W Japońskiej policji powstała nowa jednostka antydronowa

Kategorie: 

Drony stały się niezwykle popularne. Choć korzysta z nich przede wszystkim wojsko, bezzałogowe aparaty latające stały się bardziej przystępne cenowo, a co za tym idzie, każdy chciałby z nich korzystać do różnych celów - np. robić zdjęcia i filmy. Jednak bezzałogowce mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla ruchu w powietrzu. W Japonii wzięto ten problem pod uwagę i utworzono nową, specjalną jednostkę "antydronową".

 

Jeśli ktoś zechce sobie porobić zdjęcia w Japonii przy pomocy drona, od teraz będzie musiał mieć się na baczności. Jeśli jego niewielki aparat latający wkroczy w strefę gdzie obowiązuje zakaz lotów, policja zacznie ostrzegać operatora i będzie domagać się aby jego dron zawrócił. Oczywiście na samych ostrzeżeniach się nie zakończy.

 

Jeśli operator zignoruje wezwania policji, na miejsce zjawi się duży, policyjny dron który zwyczajnie złapie intruza w sieć. Może wydawać się że jest to raczej słaby pomysł ale w rzeczywistości jest dość skuteczny, co widać na powyższym nagraniu. Zresztą lepsze jest używanie siatki niż strzelanie do drona. Możliwe że służby innych państw również zechcą skorzystać z tej techniki.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/japonska-policja-otrzymala-drony-ktore-beda-przechwytywac-cywilne-bezzalogowce-przy-pomocy

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika And

Jakie to genialne. Ludzie

Jakie to genialne. Ludzie sami się inwigilują i donoszą na siebie. Po prostu wprowadzili do sprzedaży drony czyli latające kamery.
Ciekawe, czy Orwell na to wpadł.
Może trochę przesadzam, ale kamera to kamera.
 

Portret użytkownika maras

Z ciekawostek powiem wam ze

Z ciekawostek powiem wam ze firmy ochroniarskie prowadzą usługi drogowe w celi patrolowania obiektów są to drobny latające i jeżdżące roboty wyposażone w wiele kamer i czujników jeśli podczas patrolu jakiś z obiektów zostanie przesunięty robót rozpozna to bezbłędnie i podniesie alarm robiony był też zawodowa ochrona vs taki robot patrolujacy człowiek nie był w stanie zapamiętać wszystkich przedmiotów towarów itp także nie potrafił obrazu wskazać co zginęło dla robota była to chwila.

Portret użytkownika maras

Nie powstała żadna nowa

Nie powstała żadna nowa policja tylko ze względu na kilka incydentów jak upadki dronow na ludzi albo wkroczenie drona w strefę budynków urzędowych jak i pozostawienie napromieniowanego droga na budynku, zostają wprowadzane nowe przepisy. Tydzień temu znów znaleziono droga na dachu zabytkowego budynku. Informacje z osaki

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem