W Kirgistanie z powodu epidemii dżumy masowo wybijają świstaki

Kategorie: 

Siedliska zarazy zlokalizowano w regionie Issyk – Kul. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, straż graniczna, służby celne koordynują swoje działania, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się dżumy, podają RIA Novosti.

 

W minionym tygodniu w Kirgistanie zmarł piętnastolatek, który zaraził się dżumą. U nastolatka stwierdzone typowe objawy choroby tj. nagły wzrost temperatury i charakterystyczną wysypkę pod pachami i w obszarach szyi. Nastolatek został hospitalizowany, ale nie udało się go uratować.  Dochodzenie wykazało, że kilka dni wcześniej chłopak spożywał mięso świstaka, które było zainfekowane.

 

Osoby, który brały udział w biesiadzie, a także te, które miały kontakt z nieboszczykiem, trafiły na obserwacje do szpitali. W Kirgistanie służby sanitarne postawione są w stan gotowości. Dystrybuowana jest szczepionka przeciwko zarazie. W okolicy Sary Jaz prowadzona jest masowa akcja wybijania świstaków.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika pies

biedne zwierzaki sami z

biedne zwierzaki sami z samolootw wala wirusy ,potem zabijaja zwierzeta ktore jeszcze nie umarly by zmusic tepakow do szczepien  ,ciekae ze tylko u nich enterowirusy,dzuma,afrykanska choroba swin,epidemia drobiu aids,wsciekle komary...jeszcze brak im cholery ktora zabia miliony ludzi w ubieglym stuleciu i pokdobno jest w indiach, gow...maja nie choroby robia eksperymenty na zwierzakach a potem trzeba zatrzec slady mutantow jak zabicie psa mutana ....

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem