W ciągu najbliższych 4 miesięcy wystąpi przebiegunowanie Słońca

Kategorie: 

Co 11 lat dochodzi do przebiegunowania pola magnetycznego Słońca. Jeśli analizy naukowców okażą się zgodne z rzeczywistością, wkrótce zobaczymy koniec cyklu słonecznego, który będzie się objawiał zmianą biegunowości pola magnetycznego.

 

Wszystkie wyliczenia wskazują na to, że może do tego dojść w ciągu następnych 3 do 4 miesięcy. Wewnętrzne słoneczne dynamo zreorganizuje się a północ zamieni się z południem. Według niektórych definicji ten moment, w którym dochodzi do zamiany biegunów można nazywać oficjalnie maksimum cyklu. Nie sposób jednak powiedzieć jak silne, lub słabe ono będzie. Obserwacja dotychczasowej aktywności solarne skłania raczej do oczekiwania bardzo słabego końca cyklu i równie niemrawy początek 25 cyklu słonecznego.

 

Obserwowane ostatnio kolosalne dziury koronalne mogą być dowodem na to, że słabnięcie pola magnetycznego Słońca już się rozpoczęło i szczyt cyklu faktycznie może się zbliżać. Samo przebiegunowanie słonecznego pola magnetycznego to znaczące wydarzenie. Obszar oddziaływania tak zwanej heliosfery wykracza poza orbitę Plutona. Zmiany biegunowości powodują oddziaływanie na odległości, w których znajdują się obecnie sondy kosmiczne Voyager.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Tomasz.Ostaszewski

Muszę Was zawieść niestety

Muszę Was zawieść niestety zagorzali fascynaci wszelkich spisków i apokaliptycznych zajwisk. Otóż NIE NASTĄPI PRZEBIEGUNOWANIE SŁOŃCA!. Ani teraz, ani w najbliższym czasie.
Skąd Wy bierzecie te wszystkie informacje?

Portret użytkownika Anakin23

Widzę że chyba nikt nie

Widzę że chyba nikt nie zauważył jednej aczkolwiek istotnej rzeczy która wiąże się z owym zjawiskiem, otóż nie całe pół roku po ostatnim przebiegunowaniu mieliśmy największy jak dotąd zarejestrowany rozbłysk słoneczny(X28+). Więc jest bardzo prawdopodbne, że gdy ten proces się zakończy będziemy mieli doczynienia z dużymi rozbłyskami a co za tym idzie burzami magnetycznymi na ziemi.

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

http://zmianysolarne.pl/

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem