W Etiopii żyje najprawdopodobniej najstarszy człowiek świata

Kategorie: 

W Etiopii znalazł się człowiek, który twierdzi, że jest najstarszą osobą na świecie, donosi BBC News. Mieszkaniec Etiopii szczegółowo pamięta wydarzenia związane z inwazją wojsk włoskich w swoim kraju.

 

Jego wspomnienia są bardzo przekonujące, a włoski atak miał miejsce w latach 1894 – 1896. Włosi chcieli przekształcić wówczas Etiopię w kolonię , ale napotkali opór. W rezultacie Włosi uznali niepodległość państw afrykańskich i wypłacali im odszkodowania.

„W czasie, gdy Włosi przybyli do Etiopii, miałem już dwie żony, a mój syn był na tyle dorosły, aby móc paść bydło” - powiedział Dhaqabo Ebba. Człowiek ten bardzo szczegółowo i przekonująco opisuje wydarzenia z przeszłości. W czasach, o których mówi Ebba, w Etiopii nie wystawiano obywatelom dokumentów  w postaci metryk.

Miejscowi lekarze podjęli trud w celu ustalenia przybliżonego wieku starca. Jeżeli potwierdzi się, że Ebba przeżył 160 lat, będzie to absolutny rekord w dziejach ludzkości. Dotychczas za najstarszą mieszkankę Ziemi uznano Japonkę Misao Okawa, która przeżyła 115 lat. W 1997 roku zmarła we Francji kobieta Jeanne Calment, która przeżyć miała rzekomo 122 lata.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika tjhryajs

Kiedyś,  ludzie jedli zdrowo,

Kiedyś,  ludzie jedli zdrowo, mieli własne, świeże  warzywa, owoce i mięso. Było 100% natury, nie tak jak dzisiaj, modyfikowane genetycznie owoce, tony chemii i konserwantów w jedzeniu. Dzięki temu Ludzkie ciało było "silniejsze" no i sobie dożył swoich wiosen Smile

Portret użytkownika bb

to nie jest rekord w dziejach

to nie jest rekord w dziejach ludzkości - sami chyba nawet pisalismie o tym chińczyku co zył 278 lat.... długowieczność to rzadka mutacja genetyczna, tak jak każda inna - która po prostu czasem sie przydaża... tak jak szósty palec albo trzecia pierś....

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem