa z

Wojox, wyrywasz słowa z kontekstu.
Człowiek powinien samodzielnie wszystko badać, analizować i poznawać coraz to nową wiedzę, po to aby wiedzieć jak jest i aby nie dać się 'urobić' przez osobę inteligentną i cwaną.

Portret użytkownika Wojox

Wcale nie wyrwałem słów z

Wcale nie wyrwałem słów z kontekstu. Uważam po prostu że wszystko co Biblia zapowiada to się wypełnia. Biblia zapowiedziała wyraźnie iż w czasach końca Bóg będzie posiadał swój lud, że po owocach rozróżnimy dobrych od złych (w tym cwaniaczków i inteligentnych cwaniaczków).
Ludzie znajdą i drogę i prawdę, ale Biblia nie mówi o tym byśmy się izolowali i żeby każdy miał swoją wersję prawdy, bo ta jest przecież uniwersalna.
Sam Jezus powiedział że wszystko się zawiera w jednym zdaniu : Szanuj/kochaj Boga i bliźniego jak siebie samego.
Więc po co mamy dziś tyle przepisów/kodeksów itp. Ludzie potrafią kochać ale częściej tego nie robią. O przyczynach wspomina Biblia. Dlaczego sa ludzie którzy gromadzą się np. na stadionie w liczbie 60 000 i nie ma policjanta do ich ochrony ? A innym razem zbiera się 1000 i jest demolka ?
Chyba jedno i drugie przemawia do każdego. Po owocach poznacie ich...
Nie atakuję Cię ani nikogo innego, ale czasami używam dosadnych porównań.

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem