W Fukushimie rozważa się zrzut części skażonej wody do oceanu

Kategorie: 

Operator uszkodzonej elektrowni atomowej w Fukushimie rozważa zrzut, jak twierdzi, częściowo przetworzonej wody do oceanu.  To spotkało się w Japonii z protestami zrzeszonych grup rybaków. 

 

Tokyo Electric Power, twierdzi, że brakuje już miejsca w pojemnikach składujących wodę używaną w procesach technologicznych wewnątrz zakładu. Dodatkowo sytuację pogarsza napływ wód gruntowych, które zabierają miejsce na tego typu odpady.

 

Odpowiedzialni za to zagadnienie twierdzą, że są podejmowane próby zwiększenia ilości basenów na przepracowaną, skażoną wodę, ale nie można tego traktować, jako składowiska bezterminowego.

 

Już w marcu zakład ma osiągnąć pojemność umożliwiającą składowanie około 155 000 ton tego odpadu. Aktualnie TEPCO zwróciło się do Rządu z prośbą o wyrażenie zgody na uporanie się z częścią radioaktywnej wody. Odpowiednia komisja rządowa do spraw atomistyki bada aktualnie wykonalność takiego zrzutu do morza.

 

Pozwolenie na taki bezprecedensowy krok będzie regresem w stosunku do wcześniejszych zapewnień jakoby nowe technologie odkażania wody sprowadzone z USA i Francji są wystarczające do poradzenia sobie z duża ilością przyrastającego odpadu.

 

Dziesiątki tysięcy ton wody skażonej promieniowaniem nagromadzono w zakładzie z powodu wykorzystywania jej do chłodzenia będących w rozsypce reaktorów i znajdującego się w nich paliwa.

 

Szacuje sie, że już 10 000 ton takiej radioaktywnej wody znalazło się w oceanie, aby zrobić miejsce dla tej bardziej skażonej. Wzbudziło to ostrą krytykę ze strony sąsiadów Japonii a zwłaszcza Korei Południowej i Chin.

 

Źródłohttp://www.reuters.com/article/2011/12/09/us-japan-nuclear-water-idUSTRE7B708M20111209

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Max

Ludzie naprawde mnie

Ludzie naprawde mnie zaałamują ale za to jak sobie składam info z rużnych źrudeł to bardziej w opiekę boską nad ziemią wierzyć zaczynam :)Ostatnio co chwilę słyszę że plamy słoneczne się uspokajają jak  w Ziemię celować zaczynają a potem że słońce "szaleje" i zaczyna emitować jakieś dziwne cząsteczki które mogą mutować życie na ziemi, ale terz "przyśpieszają" połowiczny rozpad pierwiastków radjoaktywnych .Akurat wtedy jak fukuszima wywala promieniotwórcze syfy z siebie no i następny zbieg okoliczności ze słonkiem związany mamy ktury przyspieszy oczyszczenie Ziemi i naprawi nasze poraszki.Normalnie brak mi komętarza na takie zdarzenia !!!

Max na Max albo cisza

Portret użytkownika Trisagion

Lobby atomowe nie dopuszcza

Lobby atomowe nie dopuszcza takich informacji do szerszego kręgu odbiorców.Wycisza się całą sprawę a na stoły trafiają świecące owoce morza.Oczywiście za kilka lat sprawa się rypnie,ale będzie wtedy za późno na radzenie sobie z potężnymi skutkami skażenia głównie gleby i wody.No cóż,biliony "dolaresiów" są poptężnym boźcem dla atomowej mafii...cyckać ile się da i jak długo się da.

Portret użytkownika Grand

Naprawde DĄŻYMY DO AUTO

Naprawde DĄŻYMY DO AUTO DESTRUKCJI ...PiĘkNie___...WSZECHMOGĄCY musi działać dając nam WOJNE W DAŻE którą Sobie  sami Zgotowaliśmy Antychryst nam pomoże w tych działaniach ... >:/MOŻEMY SOBIE NAWZAJEM POGRTULOWAĆ....... BRAWO ...//////''''''//////...

Portret użytkownika ciekaw

...jest to wolna

...jest to wolna interpretacja filozofii "poświęcić setki, żeby miliony mogły żyć". Taką teraz wyznają "wielcy" tego świata - niestety:/Co znaczą "setki", a co "miliony", to juz zależy od konkretnego "wielkiego"... ale brzmi dumnie i sprawia wrażenie, że nam zależy, c'nie? ;/

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem