W Australii znaleziono meteoryt sprzed 4,5 mld lat

Kategorie: 

W Australii znaleziono najstarszy meteoryt, jaki kiedykolwiek spadł na Ziemię. Niesamowitego odkrycia dokonali pracownicy Curtin University podczas wyprawy na południe kontynentu nieopodal wysychającego jeziora Eyre.

 

 

Zdaniem naukowców, obiekt przeleciał przez atmosferę z prędkością 14 kilometrów na sekundę i utracił większość swej masy. Pierwotnie ważył około 80 kilogramów i prawdopodobnie pochodzi z Marsa.

 

Wiek meteorytu szacowany jest na nie mniej niż 4,5 miliarda lat. Naukowcy sugerują, że to starodawne ciało niebieskie

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika jaa

na Marsie pewnie jest

na Marsie pewnie jest mniejsza grawitacja, ale jak te marsjańskie kamyki się stamtąd oderwały i jakim cudem odleciały w kosmos, czyli w kierunku Ziemi? Gdyby na skutek uderzenia jakiegoś meteorytu w powierzchnię Marsa, to taki kamyk może tak podskoczyć żeby aż odlecieć? Jeżeli tak, to ciekawe czy jak kiedyś jakiś meteoryt uderzył w Ziemię to też się jakieś kamyki oderwały na tyle żeby odlecieć od Ziemi? Jeżeli tak, to czy możliwe, że przeniosły życie z ziemi w Kosmos?

Portret użytkownika janprester

Siedem lat temu byłem w

Siedem lat temu byłem w pięknym starym lesie jakieś 30km od Janowa Lubelskiego. Był słoneczny piękny sierpniowy dzień ,godzina 13/14 a ja w środku tego starego lasu. Wtem nagle rozległ się potwornie głośny huk,trzask,silny wstrząs i fala powietrza,która przeszła przez cały las. Huk ten było slychać w promieniu 4-5-7 km .Pracujący robotnicy leśni jakieś 400-500 m  od tego miejsca przestraszeni uciekli do domu oddalonego o 2,5-km. Było to wg mnie niedaleko więc udałem się w tym kierunku  i zobaczyłem niezmiernie ciekawy widok . Rosły dwa bardzo grube dęby-wysokie na28-30m.  To coś leciało z ogromną szybkością- ścięło jadnego dęba na wysokości 8-9m i roztrzaskało go straszliwie na dziesiątki drobnych i grubych szczap rozrzucając ja na20-30 i wiecej metrów. A tego drugiego dęba uderzyło 0,5-1,0m od ziemi- ucinając go-przesunęło o 0,7m i całe ogromne drzewo stało wbite w ziemię tak jak by rosło. Był widoczny otwór w ziemi w lini prostej tych ściętych drzew. Było wiele ludzi w tym miejscu i policja i wszyscy stwierdzili że to piorun.  Tak piorun nigdy nie uderza i z takim efektem.  Co o tym myślicie ?

Portret użytkownika oort

"Nałócofcy" są w błędzie. 1)

"Nałócofcy" są w błędzie.
1) Nie 14km/s a 12.7954665515238756549846519km/s! 
2) Nie 4.5mld lat a 3546 lat 11 miesięcy 14 dni 16 godzin i 34 minuty. Sekund nie podaję bo czas ciągle płynie a ja nie nadążam zatem podane wyniki obarczone byłyby sporym błędem
3) Ja też chcę otrzymać takie same granty na moje badania aby potwierdzić ich słuszność
4) Zacznijcie myśleć jak was za wasze własne pieniądze piorą, oszukują, trują, "leczą", itp. Żyjemy nie w Polsce a w Himalajach Zakłamania a "naszym" prezydentem jest tuSSk

Portret użytkownika RolverQ

Pojechali na srodek pustkowia

Pojechali na srodek pustkowia wykopali dziure 30 cm i wyciagneli meteoryt... To sie nie trzyma kupy, to tak jak bym poszedl na pole  wykopal dol i znalazl skrzynie ze zlotem ( szansa mniejsza niz wygranie w lotto )
 
To zwykly fake, zastanowcie sie co piszeci.

Portret użytkownika Badacz Zjawisk Niewydarzonych

rgb napisał: Kamienne

rgb wrote:

Kamienne meteoryty też wykrywa?

 
 
95% meteorytów jest żelaznych. Tak też było w tym przypadku. "Tests revealed that the meteorite is 4.5 billion years old, 3.7 pounds in weight and made of iron. It was likely formed at the dawn of our solar system, team leader Phil Bland told the Australian Broadcast Corporation. The team also determined where it likely came from: an orbit between Mars and Jupiter."
 
Nawiedzona gimbaza niech nie szuka dziury w całym, a spiski węszy tam gdzie one faktycznie są.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem