W Chinach przeszedł tajfun Bebinka

Kategorie: 

Tajfun o błahej nazwie  Bebinka, który narodził się w zeszłym tygodniu w Morzu Południowochińskim, przeszedł w okolicy wyspy Hainan. 22 czerwca dotarł do wybrzeży Chin z silnymi podmuchami wiatru i przyniósł na ląd rekordowe opady deszczu. W regionie odwołano wszystkie loty krajowe i międzynarodowe, doniosły chińskie media.

 

Około 8 tys. pasażerów utknęło na lotniskach (zwłaszcza na lotnisku Sanya). Przerwano też prace kolei. Wstrzymano kursy promów w prowincjach Guangzhou i Hainan. Burza dotknęła terytorium dwóch państw. Odnotowano silne deszcze i burze w południowych Chinach i w północnym Wietnamie. Opady przekroczyły w niektórych miejscach poziom od 100 mm do 600 mm. Silne przepływy zbiegły się w czasie ze zjawiskiem tzw. superksiężyca.

 

Był to piąty tropikalny sztorm w tym sezonie w północno - zachodniej części Oceanu Spokojnego. Obecnie tajfun przestał istnieć. Jednak ulewne deszcze będą padać przez kolejne dni. Ciężkie opady dotykają prowincji Syczuan, Yunnan (południowy zachód Chin), Jiangxi (Centralne Chiny). Trzynaście lat temu tajfun o tej samej nazwie spowodował powodzie na Filipinach. Jego nazwa powstała na cześć mlecznego budyniu  - ulubione danie mieszkańców w południowej części chińskiego miasta Makau.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem