W Katalonii rzeki występują z brzegów

Kategorie: 

Ulewne deszcze i topniejący lód spowodowały podniesienie poziomu wody w rzece Garonne. Ponad 200 osób ewakuowano we wsiach Vielha, Bosost i Artes.

 

Rzeki wystąpiły z brzegów w kilku miejscach. Częściowo zablokowane zostały drogi N-230, C-28, C-147 i C-141.

"Wszystkie nasze mosty są pełne samochodów, prosimy mieszkańców o powstrzymanie się od podróżowania, bo ruch w regionie jest ograniczony" - wyjaśnił Carles Barrera przedstawiciel Val d'Aran (Val d'Aran  - comarca w północnej Katalonii obejmująca dolinę Aran i część doliny Barravés).


W wyniku ekstremalnych zjawisk pogodowych ponad 4400 osób zostało pozbawionych energii elektrycznej. Ponadto administracja Val d'Aran wstrzymała dostawy gazu i zaleca mieszkańcom, aby nie wychodzić z domów, nie zbliżać się do rzek i nie korzystać z wind. Proszą, aby zaopatrzyć się w wodę pitną i naładować baterie telefonów komórkowych. Obecnie też należy zaniechać wypraw w góry.

Przez najbliższe dni w regionie spodziewane są intensywne opady deszczy, a więc poziom wody w rzekach będzie się dalej podnosił. Sytuacja może wymknąć się spod kontroli. Woda wylewa się także z przepełnionych zbiorników zlokalizowanych w górach. Powodzie zaczęły się także w sąsiadujących z Hiszpanią rejonach Francji. Zalana została m. in. okolica Saint – Beat.

 

 

 

 

Źródło: Noticia
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Vall d´Aran

Ja wlasnie tu mieszkam.

Ja wlasnie tu mieszkam. Jestesmy odcieci od swiata, ale na szczescie nasz dom jest wysoko w gorach, do nas rzeka nie dojdzie. Najgorzej bylo wczoraj w poludnie, dzis woda opadla o ok. metr. W wielu wioskach nie ma pradu i wody. Zniszczenia sa okropne. Miejscowi mowia, ze to przez chciwosc ludzi... Rzeka zawsze zalewala co jakis czas te tereny, ale ludzie, szukajac zyskow, sprzedawali nadrzeczne pastwiska przybyszom i liczyli kase. Teraz te domy albo sie zawalily, albo sa zatopione do drugiego pietra, rzeka szoruje srodkiem doliny tam, gdzie byla kiedys droga krajowa...

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem