W Chinach roboty zastępują w pracy kelnerów

Kategorie: 

Robotyzacja wkracza w nasze życie w zawrotnym tempie. Są to procesy, których postęp można właściwie ocenić dopiero z pewnej perspektywy czasu. Roboty nie są już tylko niezgrabnymi konstrukcjami udającymi ludzi a coraz częściej stają się pełnosprawnymi pracownikami zastępującymi ludzi. W Chinach stosuje się na przykład roboty wykonujące pracę kelnera.

 

System nie funkcjonuje jeszcze w pełni autonomicznie i posiłki musza nadal wykonywać ludzie, ale dzięki zastosowaniu specjalnej podłodze ułatwiającej maszynom orientację udało się w pełni zautomatyzować proces dostarczania potraw.

 

Chińskie usprawnienie nie jest jednak wcale żadnym wielkim nowum. W supermarketach praca wykonywana do tej pory przez kasjerów jest wykonywana przez kupujących, którzy sami przechodzą przez wszelkie etapy realizacji sprzedaży wchodząc w interakcję z maszyną sprzedającą. Następnym etapem tego procesu może być stworzenie robotów uzupełniających stany magazynowe.

 

Robotyzacja odmieniła rynek motoryzacyjny windując standardy jakościowe przy produkcji karoserii do poziomów nieosiągalnych dla spawaczy i montażystów z krwi i kości. Roboty pocztowe już niedługo zmienią nasz sposób wysyłania listów i przesyłek o niewielkiej wadze. Procesy związane z robotyzacją są nie do zatrzymania i w konsekwencji zakończy się to bezrobociem ludzkości na niespotykaną skalę.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika naświadectwo

zły człwoiek wykorzystuje

zły człwoiek wykorzystuje technologie aby szerzyć np bezrobocie a jescze gorszy odwróci system tak że zamieni bezrobocie na wieksza liczbe wolnych dni dla ludzi - wiec co w tym złego ? to że takie sztuczki na poziomie materialnym beda miały za zadanie zdobyc zaufanie ludzi  wcelu zwiedzenia duchowego

Portret użytkownika Adi.

Brzydka nauka odkrywa przed

Brzydka nauka odkrywa przed ludźmi świat niegdyś zarezerwowany dla wszechwiedzących kapłanów, a teraz tracących uznanie w oczach religijnych niewolników.
A poza tym to duchowość (określana jako poczucie głębi istnienia, więzi z otaczającym światem, samodzielnych refleksji nad życiem własnym i innych istot) oraz religia (nieumiejętnie naśladująca te stany oparta na sztywnych konstruktach) nie mają ze sobą wiele wspólnego. Zakładam, że Tobie chodziło o te drugie - zwiedzenie religijne.

Portret użytkownika Adi.

Bezrobociem na niespotykaną

Bezrobociem na niespotykaną skalę to może skończyć się obecny kryzys naftowy trwający w najlepsze od 2008, a absolutnie niezauważany przez ekonomistów i polityków bawiących się swoimi miernikami wzrostu gospodarczego jak dzieci zabawkami. Ci, którzy czytali książkę Marcina Popkiewicza są pewnie w temacie i nie będą zaskoczeni rozwojem sytuacji w następnych latach.
Natomiast bezrobocie technologiczne zasadniczo nie powinno istnieć przy normalnie funkcjonującej gospodarce i obfitości zasobów. Maszyny zwyczajnie wypierają pracę ludzi, którzy to mogą poświęcać coraz więcej swójego cennego czasu na bardziej wartościowsze rzeczy: częstsze pogawędki z bliskimi, na sztukę, naukę, rozwój talentów, itd. Natomiast dobra produkowane przez maszyny są sprawiedliwie dzielone. Jednak w obecnej gospodarce jest na odwrót co może objawiać się niechęcią społeczeństw do robotyzacji przemysłu, która nie jest ich wrogiem. Panuje mentalność, że ludzie chcą pracować zamiast pozwolić by pracowano dla nich.
Problem leży u podstaw systemu gospodarczo finansowego. Bu uzyskać walutę o odpowiedniej sile nabywczej umożliwiającej godne życie ludzie muszą pracować coraz intensywniej. Gdyż siła nabywcza, przy użyciu wyrafinowanych mechanizmów w różnych sektorach gospodarki kierowana jest do elity finansowej, wiec do podziału zostaje coraz mniej. Mały procent populacji posiada majątek całych pokoleń i wciąż go skrupulatnie powiększa.
Po drugie, ma miejsce ogromne marnotrastwo żywności, surowców energetycznych i sztuczne postarzanie większości towarów.
Całości dopełnia nagonka konsumpcjonizmu kredytowego, gdzie każdy leming chce pochwalić się przed sąsiadem nowym domem czy autem na które go nie stać. Więc siłą rzeczy recesja i brak możliwości spłaty mini ratki prędzej czy później weryfikuje jego majątkowe aspiracje.
W konsekwencji nasza gosporadka nie ma z normalnością za wiele wspólnego. A znajdywanie problemu w robotyzacji czy nawet opóźnianie wdrażania nowych technologii, by na siłę tworzyć nowe miejsca pracy nie ma sensu z jakiegokolwiek punktu widzenia.

Portret użytkownika wikka

Buraki kiedyś np. w Fabryce

Buraki kiedyś np. w Fabryce samochodów  pracowało tysiąc  ludzi a dzisiaj robią to maszyny i pracuje 10 osób do ich obsługi. Wzrosło bezrobocie.A co za tym idzie popyt na energię elektryczną.(Zarabia elektrownia )Ajak myślisz ile kosztuje jeden kilowat energi dziennie a ile dniówka dla pracownika . Pomyśl co będzie kiedy tych ludzi zastąpi robot lub program komputerowy. Będziesz nie potrzebny!!! i twoje ciężko zapracowane buraczane  skończone studia też nie będą nikomu potrzebne? Jesteś tylko trybem (narazie )tego mechanizmu i nikomu nie potrzebnym pionkiem ktury kosztuje więcej niż 1 kw. prądu elektrycznego. A jak roboty CIĘ zmienią to ty, tym na górze, będziesz tylko mięsem armatnim .Zresztą TAK jóż BYŁO.

Portret użytkownika b@ron

wikka...wprawdzie fabryka

wikka...wprawdzie fabryka samochodów dziennie zużywa więcej niż jeden kilowat :)...(gwarantuje ci to)...ale reszta to niestety 100% prawda...mam nadzieję że jednak rząd jak i same fabryki które wdrażają robotyzacje zdają sobie sprawe że sytuacja ma drugie dno...masowe zwolnienia gdzie się da ,brak możliwości podjęcia pracy przez rosnące bezrobocie sprawiają że wraz ze wzrostem biedoty w kraju właśnie im spadają obroty ...co z tego że robociki naprodukują samochodów ,jak nikt ich nie kupi ...bo za co?...nie pomoże śmieszna taktyka obniżania bezrobocia czy stóp procentowych ...jeśli bede bezrobotny to nie kupie samochodu ani za gotówkę ani na kredyt ...no ale ,może kiedyś się ktoś opamięta i zrozumie że sam sobie ogranicza dochody

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika ZimaTysiąclecia

"Robotyzacja odmieniła rynek

"Robotyzacja odmieniła rynek motoryzacyjny windując standardy jakościowe przy produkcji karoserii do poziomów nieosiągalnych dla spawaczy i montażystów z krwi i kości.'
Fakt. Człowieka trudno jest nakłonić by stale celowo partolił robotę, natomiast maszynie wszystko jedno. Dlatego obecnie produkowane auto po 6 latach nadają się na złom a "maluchy" z lat 80-tych 20 wieku wciąż jeżdżą.

Portret użytkownika gus

a roboty vincent będzie mógł

a roboty vincent będzie mógł legalnie opodatkować za prostytucję... zaglądam na http://dupcia.pl i tak sobie myślę że jakby dobrze oblekł taką w latex to byłaby jak robot Smile na zachodzie lubią w lateksie i z pejczem, to może być sygnał że są gotowi na zrobotyzowane prostytutki i im to różnicy nie zrobi... hehe

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem