W ciągu najbliższych 4 miesięcy wystąpi przebiegunowanie Słońca

Kategorie: 

Co 11 lat dochodzi do przebiegunowania pola magnetycznego Słońca. Jeśli analizy naukowców okażą się zgodne z rzeczywistością, wkrótce zobaczymy koniec cyklu słonecznego, który będzie się objawiał zmianą biegunowości pola magnetycznego.

 

Wszystkie wyliczenia wskazują na to, że może do tego dojść w ciągu następnych 3 do 4 miesięcy. Wewnętrzne słoneczne dynamo zreorganizuje się a północ zamieni się z południem. Według niektórych definicji ten moment, w którym dochodzi do zamiany biegunów można nazywać oficjalnie maksimum cyklu. Nie sposób jednak powiedzieć jak silne, lub słabe ono będzie. Obserwacja dotychczasowej aktywności solarne skłania raczej do oczekiwania bardzo słabego końca cyklu i równie niemrawy początek 25 cyklu słonecznego.

 

Obserwowane ostatnio kolosalne dziury koronalne mogą być dowodem na to, że słabnięcie pola magnetycznego Słońca już się rozpoczęło i szczyt cyklu faktycznie może się zbliżać. Samo przebiegunowanie słonecznego pola magnetycznego to znaczące wydarzenie. Obszar oddziaływania tak zwanej heliosfery wykracza poza orbitę Plutona. Zmiany biegunowości powodują oddziaływanie na odległości, w których znajdują się obecnie sondy kosmiczne Voyager.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Tomasz.Ostaszewski

Muszę Was zawieść niestety

Muszę Was zawieść niestety zagorzali fascynaci wszelkich spisków i apokaliptycznych zajwisk. Otóż NIE NASTĄPI PRZEBIEGUNOWANIE SŁOŃCA!. Ani teraz, ani w najbliższym czasie.
Skąd Wy bierzecie te wszystkie informacje?

Portret użytkownika Anakin23

Widzę że chyba nikt nie

Widzę że chyba nikt nie zauważył jednej aczkolwiek istotnej rzeczy która wiąże się z owym zjawiskiem, otóż nie całe pół roku po ostatnim przebiegunowaniu mieliśmy największy jak dotąd zarejestrowany rozbłysk słoneczny(X28+). Więc jest bardzo prawdopodbne, że gdy ten proces się zakończy będziemy mieli doczynienia z dużymi rozbłyskami a co za tym idzie burzami magnetycznymi na ziemi.

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

http://zmianysolarne.pl/

Portret użytkownika ArDoR

A skąd taka stanowcza teza? z

A skąd taka stanowcza teza? z którego palca wyssana?
Nie znoszę jak takie autorytatywne tyrady wygłaszają totalni malkontenci, którzy nigdy nawet nie mieli w ręku podręcznika a szkołe kończyli zaglądając do kartki sąsiada na kartkówkach.
Trzeba się trochę interesować daną materią, żeby poznać za i przeciw i znaleźć wyważone, własne stanowisko w temacie. Wówczas taka lakoniczna wypowiedź jest niemożliwa... bo człowiek chce się wgłębić w temat, pisząc szukać odpowiedzi.
Zgadza się że to co wiemy o wszech-świecie jest dalekie od ostatecznej prawdy, ale przynajmniej się staramy... szukamy, a nie negujemy dla zabawy, z nudów i własnego nieuctwa...
Wrrr... takich ludzi to bym #%&$&#$.... banował!
 
 

Jst asertywny. Więc nie oczekuję od  świata moralnści, po prostu zmieniam go sobą. Świat i otaczająca nas rzeczywistość jest taka jaką kreujemy ,więc nie należy oczekiwać czegoś innego niz nasze poglądy.

Portret użytkownika MartialLaw

Tak, tak i jeszcze raz tak...

Tak, tak i jeszcze raz tak... Słoneczko zrobiło znowu psikusa... W tej chwili za oknem mimo tego że jest 22:25 mam prawie 31 stopni C... z tego się akurat nie cieszę, ale jeśli brać pod uwagę cykliczność zjawisk to ten rok będzie obfitował we wszelkiego rodzaju "anomalie". Superksiężyc, przebiegunowanie, deszcz Perseidów itd... Może w końcu doczekam prawdziwego armaggedonu i cały ten bardak będzie tylko wspomnieniem... Oczywiście nie przewiduję jeśli wydarzy się coś ponadnormatywnego że to przeżyję... Ale kogo to obchodzi Smile

Portret użytkownika uLtra

mniemam ze wiekszosc ludzi

mniemam ze wiekszosc ludzi nie chce armagedonu...a ty kimkolwiek jestes..wez sznur i idz sie wyhustac....bedziesz miala swoj armagedon...kretynizm na tym portalu granic nie zna..........a admis sie cieszy..bo kasa z reklam smiga....

Portret użytkownika Wojox

To pokazuje jak dzisiejsza

To pokazuje jak dzisiejsza "nauka" wyprała mózgi wielu ludziom. Słońce jest dodatnią anodą we wszechswiecie, czarne dziury są ujemnymi katodami.
Skoro Słońce zmienia bieguny co 11 lat jest to jeden z dowodów na to iż wszechswiatem rządzą siły elektro-magnetyczne a grawitacja, bo to bajka od Alberta z której on sam nie był  zadowolony, o czy zresztą powtarzał gdzie się da,
Żeby Ziemia wirowała w tym samym kierunku, Słońce musi zmieniać biegunowość, każdy kto wie po co silnik elektryczny ma szczotki zrozumie o czym mówię.
Ale może się okazać, że Słońce nie zmieni tym razem biegunów, ponieważ Ziemia przemknęła właśnie przez równik galaktyczny, więc jakby teraz Słońce zmieniło bieguny, Ziemia musiałaby zrobić to samo ponieważ cały układ słoneczny znalazł się w odwrotnej polaryzacji naszej galaktyki,, tyle w temacie...

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika lokis

Kto potrafi określić

Kto potrafi określić biegunowość Słońca nie mieszkając na Nim lub w Nim.W jaki sposób ,względem czego ta biegunowość czy innej galatyki na jednym z azymutów w przestrzeni Wszechświata.Tam dochodzi do reakcji termojądrowych w koronie.Czy już podróznicy z Ziemi tam dotarli i określi bieguny i ich położenie geolokalizacyjne.GPS Słońca już niedługo można nie zabłądzić.A jeżeli to określili to Słońce jest w innym miejscu a my nie mieszkamy na powierzchni tylko wenątrz Ziemi.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem