W Kalifornii w ciągu jednej nocy zniknęło całe jezioro

Kategorie: 

Mieszkańcy Lassen County w Kalifornii są zaskoczeni tajemniczym zniknięciem wody w ogromnym zalewie. Zbiornik wysechł  w ciągu jednej nocy, pozostawiając tysiące martwych ryb na obszarze 23 kilometrów grząskiego dna.

 


Coś poszło nie tak" - powiedział Aaron Sindel, przewodniczący lokalnego komitetu, odpowiadającego za stan i jakość wody w lokalnych akwenach.

 

Jeszcze 12 września br. ludzie łowili ryby na zbiorniku Mountain Meadows, zwanym również Jeziorem Walker, ale następnego dnia zniknęła z niego woda, pozostawiając na dnie tysiące martwych i gnijących ryb.


Sprawcą katastrofy jest prawdopodobnie duże przedsiębiorstwo  elektro – gazowe, która jest właścicielem praw do jeziora. Firma wykorzystuje wodę do produkcji energii, a jej szefów najwidoczniej za bardzo nie interesuje los ryb.


Kompania odrzuca zarzuty i broni się, tłumacząc, że jezioro wyschło na skutek sierpniowych upałów i mniejszych niż zwykle zasileń z górskich potoków. Ludzie obawiają się jednak, że podobne incydenty mogą wydarzyć się w innych częściach Kalifornii.


 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika N1KT

NIe nie nie - za dużo

NIe nie nie - za dużo gorących cząstek spadło wraz z deszczem do jeziora po czym owe gorące cząstki podgrzewały wodę swoją energią którą będą ziały miliony lat - i stanie się tak w wielu miejscach na świecie. Będzie to powodować katastrofalne warunki pogodowe jakich jeszcze nigdy wcześniej nie było na ziemi.
A sponsorem tych ekstremalnych przyszłych imprez jest: "Fukushima Daiichi i nie zatrzymane od 4,5 roku 3 stopione reaktory + jeden basen ze zużytym paliwem wywalony w powietrze". To wszystko co mam do powiedzenia. Koniec "świata".

Portret użytkownika Odważniak

Bojkot warzyw i owoców z

Bojkot warzyw i owoców z Californi! Przez tę suszę, wszystko stamtąd jest wielokrotnie bardziej skażone pestycydami i innym syfem niż normalnie! Bojkot firmy Nestle, która, mimo suszy, wciąż sprzedaje wodę butelkowaną w Californii... Proponuję sprawdzać etykiety i unikać towarów korporacyjnych, bo tylko w ten sposób możemy coś zmienić. Bo jak nikt nie będzie kupował, to nie będą produkować trucizn rabunkowo. Proste jak du.pcenie. Nasze portfele mają wielką władzę, wbrew pozorom. Poza tym, jakim idiotą trzeba być, żeby wciąż eksportować stamtąd produkt rolniczy, który wymaga podlewania? Utrzymywać pola golfowe, trawniki i baseny ze słodką wodą?!? Za głupotę się niestety płaci. Szkoda tylko, że cenę płacą niewinne żyjątka..

Portret użytkownika leming pospolity

Cyt.:"„Coś poszło nie tak" -

Cyt.:"„Coś poszło nie tak" - powiedział Aaron Sindel, przewodniczący lokalnego komitetu, odpowiadającego za stan i jakość wody w lokalnych akwenach." - i tradycyjnie już przy tak wielowiekowych tradycyjnych imionach winnych brak !!! Język

Portret użytkownika mm

Sprawa jest niepokojąca w

Sprawa jest niepokojąca w najbliższym czasie kalifornia powinna zniknąc z powierzchni ziemi w skutek wielkiego trzesienia a następnie tsunami. Zniknięcie w jedną powtarzam jedną noc. Oznacza jedno że pod spodem utworzyła sie szczelina w którą wlała sie woda. Cały procest przedstawiania problemy ma dużo z monty phytona. Co mnie obchodzi kto i kiedy łowił ryby co mnie obchodzi że firma robi prąd no przeciez nie spuscili jeziora do 0 bo widać wyrażnie że niedzka jest na środku . a tama jest sucha . To bardzo zły znak.Oby moje gdybania przekształciły sie w wielkie g.. bo to nie bedzie śmierć setek tysiećy ,to bedzie smierć milionów nawet chiną sie może oberwać.
ps zagadka w jaki sposób ryby zgniły w 1 dzień???

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem