W lutym 2012 na niebie zaobserwowano wiele wolno poruszających się kul ognia

Kategorie: 

Kule ognia to rzadkie i tajemnicze zjawiska, nie wiadomo do końca, z czym mamy do czynienia w poszczególnych przypadkach, bo to, co widzimy to po prostu przelot przez lub muśnięcie naszej atmosfery. Zawsze największe ich nasilenie przypada na luty.

 

Te nazwijmy je tak dla uproszczenia „meteoryty” są jaśniejsze niż blask Wenus i co ciekawe na niebie poruszają się bardzo powoli i wnikają głęboko w atmosferę ziemską.

"Lecą w górnych warstwach atmosfery przy prędkościach poniżej 15 km/sek. i spalają się na wysokości 50 kilometrów" - powiedział Peter Brown, profesor fizyki z University of Western Ontario, ekspert w dziedzinie meteorów.

Po raz pierwszy w kule luty zostały odkryte w latach 60 ubiegłego wieku. W lutym tego roku, kule ognia również nie były rzadkością. "Show" rozpoczął się 1 lutego, kiedy to nad centralnym Teksasem pojawił się niezwykle wolny i jasny obiekt. Jasność była porównywalna do księżyca w pełni, a "spalał się" na niebie do 8 sekund, a następnie eksplodował, i spadł w kilku fragmentach. Przelot ten został zaobserwowany przez kamery NASA zainstalowane w Nowym Meksyku. Zdaniem ekspertów, średnica kuli mogła mieć od 1-2 metrów.

NASA, stworzyła specjalną sieć stacji do monitorowania kulę ognistych, NASA All-Sky Network Fireball, składająca się z sześciu kamer zainstalowanych w różnych stanach USA. W lutym, kamerom udało się zdobyć kolejne zdjęcia 5 i 6 lutego. Ich rozmiary nie przekraczały metra.

 

Po przeanalizowaniu trajektorii kul ognistych, astronomowie doszli do wniosku, że wszystkie one przybyć na Ziemię z pasa planetoid znajdującego się między Marsem a Jowiszem, ale co jest najdziwniejsze, pochodzą one z różnych części pasa. W odpowiedzi na "Burzę" dziwnych meteorytów, astronomowie z NASA All-Sky Network Fireball ogłosili, że zamierzają położyć kres tajemnicy ich pochodzenia i planują znacznie rozszerzyć swoją sieć kamer.

 

 

Źródłohttp://www.msnbc.msn.com/id/46505241/ns/technology_and_science-space/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika 44raaaaav

1:59 min. Widziałem cos

1:59 min. Widziałem cos takiego jesienią zeszłego roku. Spadało z podobną szybkoscią, może troche szybciej, miało podobny kształt, było dużo większe niż "spadające gwiazdy na niebie" widziane w nocy, Co ciekawe zaobserwowałem to zjawisko wieczorem, było dość widno (na niebie jeszcze nie było widać gwiazd). Obiekt ten (kula ognista) jak kolwiek to nazwać otoczony był zielonym płomieniem, do srodka przechodził w niebieski a w samym centrum był biały. To trwało jakąś sekundę, przez którą obiekt ten zrobił dość dużą odległość, widok był naprawdę niesamowity. Pierwszy raz widziałem coś takiego. Niestety nie znalazłem na żadnym portalu informacji dotyczących tego zjawiska. 

Portret użytkownika Wojox

Bóg jest ma się dobrze i

Bóg jest ma się dobrze i czeka na ostatnich którzy się zmienią. Poza tym rozróznijcie proszę dwie sprawy. Koniec świata to przypadkowy kataklizm w którym giną przypadkowi ludzie i przypadkowi przeżywają. Natomiast Armageddon z Biblii to celowa wojna Boga przeciwko światu podległemu Szatanowi. Przeżywają tylko wybrani i giną wskazani. Więc to dwie różne sprawy. W Biblii wspomniano lilkakrotnie że katastrofy niszczącej Ziemię i ludzkość nie będzie. A wojna boża będzie czy się podoba czy nie. A widać i słychać i czuć że to tuż, tuż....

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika Ernest

Nasza planeta też posiada

Nasza planeta też posiada asteroidy,mikrokomety muskajace podobnie jak Słońce.Najbardziej znaną grupą jest Apollo.Dodatkowo trwa dalszy rozpad komety krótkookresowej 2P/Enckego.Ziemia posiada też punkty libracyjne w których wlatujace obiekty nie przebywają tak długo w przeciwieństtwie do dwóch pozostałych.Ponadto na naszą przestrzeń ma też wpływ asteroida z orbitą na kształt podkowy.W lutym rzeczywiście jest wzrost zauwazalny tych zjawisk część z nich nadlatuje od strony Słońca.Niektóre można tylko obserwować na radarze.Wokół Ziemi powinny być jeszcze skąpe resztki pasa pyłu i ciut wiekszych drobin materii.Jedne są skupione z przodu orbity a drugie z tyłu na wzór Trojańczyków reszta jest niezauważalna choć obecna.Grupa Apollo ponadto  obiega tajemniczy punkt.Księżyc jako drugi składnik układu podwójnego też posiada w mniejszej skali w/w czynniki i tyle w najwiekszym mozliwym skrócie.

Portret użytkownika Radioactiv

Nie jedzcie ogórków kiszonych

Nie jedzcie ogórków kiszonych przed snem, to głupot gadać nie będziecie.Od dłuższego czasu obserwuje ten portal, i widzę tu zatrzęsienie ludzi z jakichś sekt, którzy na siłę chcieliby nawracać wszystkich wokół, i co chwila piszą że to wszystko Bóg... i inne niestworzone rzeczy.Skąd możecie wiedzieć że w ogóle Bóg istnieje ? czy za waszego życia dał wam jakiś znak ? cud ? przemówił do was? AAA DUUU*A! Nie przemówił, bo go nie ma, gdyby tak przejmował się wszystkimi ludźmi (jeśli w ogóle by istniał) którzy w niego nie wierzą, to by przynajmniej przemówił do nas... a jak widać, (jeśli istnieje, w co szczerze wątpie) g***o go obchodzi kto w niego wierzy, a kto nie.

Portret użytkownika Radioactiv

Wtedy oznaczałoby to

Wtedy oznaczałoby to że:A-masz psychozęB-trolujeszC-rzeczywiście tak było wybierz którąś z odpowiedzi, jeśli wybierzesz C, to prawdopodobnie nie masz na to dowodów...Aczkolwiek, jestem umysłem otwartym, i wszystko jest możliwe... ale niektóre rzeczy i zjawiska małoprawdopdobne.

Portret użytkownika John Moll

Więc przykro mi ale taka

Więc przykro mi ale taka rozmowa nie miałaby sensu. Musiałbyś mnie znać osobiście i dosyć długo. Mam dowody ale z wielu przyczyn - nie pokażę ich. Nie zależy mi na tym, żeby ktokolwiek mi wierzył. A - nie mam psychozy :PB - jestem na tej stronie dłuuugi czas i nie troluję Smile

Portret użytkownika wojcirej

Nie ma pewności, czy

Nie ma pewności, czy jakikolwiek bóg jest, nie ma pewności, czy jakiegokolwiek boga nie ma. Nie wiemy, czy znamy prawdę. Najpierw piszesz "Skąd możecie wiedzieć że w ogóle Bóg istnieje ?", a potem piszesz, że go nie ma. Nie wiemy, czy to pierwsze jest prawdą, ani czy to drugie. Mój przyjaciel powiedział kiedyś " Każdy z nas ma w sobie małą dziw*ę hipokrytkę" xd. Nie chcę Ciebie obrazić w żadnym wypadku, ale uświadom sobie, że nie wiemy, czy znamy prawdę w tych obu przypadkach.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem