W Japonii zaczęła się erupcja największego wulkanu w tym kraju

Kategorie: 

W Japonii obudził się największy w tym kraju wulkanu Aso, położony na wyspie Kiusiu (Prefektura Kumamoto). W regionie wprowadzono trzeci w pięciostopniowej skali stopień zagrożenia sejsmicznego, podają na stronie internetowej Agencji Meteorologicznej Japonii.

 

Wulkan wyrzucił kolumnę popiołu na wysokość dwóch kilometrów, według brytyjskiej gazety The Guardian. Telewizja NHK pokazała materiał uzyskany z kamer zainstalowanych w rejonie wulkanu.


Wybuch nastąpił niespodziewanie. W chwili jego powstania w pobliżu wulkanu było około 30 turystów. Wszyscy mieli czas na ewakuację. Nikt nie doznał urazów, donosi z kolei BBC.

 

Japońscy energetycy powiedzieli, że wybuch nie wpłynie na pracę lokalnych elektrowni jądrowych, w tym elektrowni „Sendai", której praca została wznowiona w sierpniu br. Zakład znajduje się około 160 kilometrów na południe od wulkanu.


Jednocześnie emisja popiołu i dymu może mieć wpływ na harmonogram lotów z i do Kumamoto Airport, który znajduje się najbliżej wulkanu. Firma Japan Airlines od 14 września br. ostrzega, że są możliwe opóźnienia lotów. Kilka rejsów, które zbiegły się z czasem największej aktywności wulkanu, zostało odwołanych.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika abc

Chyba już najwyższy czas

Chyba już najwyższy czas zgarnąć kilku Japończyków do jakiegoś rezerwatu, żeby za kilkanaście lat dzieci z Europy miały możliwość naocznie się przekonać, że istniała taka rasa. Inaczej nie uwierzą.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem