W jeziorze Chebarkul nie znaleziono fragmentów meteorytu

Kategorie: 

Nurkowie zakończyli badanie jeziora Chebarkul (ros. Чебаркуль ) w regionie Czelabińska, do którego przypuszczalnie mogły spaść fragmenty meteorytu. Według agencji Interfax w akwenie nie znaleziono śladu jego szczątków.

 

Minister Władimir Puchkov (Ministerstwo Federacji Rosyjskiej ds. Obrony Cywilnej) powiedział, że informacja o upadku meteorytu do jeziora Chebarkul, zwanego „Czelabińskim Bolidem” jest „jedną z hipotez”. Wcześniej informowano, że meteoryt uderzył w tafle jeziora, a w jego okolicach znaleziono małe fragmenty skał pochodzące z wybuchu. Eksperci resortu ds. obrony cywilnej badają wszystkie możliwe miejsca katastrofy.


 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika D3NiRo

Telewizja sama się oszukuję

Telewizja sama się oszukuję ponieważ  mówią tutaj o średnicy 17 metrów ,a widziany przez nas film w TV z dziurą w jeziorze w ogóle tego nie potwierdza.Dana dziura miala okolo  3 metrów średnicy,więc to był tylko odłamek,który miał około 0,10 do 0,50 średnicy.Reszta lodu stopiła się za sprawą temperatury meteorytu,która była niewyobrażalnie wysoka.Jezioro ma około 12,5 metra głębokości i okolo 5 metrów "gleby mokrej" wiec nie wiem czego oni tam w ogóle szukali.Ten kawałeczek po prostu wbił się w ziemie.Jak zawsze próbują zrobić z nas głupków.

Portret użytkownika Pulsar

@progalik121 Połowa z tych

@progalik121
Połowa z tych jeziorek jest sztuczna, gdyż są to tereny pokopalniane. Wydobywano tam węgiel brunatny i wydobywa sie go nadal metodą odkrywkową, a wodę zbiera sie do sztucznych zbiorników.
Nie doszukuj się sensacji tam gdzie jej nie ma. Smile

Portret użytkownika stereo

niech nie kłamią że nic nie

niech nie kłamią że nic nie znaleźli ruskowie w internecie już od wczoraj oferują sprzedaż takich odłamków. jakiś 20 latek chciał w internecie zhandlować taką skałę o wadze ok 500g za 10 milionów rubli. poza tym taki odłąmek łatwo znaleźć bos meteoryt jest zupełnie inny od zwykłego kawałka skały. jedynym utrudnieniem jest fakt,ze obecnie jest tam dużo lodu i śniegu. tak myślę że oni mówią o tym że nie ma odłamków po to aby podtrzymać teorię oo tym że był to okruch zbudowany z lodu i gruzu a nie meteoryt metaliczny. Wiadomo jeśli coś jest zbudowane z lodu to w wysokiej temperaturze doszczętnie wyparuje. Chcą zataić jak bardzo się mylili.

Portret użytkownika tou

w telewizji nie mówią

w telewizji nie mówią wszystkiego!!! obiekt który eksplodował na uralem mógł zniszczyć większość miasta, gdyby leciał z prędkością ok 20km/s prawdopodobnie wybuchłby parę kilometrów nad miastem, leciał znacznie szybciej podobno ok 40km/h a z filmików na youtubie można było obliczyć że detonacja nastąpiła min 30km nad ziemią i to ich uratowało...

Portret użytkownika Azarym

Wszyscy kłamią ukrywają

Wszyscy kłamią ukrywają prawdę lepiej niech powiedzą co się naprawdę wydarzyło bo mnie to już wkurza same kłamstwa nam wpajają a nie którzy tylko w to wierzą ale jak mówią "kłamstwo ma krótkie nogi " za nie długo cała prawda wyjdzie na jaw i to co my usłyszymy ... sami się domyślcie coś się szykuje ale to wstrząśnie całym światem (zakłamana cywilizacja)

Portret użytkownika toorux

A może to był fragment

A może to był fragment komety?
Jeżeli to był fragment komety - to nic by nie znaleziono! Kometa to w większości woda czyli tzw. brudny lód... Poza tym, gdyby to był meteor metaliczny - skutki mogły by być dużo gorsze (mogło by nie dojść do eksplozji w powietrzu, uderzył by cały w ziemię i powstał by spory krater). Takie tam... przypuszczenia Smile

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

To akurat mija sie z prawdą.

To akurat mija sie z prawdą. Nie odnaleziono zadnego odłamka i było juz kilka ekip poszukiwawczych... nic... nic kompletnie. To nie był meteoryt. To był energetyczny pocisk Tesli przez niego wystrzelony z terenu Kanady chyba... na niezaludnione tereny. Bardzo precyzyjnie i po dobrym wywiadzie...
 Tu tez nie zostanie znaleziony... chyba, że jakiś inny..

Portret użytkownika alteranin

Znaleziono fragmenty w 2

Znaleziono fragmenty w 2 miejscach już. Magazyn, i hala sportowa, obydwa obiekty mają uszkodzenia po trafieniu bezpośrednim, i są tam fragmenty meteorytu. W jeziorze raczej ciężko znaleźć kamień, musisz się zgodzić, bo na dnie od groma gruzu. Poza tym te jeziorko to była kopalnia odkrywkowa, więc czarny zesmalony meteoryt, w otoczeniu węgla, w zimę pod lodem gdzie światła jest mało to jak igła w stogu siana.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

alteranin napisał: Znaleziono

alteranin wrote:

Znaleziono fragmenty w 2 miejscach już. Magazyn, i hala sportowa, obydwa obiekty mają uszkodzenia po trafieniu bezpośrednim, i są tam fragmenty meteorytu.Czy aby na pewno znaleziono te fragmenty, czy tylko tak podali? Czy sa sfotografowane i skatalogowane jak znaleźisko? W jeziorze raczej ciężko znaleźć kamień, musisz się zgodzić, bo na dnie od groma gruzu. Poza tym te jeziorko to była kopalnia odkrywkowa, więc czarny zesmalony meteoryt, w otoczeniu węgla, w zimę pod lodem gdzie światła jest mało to jak igła w stogu siana. to prawda.

ślady uszkodzeń nie świadczą o uderzeniu ciałem stałym. Powinne byc przebadane radiacyjnie i chromatograficznie.
 Nie wiem dlaczego, ale jestem przekonany, ze pokryte są spalenizną...bez sladu materii skalnej

Portret użytkownika alteranin

Te fragmenty to nie są

Te fragmenty to nie są kamienie, tylko pył pochodzenia tego meteorytu więc nie ma zdjęć. W momencie udeżenia z taką siłą, odłamki się rozwaliły. Meteoryt główny eksplodował z siłą 500kiloton, więc musiało dojąć do eksplozji wysoko, wiele tysięcy metrów nad ziemią, bo inaczej nie było by tego miasta. Znalezienie jakichkolwiek fragmentów z 17 metrowej skały po wybuchu z taką siłą będzie graniczyło z cudem.
 
To że nie był obserwowany, ani nie wykryty nikogo nie dziwi. Wbrew pozorą wykrycie takiego kamyka w kosmosie nawet przy dzisiejszej technologii jest trudne, i większość tego typu skał odkrywa się przypadkowo. Wystarczy że był czarny, i już to powodowało że odbijał mało światła, więc był trudny do wykrycia przy takich gabarytach. Radary nie łapią tak szybko poruszających się obiektów tych rozmiarów.
 
Hipoteza o jakiejś broni jest cienka, bo USA, i Rosja mają ogromne niezamieszkałe tereny, albo robią takie testy na biegunach gdzie nie ma świadków, a nie nad miastem. Symulacje zniszczeń można poza tym dziś oszacować w super komputerach, więc jest to zbędna manifestacja demaskująca, dlatego nie wierzę w teorię o broni.

Portret użytkownika pako1205

Odparowało prawie wszystko w

Odparowało prawie wszystko w gęstych warstwach atmosfery w trakcie schodzenia i po eksplozji.Materiały z których się skadał,podobnie jak Tunguski wywołały jedynie falę uderzeniową,to nie jest niemożliwe i kita,którą pozostawił wyraźnie uwidacznia ilość odparowanego materiału.Te szczątki,króre odnaleziono nie są z tego co widziałem metalowymi kawałkami,raczej kamienne o luźnej strukturze.

Portret użytkownika syriues

wiecie ,ze Ci co maja ta

wiecie ,ze Ci co maja ta technologie ,ze moga w kosmosie rozne rzeczy robic,to moga rowniez zmieniac trajektorie lotow asteroidow?Tak mi przyszlo do glowy po jakims tam przeczytaniu czegos tam o tym,ze ktos tam strzelil do tego i dzieki temu sie rozwalila na mniejsze kawalki.
Niektorzy nie wierza ,ze skala peka.Wrzuccie kamien do ogniska-zobaczycie,Takze tez pomyslcie ,ze meteoryt to nie tylko skala ,ale takze inne pierwiastki.Moha miec nawet zelazo,wode,bakterie,zloto,itp,itd.
To tak szybko leci ,ze sie dziwie ,ze satelity jakos przetrwaly.Tyle tam smieci lata i obseruje nas z gory.Kto im pozwolil na takie zabawy?My demokraci?
Demokracja juz dawna zniknela ,tylko pozostala nazwa.Teraz jest faszyzm-tak mowia wszyscy

Portret użytkownika b@ron

Angelus Maximus Rex...witaj,

Angelus Maximus Rex...witaj, jeśli nie znajdą żadnych odłamków to jak najbardziej to mogło być to jakos nie chce mi sie wierzyć że asteroida w całości wyparowała...nie bawią cię obliczenia proferorów ...z ich obliczeń na początku obiekt miał kilogram ...a teraz już 10000 ton Lol ...myśle że jeśli asteroida miałaby około 17metrów średnicy to bez problemu by ją wykryli na czas...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Znalazłem następny dowód że

Znalazłem następny dowód że to było ufokamikadze z "Brudnej prawdy" bacuni otóż ten bolid nie dość że tak narozrabiał to zostawił smugę chestrailową a nikt tego nawet nie zauważył, ciekawe :D. 
ps na poważnie jestem ciekaw jaki największy kawałek przetrwał??
pozdrawiam Juszka

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem