W Boliwii zalegalizowano pracę dzieci w wieku od 10 lat

Kategorie: 

Nowe prawo umożliwia podjęcie legalnej pracy w wieku dziesięciu lat – podaje DW World. Warunkiem uzyskania pozwolenia jest udokumentowanie chodzenia do szkoły i nadzór rodziców. Prawo wymaga od pracodawców ochrony zdrowia fizycznego i psychicznego zatrudnionych.

 

Alvaro Garcia, wiceprezydent Boliwii wyjaśnił, że nowa ustawa jest niezbędna dla gospodarki kraju, który jest jednym z najbardziej zacofanych w Ameryce Południowej. Boliwijski parlament jednogłośnie zatwierdził ustawę o pracy dzieci 3 lipca.

 

Wcześniej praca w Boliwii była dozwolona dla młodzieży w wieku od 14 lat, co powszechnie krytykowano. Młodzież najbiedniejszego kraju Ameryki Łacińskiej nie ma wyboru i musi pomagać rodzicom zarobić na życie.


Tymczasem przedstawiciele Międzynarodowej Organizacji Pracy powiedzieli, że boliwijska ustawa narusza konwencję ONZ, która określa minimalny wiek pracy na 14 lat. Według oficjalnych danych, w Boliwii około 850 tysięcy dzieci w wieku od pięciu do siedemnastu lat jest zmuszana do pracy, kosztem nauki.

 

Wiele z nich czyści buty na ulicach lub sprzedaje żywność na straganach. Aż 90% ciężko pracuje przy zbiorach trzciny cukrowej oraz w kopalniach, co znacznie skraca ich długość życia. Większość z tych dzieci nigdy nie uczyła się w szkole.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Cezar

Wystarczy ze sie bedzie

Wystarczy ze sie bedzie zaklucalo takim lemingom obior zydoskiej TV,na dluzsza mete leming zrezygnuje jednak z zydoskiej TV i zajmie sie czyms innym moze i bardziej pozytecznym od zydoskiej TV.
Przypatrzcie sie jak kazda TV uzywa hipnotycznej kolorystyki dla omamiania lemingow,a najwiecej uzywane jest czerwieni,w reklamach tez tak jest,to sa sygnaly podprogowe.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem