W Japonii sprzedają bieliznę, chroniącą przed napromieniowaniem

Kategorie: 

Japońska firma uruchomiła sprzedaż stroi kąpielowych i bielizny, chroniącej przed promieniowaniem. Innowacja ta została opracowana w związku z wypadkiem w elektrowni jądrowej Fukushima - 1.

 

Nowe stroje kąpielowe są wykonane z unikalnego materiału, który nazywa się biorezina. Według twórców, może chronić użytkownika przed promieniowaniem w zanieczyszczonej wodzie. Stroje pływackie, przypominające skafandry nurków, zawierają pęcherzyki mikronów, które blokują niemal 100% promieni beta – głosi firma Yamamoto Corporation, która stworzyła strój kąpielowy. Prezentacja nowej odzieży odbyło się w siedzibie firmy w Osace.

 

Zaprezentowano także inny innowacyjny strój – bieliznę z płytkami ołowianymi. Jest on przeznaczony dla tych, którzy chcą zabezpieczyć się przed promieniami gamma, ale prac nad nim jeszcze nie zakończono. Projekt jest w fazie finalizacji. Bielizna, która waży prawie 3,5 kg, jest przeznaczona do ochrony, w szczególności kręgosłupa i dolnej części brzucha, przed szkodliwym wpływem promieniowania. Linia produktów zostanie podzielona według stopnia ochrony. Bieliznę z najwyższego poziomu ochrony zaleca się do noszenia osobom, pracującym na terenie elektrowni jądrowej Fukushima.

 

Strój kąpielowy będzie wyceniony na 105 tys. jenów (około 1 tys. dolarów) i bielizna – 81 tys. jenów (około 780 dolarów). Przedstawiciele firmy Yamamoto Corporation wyjaśniają, że uruchamiają produkcję ze względu na często powtarzające się wycieki skażonej wody do oceanu. Przypuszcza się, że eliminacja wszystkich skutków katastrofy potrwa co najmniej 40 lat.


 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Maleniak

"eliminacja wszystkich

"eliminacja wszystkich skutków katastrofy potrwa co najmniej 40 lat"
A to co za propagandowe brednie? Niech sobie autor przeczyta ile wynosi czas polowicznego rozpadu izotow ktre tam sie wydostaly.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem