W Japonii zaczęła się erupcja największego wulkanu w tym kraju

Kategorie: 

W Japonii obudził się największy w tym kraju wulkanu Aso, położony na wyspie Kiusiu (Prefektura Kumamoto). W regionie wprowadzono trzeci w pięciostopniowej skali stopień zagrożenia sejsmicznego, podają na stronie internetowej Agencji Meteorologicznej Japonii.

 

Wulkan wyrzucił kolumnę popiołu na wysokość dwóch kilometrów, według brytyjskiej gazety The Guardian. Telewizja NHK pokazała materiał uzyskany z kamer zainstalowanych w rejonie wulkanu.


Wybuch nastąpił niespodziewanie. W chwili jego powstania w pobliżu wulkanu było około 30 turystów. Wszyscy mieli czas na ewakuację. Nikt nie doznał urazów, donosi z kolei BBC.

 

Japońscy energetycy powiedzieli, że wybuch nie wpłynie na pracę lokalnych elektrowni jądrowych, w tym elektrowni „Sendai", której praca została wznowiona w sierpniu br. Zakład znajduje się około 160 kilometrów na południe od wulkanu.


Jednocześnie emisja popiołu i dymu może mieć wpływ na harmonogram lotów z i do Kumamoto Airport, który znajduje się najbliżej wulkanu. Firma Japan Airlines od 14 września br. ostrzega, że są możliwe opóźnienia lotów. Kilka rejsów, które zbiegły się z czasem największej aktywności wulkanu, zostało odwołanych.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika abc

Chyba już najwyższy czas

Chyba już najwyższy czas zgarnąć kilku Japończyków do jakiegoś rezerwatu, żeby za kilkanaście lat dzieci z Europy miały możliwość naocznie się przekonać, że istniała taka rasa. Inaczej nie uwierzą.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ