W Japonii upamiętniono ofiary bombardowania w Nagasaki

Kategorie: 

Moment wybuchu dugiej w historii bomby atomowej, która  69 lat temu, została zrzucona na Nagasaki, uczczono chwilą ciszy w całej Japonii. Potem Tomihisa Taue, burmistrz Nagasaki, wezwał do utworzenia w północno – wschodniej Azji strefy wolnej od broni jądrowej.

 

Jednocześnie japoński oficiel skrytykował decyzję rządu japońskiego o zmianie konstytucji, która umożliwia użycie armii poza granicami kraju – podaje ANN News.


Wcześniej wojsko mogło być wykorzystywane jedynie do obrony terytorium Japonii. Teraz będzie mogło pomagać aliantom, głównie Stanom Zjednoczonym, poza terytorium kraju. Decyzja budzi mieszane uczucia w społeczeństwie japońskim.


W sierpniu 1945 roku Hiroszimę i Nagasaki poddano bombardowaniu atomowemu. Na Nagasaki Amerykanie zrzucili większe ładunki niż te, które spadły na Hiroszimę. Zginęło co najmniej 70 tys. mieszkańców Nagasaki. Przez lata kolejne tysiące kończyły żywot z powodu choroby popromiennej. Obecnie uważa się, że bombardowanie Nagasaki, zabiło ponad 150 tysięcy osób.

 

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Krzychu

Nie zal mi Japonców, bardzo

Nie zal mi Japonców, bardzo dobrze, że zrzucili na nich te bomby. Japonski rzad do tej pory np nie przyznał się do uwlaczajacych kazdemu stworzeniu na swiecie , medycznych torturach , bo to nawet nie były eksperymenty tylko celowe tortury dla zaspokojenia rzadz kilku psychopatycznych i wplywowych rzeznikow w bialych kitlach, pod przykrywką tworzenia broni biologicznej. Jednostka 731, czyli banda psychopatycznych sadystów, przy ktorych niemieccy zbrodniarze w obozach koncentracyjnych to harcerzyki. Ciesze sie za kazdym razem jak Japnie dotyka kataklizm i nie zal jest mi ich w ogole!!! Poza tym Japonce to najwieksi rasisci na sweicie 

Portret użytkownika euklides

To nie Amerykanie zrzucili

To nie Amerykanie zrzucili bombę, tylko państwo amerykańskie, które walczyło z państwem japońskim, niemieckim i paroma innymi. Państwa są orędownikami chaosu. Kiedy narobią szkód to bardzo sprytnie utożsamiają się z narodami które trzymają w swoim żelaznym uścisku.

Portret użytkownika xx

Mało kto wie, że te

Mało kto wie, że te amerykańskie k-sy chciały początkowo zrzucić bombę na Niemcy (pomimo zakończenia wojny), nawet mieli wybrane miejsce w okolicach Mannheim. Ale bali się, że w razie gdyby bombka nie wybuchła, że Niemcy zorientują się co to jest. I odeślą przesyłkę z powrotem do właściciela.

Dlatego ostatecznie padło na Japonię.

Portret użytkownika Konfederacja Słowiańska

Wojny to barbarzyństwo i

Wojny to barbarzyństwo i bezprawie. Nikt nie ma prawa zrzucać na nikogo bomb atomowych, ani żadnych innych. Żadna armia nie ma prawa atakować i zajmować obcego terytorium. Żadna grupa nie ma prawa robić zbrojnych powstań w celu oderwania danego terytorium i przyłączenia go do innego państwa. Żaden rząd nie ma prawa zmuszać obywateli do udziału w wojnie i zabijania innych ludzi.
To takie minimum, które powinno na świecie obowiązywać, natomiast problemy wewnętrzne państw powinny być rozwiązywane z poszanowaniem godności każdego człowieka i obiektywnie słusznych interesów każdej grupy narodowościowej czy zawodowej istniejącej w danym państwie.
Bez dojścia do głosu ludzi takich jak burmistrz Nagasaki - na Wschodzie i na Zachodzie - podżegacze wojenni nigdy nie zaprzestaną szczuć ludzi na siebie w ramach swych chorych biznesowo-geopolitycznych koncepcji i transnarodowo-transkontynentalnych paktów, które normalny człowiek powinien mieć w d...
 
Zob.: Dugin: Będzie wojna http://polski.blog.ru/213945315.html (08.08.2014).

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem