W Hongkongu doszło do kolejnych starć policji z demonstrantami

Kategorie: 

Obecnej sytuacji w Hongkongu nie da się opanować i wszystko wskazuje na to, że istnieją tylko dwa rozwiązania - albo Chiny ulegną i cofną swoją decyzję w sprawie przyszłych wyborów w tym regionie, albo wybiorą opcję siłową. Niestety wiele wskazuje na to, że władze nie biorą pod uwagę pierwszego rozwiązania i mają zamiar postawić na swoim.

 

Policja w Hongkongu usunęła postawione przez demonstrantów barykady, które blokowały ulice w dzielnicy biznesowej Mong Kok. Jednak później, demonstranci zaczęli domagać się miejsca dla prowadzenia dalszych protestów i ponownie zaczęli blokować ulice. Policja zaczęła zatrzymywać demonstrantów i znów doszło do starć.

 

W kolejnych protestach wzięło udział ponad 9 tysięcy osób. W sobotę rano czasu lokalnego, policja aresztowała ponad 25 osób a co najmniej 15 funkcjonariuszy zostało rannych. Służby zaczęły rozpędzać tłumy demonstrantów za pomocą gumowych pałek i gazu pieprzowego.

 

Demonstranci domagają się dymisji Leunga Chun-yinga, obecnego szefa Hongkongu, oraz większej demokracji. Chiny zatwierdziły wcześniej prawo, według którego wybory w tym regionie będą kontrolowane przez specjalną komisję. Pierwsze masowe protesty zaczęły się pod koniec września.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika achiles

Pełzająca rewolucja podobna

Pełzająca rewolucja podobna do tej na MAJDANIE, tym razem zainstalowana w Chinach, nic już nie znaczy. Można tylko i jedynie żałować tych młodych, głupich ludzi,że się dali zwieść SREBRNIKOM i mętnym ideom, DEMOKRACJI,  w wydaniu ZACHODU. Ale tak już REWOLUCJE mają, czego uczy nas historia, że każda rewolucja zjada swoje dzieci, co już nieraz zostało udowodnione. Ale jak to powiadają, to tych młodych ludzi CYRK I ICH MAŁPYi jak se pościelą, tak się wyśpią. O dobrym rozwiązaniu pod podobnym tematem już pisałem tu wcześniej. A jest nim wsadzenie tych wszystkich zwiedzonych i zmanipulowanych przez zachód uczestników owych demonstracji, na statek, barkę, lub luksusowy wycieczkowiec, zaopatrzyć w prowiant na okres miesiąca czasu i odholować w eskorcie niszczycieli bezpiecznie, poza granice CHIŃSKICH wód terytorialnych, po wcześniejszym odebraniu im swojego obywatelstwa i bez prawa powrotu, skoro tam gdzie żyjąim się nie podoba, za czyjąś namową. Bo w takim HONGKONGU, chciałby żyć sobie godnie, nie jeden z polaków. To pozwoli pozbyć się wichrzycieli podburznych z zewnątrz, a tym idiotom, da szansę dotarcia do prawdziwych demokracji zachodu i tam na własnej skórze się przekonaniu, jak w rzeczywistości, ta cała ZACHODNIA,  DEMOKRACJA wygląda i działa. A tych co się posługują tymi młodymi i często jeszcze głupimi ludźmi, może by to nauczyło na przyszłość się zastanowić nad nowymi podobnymi scenariuszami, jak nagle jakieś 10 tysięcy ludzi na łeb spadnie, których trzeba by było jakoś godnie oposażyć u siebie, tak by nie wybuchł z tego wielki skandal międzynarodowy i oni sami nie zaczynali rewolucji, na nowej ziemi.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem