W krajach europejskich masowo powstają meczety

Kategorie: 

W Europie trwa budowa kilkunastu okazałych meczetów. W 2013 roku zostanie zrealizowana rekordowa liczba projektów dotyczących islamskich miejsc kultu. Jeden z największych, pomimo kryzysu, budowany jest w irlandzkim Clongriffin – 10 km na północ od Dublina.


W Belgii już wkrótce rozpocznie się budowa meczetu w Liege w Walonii. Powstanie on na działce wielkości 11 tys. metrów kwadratowych i pomieści ok. 1 tys. wiernych. Wezwań do modlitwy będą oni słuchać z osiemnastometrowego minaretu. Burmistrz Liege zakazał marszu protestacyjnego przeciwko budowie meczetu, który miał się odbyć 30 marca, donosi Euronews.

Z kolei w Niemczech, konkretnie w Hamburgu, dawny kościół będzie przekształcony w meczet. A na południu w okolicach Monachium wybrano miejsce o powierzchni 6 tys. metrów kwadratowych, gdzie powstanie gigantyczny kompleks islamski z meczetem w centrum. Inwestycje kosztować będzie 40 mln euro.


W Hiszpanii, w baskijskiej miejscowości Portugalete, mimo protestów mieszkańców, 21 marca muzułmanie otworzyli meczet. W Walencji wspólnota ahmadyjska otworzyła nową świątynię 29 marca. W dniu otwarcia duchowy przywódca Hazrat Mirza Masroor Ahmad powiedział, że według jego wiedzy, po 20 latach liczba muzułmanów w Hiszpanii wzrośnie dwukrotnie, a islam będzie religią dominującą.

 

Nowe meczety budowane są w Katalonii, Luksemburgu, Szwajcarii i innych miastach europejskich. Rząd w Atenach planuje budowę jednego lub dwóch meczetów w każdej dzielnicy miasta. Tak więc, w stolicy Grecji będzie prawdopodobnie 15 muzułmańskich świątyń.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Radder

  Byłem dwa razy w Arabi

 
Byłem dwa razy w Arabi Saudyjskiej a to samo epicentrum islamu, i jedno mogę powiedzieć - nie ma tam ani jednego kościoła, wszystkie inne religie są tępione na potęgę, nie można nosić symboli innych religii w widocznym miejscu, na lotnisku widziałem jak okładają trzcinką gostka który miał w bagażu dwie flaszki Danielsa. Byłem tam biznesowo, a mimo to cały czas byłem indoktrynowany i nagabywany do przejścia na "Prawdziwą Wiarę" - dobra rada, nie wdawajcie się nigdy w dyskusje o ich dogmatach wiary - na 90% wyskoczą z łapami, ale sami twierdzą na każdym kroku że nasza wiara jest bez sensu i tylko muzułmanie mogą wejść do raju Wink
Panuje tam całkowita prohibicja, nie można zawiesić na dłużej wzroku na kobiecie (cudzej), oraz fotografować meczetów i pałaców królewskich.
Jeśli w państwach islamskich nie dopuszcza się innych religi to czemu my musimy zgadzać się na to żeby muzułmanie czuli się w europie jak u siebie, już raz uratowaliśmy dupę zachodowi, bo gdyby nie Sobieski to nie było by praw kobiet, feministek, wieprzowinki i szklaneczki szkockiej do poduszki, a zza każdego rogu było by słychać nawoływania przez megafony do modlitwy.
Osobiście nie mam nic do innych wyznań, ale denerwuje mnie ich bezczelność i potworny egoizm (tu mam na myśli islamistów)
 
Pozdrawiam

"Nie warto umierać starym, warto umierać zadowolonym z życia" - Ja Wink

Portret użytkownika dex

Co to znaczy że Irlandczykom

Co to znaczy że Irlandczykom nie wolno protestować. Oni są u siebie, w państwie demokratycznym (tak nam wmawiają) i jeżeli mówią nie to znaczy nie. Kościół Rzymskokatolicki postawiony (tylko cudem) w jakimkolwiek pańśtwie arabskim, zostałby spalony następnego dnia razem z grupką wiernych, którzy w tym momencie się w nim modlili.
 
Karol Młot i Sobieski przewracają się teraz w grobie. 1600 lat z nimi walczyliśmy a teraz sami pozwalamy się zniszczyć. Europa gotuje się jak żaba - powoli i dlatego niczego nie zauważa ale jak ludzie się obudzą to będzie już za późno. Jeżeli już teraz w niektórych krajach Arabowie zabraniają chodzić ich mieszkańcom niektórymi ulicami, to gdy będzie ich 40/60 z rdzenną ludnością zacznie się otwarta wojna z obu stron.

Portret użytkownika ojciec

No to będziecie musieli

No to będziecie musieli wszyscy przejść niebawem na PISLAM. A ja przejdę na inną stronę kuli ziemskiej, żeby wreszcie uwolnić się od jewropejskich panów z obrzezanymi siusiakami, którzy pozwalają świadomie na islamizację Europy bo to dość skutecznie wykańcza chrześcijaństwo i o to im chodzi.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem