W Finlandii zatrzymano kierowany do Syrii transport z częściami do rosyjskich czołgów

Kategorie: 

Fińskie służby celne zatrzymały przesyłkę części zamiennych do rosyjskich czołgów kierowaną do Syrii, donosi Interfax, powołując się na fińskie media.

 

Ładunek został znaleziony 8 lutego podczas kontroli statku M / S Finnsun. Według danych celnych, części ważą w sumie 9627 kilogramów i zostały załadowane do jednego kontenera 20 grudnia 2012 r. w Rosji. Do Finlandii przetransportowano je przez morze z Petersburga. Przesyłka została zarekwirowana, a dokumenty statku zatrzymane. Na liście podejrzanych znalazł się kapitan i jeden z marynarzy. Będą kolejne zatrzymanie w tej sprawie - powiedział szef Departamentu Śledczego Policji Celnej Petri Lounatmaa.

 

Ministerstwo Obrony Finlandii poinformowało władze celne, że nikt nie pytał o zgodę na tranzyt ładunków wojskowych przez fińskie terytorium. Tranzyt i wywóz sprzętu wojskowego do Syrii przez terytorium Finlandii jest zabronione na mocy decyzji Rady Unii Europejskiej, podkreślił Luonatmaa.


W dniu 8 lutego w trakcie inspekcji fińskiego statku towarowego Finnsun w porcie Vuosaari stwierdzono naruszenie integralności pojemników. Według urzędu celnego, zgodnie z deklaracją, ładunek zmierzał do Syrii. Zawartość kontenera została wysłana do szczegółowej analizy do Urzędu Celnego w Helsinkach. Zaproszeni eksperci ustalali, że zawartość kontenera stanowią części zamienne do rosyjskich czołgów.


W tym samym czasie dziennik Helsingin Sanomat poinformował, że kolejny frachtowiec, którego właścicielem jest firma Finnlines, zatrzymano 9 stycznia w Antwerpii. Jednostka również przewoziła podejrzany ładunek do Syrii. To samo przedsiębiorstwo jest właścicielem statku towarowego Finnsum. Armator zapowiedział, że będzie pomagał w wyjaśnieniu sprawy. Wszyscy członkowie załogi statku zatrzymanego w Belgii to Finowie. Żaden z nich nie został aresztowany i zatrzymany.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika URIZEL

to może być jakaś prowokacja

to może być jakaś prowokacja , jesli rosjanie chcieliby wysłać rakiety , czołgi , samoloty , części zamienne zrobili by to sami by nikt się nie dowiedział i nie było dowodów . W artykule nie ma nic o stronie rosyjskiej , żadnego dementi
coś jest naciągane

Amor Patriae Nostra Lex & Si Vis Pacem, Para Bellum

Portret użytkownika ZBIAL

Trzeba zatrzymać transporty

Trzeba zatrzymać transporty dla Israela, by zakończyć naloty na ludność cywilną w Palestynie. Izrael - oznacza zabijanie ciężarnych kobiet i dzieci.
Nawet zabicie Osamy odbylo się bez sądu i zniszczono cały sprzęt komputerowy, by usuniąć ewentualne ślady niewinności.
W Iraku nie było ani terrorystów Osamy, ani broni masowego rażenia, a kraj zniszczono.
Finowie dołączyli do licznych krajów , które nie umieją zarobić na swój własny chleb i idą rabować na wojnę "krzyżową".
Ludność Izraela trzeba przewiść do GB, bo z Izraelem to był pomysł Churchila. Czas aby angole ponieśli odpowiedzialność za własna politykę.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

 kolego to był Polak

 kolego to był Polak Apoloniusz Zarychta i rząd na uchodźctwie
 
http://www.focus.pl/historia/artykuly/zobacz/publikacje/jak-polacy-stworzyli-izrael/
ciekawy artykul, a mało znany fakt od 1934 roku Żydzi rozmawiali zarówno z rzadem Brazylii oraz Sudana na temat kupna terenów pod państwo Izrael i gdyby nie wojna to na 100% mieszkali by w Sudanie niemal wszystkie kwestie zostały załatwione. W między czasie trwały rozmowy z Palestyńczykami na temat powstania "enklawy" Zydów w Jerozolimie miało to być obrzeże miasta gdzie mieszkało by ich okolo 25 tys oraz hotele dla 25 - 50 tys gosci. Plany te weszły w życie w 1938 roku. niestety Hitler namieszał.
ps Bóg jest jeden tylko w różnych wierzeniach ma inaczej się zwie
pozdrawiam Juszka
kilka dni temu pisałem to anubisowi

Portret użytkownika ZBIAL

Wiesz czasami mi się wydaje,

Wiesz czasami mi się wydaje, że Putin to Święty człowiek. Jeżeli to byłaby prawda, a ja byłbym Putinem, to jużbyło by w Finlandii po misji pokojowej.
Przyszedł bym po swoje, odebrał i wrócił bez aneksji. Akcja wyłapania złodziei. Nie byli ani nadawcą , ani odbiorcą, a za transport zapłacono.
Gówno Finom do Arabskiej ropy i interesów wielkich mocarstw.
Pan Bóg nie stworzył Araba dla amerykańskich potrzeb.

Portret użytkownika boulibrat

Wiesz co Juszka jak zawsze

Wiesz co Juszka jak zawsze szanuje Twoje zdanie tak tym razem musze się Ciebie spytać. Dlaczego tylko Rosja? Słyszałeś pojęcie "czysty pieniądz, brudny pieniądz"? Zapewne tak, zatem też wiesz, że nie ma państwa na świecie, miasta, gminy, komuny itd. w której krążyłyby tylko legalne pieniądze. To nie tylko w Rosji dorabiają się bogaci na biednych czy szczęśliwi na smutnych. Tak jest na całym świecie. Moralność a rzeczywistość jest tym samym co teoria z praktyką. Im więcej nieszczęścia tym więcej szczęścia itd.

Portret użytkownika 3plabc

Jak obalą Asada to nadal będą

Jak obalą Asada to nadal będą ginąć kobiety i dzieci... do tego dodaj "niewiernych", których islamiści chętnie wybiją. Jedyna różnica że kraj straci stabilność, którą pewnie przywrócą bomby i żołnieże NATO, albo IDF. Kolejna brudna wojna, ktora jest preludium do jeszcze większej... jak masz wątpliwości jak to wygląda od lat na świecie, polecam film "Supermocarstwo" ("Superpower"). Dla mnie to nic nowego, ale nieświadomym da do myślenia.
http://www.alterkino.org/wojna_imperializm/supermocarstwo/#more-4747

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem