W Jemenie zatwierdzono zawieszenie broni

Kategorie: 

Strony konfliktu zbrojnego w Jemenie uzgodniły 7-dniowe zawieszenie broni, które będzie obowiązywało od dnia dzisiejszego, tj. od piątku. Pozwoli to na dostarczenie niezbędnych środków medycznych oraz żywności dla mieszkańców ogarniętego wojną kraju.

 

Zarówno jemeńska armia rządowa, lojalna wobec zbiegłego prezydenta, oraz szyicka rebelia zapewniła organizację ONZ, że będzie przestrzegać zawieszenia broni. Warto pamiętać, że porozumienie to oczywiście nie dotyczy organizacji terrorystycznych, takich jak ISIL czy al-Kaida, które aktywnie działają w Jemenie i walczą przeciwko szyickiemu ugrupowaniu zbrojnemu.

 

Kampania wojenna, prowadzona przez Arabię Saudyjską przy wsparciu niektórych państw arabskich i Stanów Zjednoczonych, rozpoczęła się pod koniec marca. ONZ szacuje, że w wyniku działań zbrojnych mogło zginąć około 3 tysiące osób, z czego połowa z nich to cywile, a 14 tysięcy kolejnych zostało rannych. Co więcej, ponad milion osób opuściło swoje mieszkania, 21 milionów potrzebuje natychmiastowej pomocy, 13 milionów ludzi cierpi na niedobór żywności a 15 milionów kolejnych potrzebuje opieki medycznej.

 

 

Źródło: http://www.un.org/apps/news/story.asp?NewsID=51371#.VZ-aAl_tmko

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

"Kampania wojenna, prowadzona

"Kampania wojenna, prowadzona przez Arabię Saudyjską przy wsparciu niektórych państw arabskich i Stanów Zjednoczonych, rozpoczęła się pod koniec marca. ONZ szacuje, że w wyniku działań zbrojnych mogło zginąć około 3 tysiące osób, z czego połowa z nich to cywile, a 14 tysięcy kolejnych zostało rannych. Co więcej, ponad milion osób opuściło swoje mieszkania, 21 milionów potrzebuje natychmiastowej pomocy, 13 milionów ludzi cierpi na niedobór żywności a 15 milionów kolejnych potrzebuje opieki medycznej."

Szatany niosą miłość i pokój! Poprzez doprowadzenie świata do III wojny światowej!

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem