W Kanadzie, w prowincji Ontario, doszło do upadku dużego meteoru

Kategorie: 

Nad kanadyjską prowincją Ontario 4 maja 2014 r. spadł meteor. Mimo, że doszło do tego za dnia widziało go bardzo wiele osób. Okazuje się, że Kanadyjczycy używają równie dużo rejestratorów jazdy co Rosjanie w okolicy Czelabińska, ponieważ udało się uchwycić moment upadku pod różnymi kątami.

 

Jak wynika z doniesień z prasy kanadyjskiej fala uderzeniowa po upadku meteoru dotarłą do miejscowości Peterborough. Dzięki temu udało się oszacować wielkość eksplozji w atmosferze. Okazało się, że meteor eksplodował z siłą około 20 ton trotylu. Dla porównania meteor czelabiński eksplodował 23 km nad ziemią z siłą 460 kiloton. 

Szacowana wielkość tego ciała niebieskiego to około metr. Kanadyjski meteor był na tyle duży, że być może coś dotarło do powierzchni. To z pewnością uruchomi licznych poszukiwaczy meteorytów.

Specjaliści twierdzą, że tego typu zjawisko zdarza się w Ontario raz na dekadę i nazywają je niezwykłym. Ze względu na miejsce upadku został już oficjalnie nazwany meteor Peterborough.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika CeZetKa

Weź gościu nie ćpej tyle,

Weź gościu nie ćpej tyle, odstaw tę drugi i komputery i wyjdź chwilę na świeże powietrze następnie zastanów się nad swoim dalszym postępowaniem. Oczywiste jest, że chmury przybierają różne kształty, ale twoja wyobraźnia jest na poziomie gimnazjalisty...

Wszystkie moje komentarze reprezentuja MOJA opinie na dany temat do ktorej mam PELNE PRAWO.

Portret użytkownika zibi

A ty się nie mądruj wielki

A ty się nie mądruj wielki hakerze znawco komputerów,ty wiesz ile zjesz, jak chcesz wiedzieć nie mogę sobie kupić żadnej pamięci bo szwagier wylał kawę na klawiaturę i zrobiło zware na jednym gnieżdzie pamięci i nic nie da kupno pamięci, działa na jednej , ale wyskakuje już komunikat o braku pamięci a wiesz dla czego bo zrobiłem dość fotek z filmików takich o niby meteorach,z wulkanów,z rozbłysku i zauważyłem jaką ludzie są karmą żywieni,widzę masz jakieś ale ktoś cię wysłał,praca itd i tak poza tym nie wmawiaj mi choroby a najlepiej sam się zbadaj,jesteś jak dla mnie za cofany i tyle

Portret użytkownika pilip

z doświadczenia wiem, że ten

z doświadczenia wiem, że ten zespół podoba sie wielu grupom ludzi(jak już segregujesz tak dokladnie) w najróżniejszym wieku, więc chyba jednak nie tobie ocenianie bo bardzo mylne jest. całe szczęście, że twoja opinia mnie nie obchodzi. 
co do  pseudointeligentnych studenciaków - to chyba wciąż ambitniejsza grupa niż 'niepseudoidioci', hm?
 

Portret użytkownika staryzenek20

To był zapewne śmietnik po

To był zapewne śmietnik po asteroidzie 2014 HL129 która ma 7,6 m szerokości i  która dwa dni temu minęła Ziemię o 0,8 LD a więc o 307 tys km.
Jutro nas minie asteroida  2014 HX164 która ma 9,5 m - 21 m. Przeleci w odległości 422 tys od ZIemi. Oraz również jutro minie nas asteroida 2014 HB177. Ma ona 5,8 m - 13 m i przeleci w odległości 500 tys km od Ziemi.
Natomiast to jeszcze nic w porównaniu z asteroidą 2014 HQ124 która ma 440 m - 970 m i minie nas 8 czerwca w odległości 1,2 mln km. Czuje że tego dnia mogą być niezłe fajerwerki.
 

 
Przetrwać apokalipsę: Bunkier FEMA w Denton
http://youtu.be/ZzrYy2Nj00A
Schron przeciwatomowy w Kaliszu
http://youtu.be/wEv0Mq70kNY
 

Portret użytkownika koń który mówi

Czyli wniosek taki, że mało

Czyli wniosek taki, że mało który obiekt jest w stanie dolecieć do powierzchni. Po prostu palą się w atmosferze doszczętnie lub wybuchają na pewnej wysokości. Ciekawe kto w końcu policzy jak duże musi być takie ciało niebieskie, żeby skutecznie przywalić w spokojne miasteczko.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem