W Japonii tysiące ludzi zatruto chemikaliami

Kategorie: 

O masowym zatruciu ludzi informuje portal Yomiuri. Okazało się, że co najmniej dwa tysiące osób zostało zatrutych związkami chemicznymi, które przeznaczone są do zabijania owadów. Problemy ze zdrowiem mają ludzie w 14 prefekturach.

 

Pestycydy wykryto w mrożonkach, produkowanych przez jedną z największych firm spożywczych w Japonii. Producent podjął decyzję o wycofaniu feralnej partii z rynku. Chodzi o sześć milionów opakowań produktu z trucizną. Źródło zanieczyszczenie żywności nie jest znane.

 

Przesłuchiwani są pracownicy, biorący udział w produkcji, ponieważ przypuszcza się, że ktoś dokonał sabotażu. Na dwóch zmianach pracuje około 80 osób. Analizowane są filmy z monitoringu, ponieważ toksyny do pizzy, frytek i krokietów dosypano prawdopodobnie w listopadzie 2013 roku.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika koszerr umysłów

A u nas już kolejny rok cisza

A u nas już kolejny rok cisza w sprawie masowego zatrucia MILIONÓW ludzi metalami ciężkimi i innymi świństwami w wyniku spożycia soli "wypadowej". Przypomnę, że chodzi o miliony ton tej trucizny sypanej do pieczywa i wędlin przez mnóstwo firm w całej Polsce. A dowodów nie brakuje, chociażby w postaci faktur na zakupiony szajs. Minie sobie ustawowe 5 lat, faktury się zniszczy i problem z głowy, ludzie zapomną. Ale przypomną sobie za 20-30 lat jak okaże się, że mają raka wątroby, jelit lub żołądka w stadium terminalnym.

Cisza także o proszku jajecznym produkowanym ze skażonych biologicznie jaj przez psychopatę wbrew zakazowi sanepidu. Choć każdego dnia widać było światła w tej fabryce i ludzi zmierzających do pracy. Czy ktoś słyszał o wyroku dla właściciela? Albo dla pracowników, którzy wiedzieli co robią? A może jakiś inspektor został ukarany?

Portret użytkownika olo manolo

Byc moze nikt nie zostanie

Byc moze nikt nie zostanie ukarany, bo przynajmniej w przypadku soli (sol byla odpadem zakladow chemicznych we Wloclawku) za wszystkim prawdopodobie staly sluzby, politycy i powiazani z nimi przedsiebiorcy.

Kiedys ze znajomym liczylem ile to bylo kasy dziennie - zysk na roznicy w cenie soli spozywczej i przemyslowej. W skali roku to wychodzilo - zdaje sie bo slabo pomne - setki milionow.

Takich przekretow jest w Polsce duzo. Tak finansowane sa sluzby, a przy okazji inni sie dorabiaja.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem