W ciągu najbliższych 4 miesięcy wystąpi przebiegunowanie Słońca

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Co 11 lat dochodzi do przebiegunowania pola magnetycznego Słońca. Jeśli analizy naukowców okażą się zgodne z rzeczywistością, wkrótce zobaczymy koniec cyklu słonecznego, który będzie się objawiał zmianą biegunowości pola magnetycznego.

 

Wszystkie wyliczenia wskazują na to, że może do tego dojść w ciągu następnych 3 do 4 miesięcy. Wewnętrzne słoneczne dynamo zreorganizuje się a północ zamieni się z południem. Według niektórych definicji ten moment, w którym dochodzi do zamiany biegunów można nazywać oficjalnie maksimum cyklu. Nie sposób jednak powiedzieć jak silne, lub słabe ono będzie. Obserwacja dotychczasowej aktywności solarne skłania raczej do oczekiwania bardzo słabego końca cyklu i równie niemrawy początek 25 cyklu słonecznego.

 

Obserwowane ostatnio kolosalne dziury koronalne mogą być dowodem na to, że słabnięcie pola magnetycznego Słońca już się rozpoczęło i szczyt cyklu faktycznie może się zbliżać. Samo przebiegunowanie słonecznego pola magnetycznego to znaczące wydarzenie. Obszar oddziaływania tak zwanej heliosfery wykracza poza orbitę Plutona. Zmiany biegunowości powodują oddziaływanie na odległości, w których znajdują się obecnie sondy kosmiczne Voyager.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika 161bd878

Aktywnosc slloneczna mozna za

Aktywnosc slloneczna mozna zauwazyc na radiu na falach krótkich a  zwlaszcza na cb-radiu wtedy mozna prrowadzic rozmowe z drugim koncem globu a gdy nie  ma aktywnosci to nie ma propagacji radiowej.

Portret użytkownika Tomasz.Ostaszewski

Muszę Was zawieść niestety

Muszę Was zawieść niestety zagorzali fascynaci wszelkich spisków i apokaliptycznych zajwisk. Otóż NIE NASTĄPI PRZEBIEGUNOWANIE SŁOŃCA!. Ani teraz, ani w najbliższym czasie.
Skąd Wy bierzecie te wszystkie informacje?

Portret użytkownika Anakin23

Widzę że chyba nikt nie

Widzę że chyba nikt nie zauważył jednej aczkolwiek istotnej rzeczy która wiąże się z owym zjawiskiem, otóż nie całe pół roku po ostatnim przebiegunowaniu mieliśmy największy jak dotąd zarejestrowany rozbłysk słoneczny(X28+). Więc jest bardzo prawdopodbne, że gdy ten proces się zakończy będziemy mieli doczynienia z dużymi rozbłyskami a co za tym idzie burzami magnetycznymi na ziemi.

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

http://zmianysolarne.pl/

Portret użytkownika ArDoR

A skąd taka stanowcza teza? z

A skąd taka stanowcza teza? z którego palca wyssana?
Nie znoszę jak takie autorytatywne tyrady wygłaszają totalni malkontenci, którzy nigdy nawet nie mieli w ręku podręcznika a szkołe kończyli zaglądając do kartki sąsiada na kartkówkach.
Trzeba się trochę interesować daną materią, żeby poznać za i przeciw i znaleźć wyważone, własne stanowisko w temacie. Wówczas taka lakoniczna wypowiedź jest niemożliwa... bo człowiek chce się wgłębić w temat, pisząc szukać odpowiedzi.
Zgadza się że to co wiemy o wszech-świecie jest dalekie od ostatecznej prawdy, ale przynajmniej się staramy... szukamy, a nie negujemy dla zabawy, z nudów i własnego nieuctwa...
Wrrr... takich ludzi to bym #%&$&#$.... banował!
 
 

Jst asertywny. Więc nie oczekuję od  świata moralnści, po prostu zmieniam go sobą. Świat i otaczająca nas rzeczywistość jest taka jaką kreujemy ,więc nie należy oczekiwać czegoś innego niz nasze poglądy.

Strony

Skomentuj