W Hong Kongu zabito 15 tys. kur z powodu wirusa H7N9

Kategorie: 

W Hong Kongu znaleziono wirusa ptasiej grypy H7N9 we krwi niektórych kurczaków, importowanych z chińskiej prowincji Guangdong, podaje NTD.

 

Władze nakazały zniszczyć 15 tys. ptaków w celu zapobieżenia rozprzestrzeniania się epidemii. Na 21 dni zawieszono także dostawy drobiu z Chin. Importowane żywe ptaki wycofano z wszystkich lokalnych rynków.


„Nasze działania są niezbędne. Musimy zniszczyć 150 tys. kurczaków. Od rana usuwamy je także z rynku Sha Wan Cheun” – powiedział Vinman Co, sekretarz Komisji Żywności.
Departament Rolnictwa przeprowadza kontrole i zbiera próbki ze wszystkich 29 zarejestrowanych hodowlach drobiu w Hong Kongu.

 

W styczniu ubiegłego roku w Hong Kongu odnotowano wirus H7N9 w importowanych kurczakach z Chin. Wybito wówczas 20 tys. ptaków. Od tego czasu władze Hongkongu nałożyły obowiązek dodatkowych testów przy imporcie drobiu z zagranicy.


„Wprowadziliśmy szereg testów i mechanizmów ochronnych w naszym łańcuchu dostaw drobiu żywego. Te środki są skuteczne. Zapobiegamy rozwojowi ptasiej grypy w Hong Kongu” – tłumaczy  Vinman Co.

 

Kilka dni temu w Hong Kongu zarejestrowano nowy przypadek zakażenia H7N9 u człowieka. Zachorowała staruszka, która odwiedziła miasto Shenzhen w prowincji Guangdong. Podczas podróży, spożywała drób. Kobieta jest w stanie krytycznym.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

Kto chce sprzeda c swoje kury

Kto chce sprzeda c swoje kury i kuirczaki do Hong Kongu ?  To jest stała praktyka dla sprzedażyt kurcząt i kur do krajów gdzie wyrżnięto je z powodów komercyjnych państw chcących miec zbyt na swoje wyhodowane kurczęta i Kury , a dzieje sie to podobnie jak Izrael sprzedaje swoje kurczeta do innychg krajów gdzie wyrżni eto je z popwodu rzekomych wirusów ( czy nie podrzuconych celowo do tych krajów ? ).

Portret użytkownika Zenek :)

  Zarażanie wrogich stad

 
Zarażanie wrogich stad wirusami przemycanymi w "lekach", "karmie", "podczas inspekcji zachodnich agend" to tylko przykłady
 
WOJNY GOSPODARCZEJ
 
Wybicie stada to tylko niby rok czy dwa na odtworzenie ale w tym samym czasie KONKURENCJA zajmuje rynek. Ta konkurencja co sponsoruje "wycieczki" wirusa.
 
Nam tak ostatnio WYMORDOWANO świński przemysł na PODRZUCONE 2 dziki.
 
 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem