W dawnym polskim mieście Stanisławowie maszerowali banderowcy z emblematami nazistowskimi

Kategorie: 

W mieście Iwano-Frankowsk (do 1962r. Stanisławów), znajdującym się na zachodniej Ukrainie, odbył się pochód z okazji Dni Bohaterów, poświęconych rocznicy śmierci Jewhena Konowalca, przywódcy Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. Stało się to okazją do zaprezentowania w całej krasie, że neobanderowcy nadal chętnie odwołują się do symboliki nazistowskiej

 

Uczestnicy pochodu, wśród których byli też oficerowie z flagami UPA, a także proporcami ze swastykami, przemaszerowali przez centrum miasta i złożyli kwiaty na płaskorzeźbie Stepana Bandery. Oczywiście polskie media nie nagłaśniają takich incydentów, aby nie burzyć pieczołowicie budowanej narracji, wedle której dzisiejsi Ukraińcy to nasi sprzymierzeńcy, a nie wrogowie.

 

Jak jednak nazwać kultywowanie tradycji zbrodniczych ukraińskich organizacji nacjonalistycznych, które kolaborowały z faszystowskimi Niemcami, a ich siepacze gorliwie mordowali Polaków i Żydów mieszkających na terytorium dawnej II RP. Trzeba nadmienić, że taki oburzające faszystowskie pochody są na Ukrainie na porządku dziennym, a przoduje w nich zwłaszcza zachodnia Ukraina w tym polskie miasto Lwów, które stało się obecnie matecznikiem banderowców.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika bandera

tutaj niektórzy wypierdki

tutaj niektórzy wypierdki puszczają ślinę z nenawiści do Ukrainców . to pokażcie mi gdzie są te swastyki i te faszysci . co do UPA , to mordowali oni Polaków nie więcej ,jak AK mordowała Ukrainców na Lubelszczyznie i Podkarpaciu . tego w medijach nie mówią a idioci po prostu lenbią się poszukać innego punktu widzenia na historię . w Polsce uwielbiają AK a tam -UPA . każdy gloryfikuje swoich bohaterów . a ten degenerat ,co bardzo chce żeby Putin pokonał Ukrainców pewnie nie zdaje sobie sprawy z tego co jak by nie Ukraincy, to moskale już dawno wjechali na swoich cząłgach do Warszawy i ruchali by Polaków z impetem jak było pod czas rozbioru .fuuuuu..... wypusciłem parę . jest mi lżej . strasznie nie lubię tępych idiotów za których myślą media .

Portret użytkownika Vera

Ukrainiec 'bandera' napisał

Ukrainiec 'bandera' napisał nieprawdę. 1.W niedawnych zajściach w Przemyślu wystąpili Ukraińcy w podkoszulkach w czerwono-czarnych barwach zbrodniczej UPA i OUN, która nakazała wymordowanie polskiej ludności w Małopolsce Wschodniej. W pochodzie byli Ukraińcy w mundurach krwawej UPA, która dokonała ludobójstwa Polaków. Wbrew uporczywemu zaniżaniu liczby ofiar polskich do 200 000 i mniej, ilość polskich ofiar przekroczyła 500 000 a nawet była blisko miliona, gdy uwzględni się mordy Polaków popełnione przez Ukraińcow od 22 czerwca 1941 r. '...  Jakże polscy „znawcy” tematu mogą napisać o 200 000 ofiar, skoro tylko od 1 do 16 września 1939 roku ukraińscy nacjonaliści [oraz pospolite ruszenie Ukraińców; mój przypisek] zamordowali około 550 000 polskich uciekinierów na Kresy i polskich żołnierzy, będących w mniejszych zgrupowaniach, powracających do swoich rodzin na Kresach. [Ukraińcy] rozbrajali ich zabierając ubrania i buty, gołych wiązali kolczastym drutem i żywcem zakopywali do ziemi...' ( http://www.cracovia-leopolis.pl/index.php?pokaz=art&id=2392  za    'Kresy Wschodnie we krwi polskiej tonące', praca zbiorowa pod red. Jana Sokoła i Józefa Sado, Chicago, Poznań, ISBN 83-9008523-1-4 )...' 2. Ukraińcy nie stanowią wiekszosci. W wojewodztwie podkarpackim jest ich 11% (  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mniejszo%C5%9Bci_narodowe_i_etniczne_w_Polsce  ). Ponieważ już nawet w tak małej ilości Ukraińcy są nienawistni, roszczeniowi, przesiąknięci banderyzmem, kłamliwi, wrodzy Polsce i sprawiają kłopoty, to jest ich o 11% za dużo. (  http://w.kki.com.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/problem.html  ). 3.Nie wolno pozwolić na blokowanie wstępu Polakom na polskie tereny publiczne, np. na pikulicki cmentarz. Polscy patrioci winni uwzględnić wzrastające prawdopodobieństwo walk wręcz z Ukraińcami podczas przyszłych kontrmanifestacji i odpowiednio się przygotować, łącznie z  pomocą rannym, łącznością, dyżurami wsparcia, szybkim transportem i inną logistyką. Forumowicze mający kontakt z patriotycznymi grupami ziemi przemyskiej mogą ochotniczo zająć się tymi sprawami. Albo my ich albo oni nas.

Portret użytkownika Anonim

do: autor: bandera (anonim) 

do: autor: bandera (anonim) (2015-05-28 06:09)

nacjonalistyczny trollu ukraiński nie porównuj ak, która uskuteczniała walki obronne do bandziorów upa, którzy sami z siebie atakowali i mordowali - i to bezbronnych cywili

jeśli putin chciałby wjechac do polski, to by to dawno zrobił kretynie , bo od północy graniczymy z rosją - tzn. obwodem kaliningradzkim, ukraina nie jest do niczego potrzebna nam, twój pogląd propagują jedynie nacjonaliści i szowiniści ukraińscy oraz ich kumple aby odwrócić uwagę od nienawiści ukraińskiej do polski i tego, co na tej zasyfionej ukrainie wyrabiacie wy - naziole

Portret użytkownika Medium

Gloryfikacja Bandery na

Gloryfikacja Bandery na Ukrainie trwa nie od dziś i każdy uważny obserwator powinien domyślić się, do czego to zmierza. Widać wielkim tego świata sytuacja ta była co najmniej na rękę.

Portret użytkownika ben

Dlatego  szmaciarzy trzeba 

Dlatego  szmaciarzy trzeba  ud---ć w zarodku. Banderowcy to typ ludzi o podłożu psychopatycznym bo jak nazwać ludzi  którzy  gloryfikują  Bandere i uwarzają  to ścierwo  za bohatera .
 A teraz jak inni widzą  Ukrainców bo mamy tu kilka osób które nazywają ZNZ portalem Ruskich agentów, tych  kilka wypowiedzi to tak naprawdę Krzyk Polaków w imię wolności w imię SPRAWIEDLIWOŚCI !
Ciekawie wygląda  sprawa  elekta   A.Dudy stoi  on wobec prostego wyboru polskość albo zdrada?! Czas pokaże.
=====================================================================================================
Za czerwono-czarne szmaty oraz pomniki upamiętniające UPA należy w RP karać z całą mocą prawa. Jakim prawem banda sukinsynów fałszuje historię Polski. Na śmietnik z apologetami bandytów spod znaku tryzuba.
-----------------------
To również moje tereny i coraz częściej widzę ukraińców (sic!) jeżdżących na polskich numerach rejestracyjnych. To jest już bardzo niebezpieczne. Biedronki okupowane i wywożone do nazistowskiej Ukrainy, na drogach więcej samochodów z ukraińcami (!) w środku niż naszych. Myślę, że kolejnym krokiem naszego "rządu" powinno być wprowadzenie ukraińskiego jako drugiego języka urzędowego. Ci padlinożercy czują się już dawno w Polsce jak u siebie, a Polaków traktują z pogardą- czego byłem świadkiem w muzeum w pewnym mieście- bydło z Ukrainy zachowywało się ... jak bydło.
---------------------------
OUN-UPA,jej przywódcy i członkowie to zdrajcy IIRP,ludobójcy,zbrodniarze,sadyści,barbarzyńcy,zwyrodnialcy,bestialcy,złodzieje,niegodni miana człowieka.Cała ta ich walka z bezbronnymi cywilami,niby o niepodległość to dorabianie sztucznej i fałszywej ideologii dla tuszowania zbrodni przez potomków ludobójców-nazibanderowców,którzy dorwali się do władzy na współczesnej Ukrainie w wyniku majdańskiego przewrotu i zbrojnego zamachu na legalne władze.Całe OUN-UPA i wszystko co z nią związane zasługuje na pogardę i potępienie.Na szacunek i uznanie zasługuje większość społeczeństwa ukraińskiego,która nie chce mieć nic wspólnego z ideologią szowinizmu OUN,oraz bandyckich i zbrodniczych tradycji UPA.
------------------------------
SKANDAL te kurwy i szmaty ukraińskie ,którzy zamordowali tylu niewinnych ludzi dodam BEZBRONNYCH ZOSTAŁO uczestnikami walk o niepodeległosc? Rżeznicy ,mordercy,skurwysyny upowskie!!! Oni powinni WISIEĆ ZA OGROM ZBRODNI KTÓRE DOKONALI!!! WSTYD MI JEST ZA TEGO D---LA KOMOROWSKIEGO !!! PAJAC I LIZODUP !!!! TEN SMIEĆ JEST PREZYDENTEM NASZEGO KRAJU HAŃBA!!! WSZYSCY UPOWCY POWINNI BYĆ WYŁAPANI I POWINNI WISIEĆ ZA SWOJE ZBRODNIE!!! WYSTARCZY SPOJRZEC NA TE ZAKAZANE MORDY TEGO ŚĆIERWA!!! ONI MAJĄ KREW WIELU TYSIĘCY LUDZI NA SWOICH REKACH!!! CZYTAŁEM O TYM KSIĄŻKI NP SROKOWSKIEGO STRACH CZY INNE POZYCJE!!! POWTÓRZE TO JESZCZE RAZ KOMOROWSKI TO HAŃBA DLA POLSKI I UPA I CI CO ICH POPIERAJĄ TO WIELKA HAŃBA DLA HISTORII I CAŁEGO ŚWIATA!!!
--------------------------------

W Polsce teraz powinni wprowadzić,uchawałę która mówi że nalezy Bezwzględnie karać wyrzuceniem z kraju ukraińców pokazujących się z tymi szmatami upowskimi!!! Dotyczy to także całej reszty ,tych którzy obnoszą się z faszyzmem!!! Bezwzględnie Karać!!!
------------------------------

Sylwia

Symetrycznym działaniem Niemiec byłoby uznanie SS za organizację walczącą o niepodległość kraju oraz karanie osób obrażających SS. Jednakże w Niemczech mundury, oznaki i symbole SS są zakazane. W Rosji OUN i UPA uznane są oficjalnie za organizacje zbrodnicze. P. Komorowski (Szynukowycz) nie przerwał swej wizyty szczodrości na Ukrainie na znak protestu Symetrycznym działaniem Niemiec byłoby uznanie SS za organizację walczącą o niepodległość kraju oraz karanie osób obrażających SS. Jednakże w Niemczech mundury, oznaki i symbole SS są zakazane. W Rosji OUN i UPA uznane są oficjalnie za organizacje zbrodnicze. P. Komorowski (Szynukowycz) nie przerwał swej wizyty szczodrości na Ukrainie na znak protestu Symetrycznym działaniem Niemiec byłoby uznanie SS za organizację walczącą o niepodległość kraju oraz karanie osób obrażających SS. Jednakże w Niemczech mundury, oznaki i symbole SS są zakazane. W Rosji OUN i UPA uznane są oficjalnie za organizacje zbrodnicze. P. Komorowski (Szynukowycz) nie przerwał swej wizyty szczodrości na Ukrainie na znak protestu (100 000 000 Euro kredytu dla banderowskiej Ukrainy!). Wnioski: Polski punkt widzenia na OUN-UPA jest lekceważony bo Polska jest słabym popychadłem i dojną krową. Polskę można znieważać i Polaków bezkarnie i barbarzyńsko mordować setkami tysięcy. Polska jest krajem okupowanym przez niepolskie
===================================================================================================
Te inne wypowiedzi ludzi na wielu portalach  dowodzą że Polacy wiedzą i nie zapomną szczególnie trafiła do mnie wypowiedź Sylwi .
Przytocze  tu jeszcze jedną wypowiedź .
Na mocy przegłosowanego przez ukraiński parlament projektu ustawy №2538-1 zaprzeczanie zasadności uczestnictwa OUN-UPA w walce o niepodległość kraju spotka się z konsekwencjami prawnymi.

Hmmm... ciekawe. Ponieważ Polska jest teraz w najlepszych stosunkach z Ukrainą, możliwe, że w naszym kraju odpowiednie służby zajmą się przestrzeganiem takiego prawa - tak w ramach bratniej pomocy. Można by choćby wyłapać wszystkich piszących nieprzychylnie o upa i oddać ich w ręce sbu. Ileż by było zachwytu, że znów to Ukraińcy likwidują "ruskich agentów" jak to miało miejsce na Wołyniu i nie tylko tam (co działo się w Bieszczadach do 47-ego?). Strach się już nawet bać... głupota rządzących Polską jest porażająca (brak zdecydowanej odpowiedzi na tą niewybredną prowokacje)... no chyba, że ich korzenie sięgają "Wisły". Wink
 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 Czy tak ma wygladać  braterstwo tfu ! z banderowskimi szmaciarzami w pierwszym zdaniu użyłem słowa psychopatyczni tacy są wyznawcy  bandery  dlatego mówimy Nie ludziom którzy  gloryfikują bandere!
 
 
 

 

Portret użytkownika lis

A my dalej popierajmy

A my dalej popierajmy Ukraińców, dajmy im dotacje, wspierajmy politycznie, a oni jak staną na nogi to się upomną o nasze ziemie i zrobią to co ich przodkowie. w moim przypadku 1/3 rodziny skończyła pod siekierą banderowców. Więc się zastanówmy kogo wspierać.

Portret użytkownika Diabolus Minimus Plebs

Czego się spodziewać po

Czego się spodziewać po wypierdku prostytutki i pseudokaznodzieji moczymordy. Wyszedł mały sadysta ,sodomita ale z braku innych kandydatów bo (byli tylko gorsi- Suchniewycz)) na gieroja Samorozpadajacej sie padło na niego. I tak ta zdegenerowana część narodu o korzeniach azjatycko -chazarskich ma kogo czcić. A tak na marginesie ten to "baba" a ten z artykułu na szczęście tylko Koniobijca czy koniowalec

Portret użytkownika achiles

Przewodniczący Wierchownej

Przewodniczący Wierchownej Rady Ukrainy Wołodymyr Hrojsman podpisał dekret o rezygnacji Ukrainy z przestrzegania szeregu norm Konwencji o ochronie praw człowieka w Donbasie. „MSZ Ukrainy zlecono poinformowanie sekretarza generalnego ONZ i sekretarza generalnego Rady Europy o podjętej decyzji" — czytamy na stronie resortu.  „Dekret podpisano 25 maja 2015 roku" — podaje biuro prasowe parlamentu. W załączniku do dokumentu czytamy, że Ukraina korzysta ze swojego prawa rezygnacji z pełnienia obowiązków, ustalonych w szeregu punktach Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych oraz Europejskiej Karty Społecznej w związku z przeprowadzeniem operacji specjalnej w Donbasie. 
 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem