W jeziorze Chebarkul nie znaleziono fragmentów meteorytu

Kategorie: 

Nurkowie zakończyli badanie jeziora Chebarkul (ros. Чебаркуль ) w regionie Czelabińska, do którego przypuszczalnie mogły spaść fragmenty meteorytu. Według agencji Interfax w akwenie nie znaleziono śladu jego szczątków.

 

Minister Władimir Puchkov (Ministerstwo Federacji Rosyjskiej ds. Obrony Cywilnej) powiedział, że informacja o upadku meteorytu do jeziora Chebarkul, zwanego „Czelabińskim Bolidem” jest „jedną z hipotez”. Wcześniej informowano, że meteoryt uderzył w tafle jeziora, a w jego okolicach znaleziono małe fragmenty skał pochodzące z wybuchu. Eksperci resortu ds. obrony cywilnej badają wszystkie możliwe miejsca katastrofy.


 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika D3NiRo

Telewizja sama się oszukuję

Telewizja sama się oszukuję ponieważ  mówią tutaj o średnicy 17 metrów ,a widziany przez nas film w TV z dziurą w jeziorze w ogóle tego nie potwierdza.Dana dziura miala okolo  3 metrów średnicy,więc to był tylko odłamek,który miał około 0,10 do 0,50 średnicy.Reszta lodu stopiła się za sprawą temperatury meteorytu,która była niewyobrażalnie wysoka.Jezioro ma około 12,5 metra głębokości i okolo 5 metrów "gleby mokrej" wiec nie wiem czego oni tam w ogóle szukali.Ten kawałeczek po prostu wbił się w ziemie.Jak zawsze próbują zrobić z nas głupków.

Portret użytkownika Pulsar

@progalik121 Połowa z tych

@progalik121
Połowa z tych jeziorek jest sztuczna, gdyż są to tereny pokopalniane. Wydobywano tam węgiel brunatny i wydobywa sie go nadal metodą odkrywkową, a wodę zbiera sie do sztucznych zbiorników.
Nie doszukuj się sensacji tam gdzie jej nie ma. Smile

Portret użytkownika stereo

niech nie kłamią że nic nie

niech nie kłamią że nic nie znaleźli ruskowie w internecie już od wczoraj oferują sprzedaż takich odłamków. jakiś 20 latek chciał w internecie zhandlować taką skałę o wadze ok 500g za 10 milionów rubli. poza tym taki odłąmek łatwo znaleźć bos meteoryt jest zupełnie inny od zwykłego kawałka skały. jedynym utrudnieniem jest fakt,ze obecnie jest tam dużo lodu i śniegu. tak myślę że oni mówią o tym że nie ma odłamków po to aby podtrzymać teorię oo tym że był to okruch zbudowany z lodu i gruzu a nie meteoryt metaliczny. Wiadomo jeśli coś jest zbudowane z lodu to w wysokiej temperaturze doszczętnie wyparuje. Chcą zataić jak bardzo się mylili.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem