W Australii wykorzystują marihuanę do badań w szpitalach

Kategorie: 

W australijskim stanie Nowa Południowa Walia rozpoczęto pierwsze badanie kliniczne w kraju z wykorzystaniem marihuany do celów medycznych.

 

Pacjentom, w tym także dzieciom cierpiącym na padaczkę lub borykającym się z poważnymi efektami ubocznymi chemioterapii, podano marihuanę w szpitalach w celu złagodzenia objawów bólu.


Mike Byrd, premier Nowej Południowej Walii powiedział, że badaniem zostanie objętych kilkaset osób.


Jeżeli wyniki badań wykażą, że marihuana łagodzi ból i cierpienie, rząd rozważy możliwość importowania marihuany lub zezwoli na jej hodowlę.


Stosowanie marihuany, nawet do celów medycznych, jest zakazane w Australii, choć w niektórych stanach zalegalizowano posiadanie niewielkich jej ilości. Policja toleruje stosowanie małych dawek marihuany na własny użytek.

Według sondaży, 70% Australijczyków sprzyja legalizacji używania marihuany do celów medycznych, a 56% jest za pełną legalizację narkotyków.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika qismo

Sprawa legalizacji marihuany

Sprawa legalizacji marihuany jest dość dziwna. Część naukowców twierdzi, że ma ona działanie szkodliwe. Inni twierdzą, że jest lecznicza. Ale to jest jak z alkoholem. Jest przecież szeroko stosowany w przemyśle farmaceutycznym nie mówiąc o ziołolecznictwie. Jednak spożywany w dużych ilościach wpływa na organizm destrukcyjnie. Więc jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.
Odkąd w kilkunastu stanach w USA zalegalizowano obrót marihuaną kartele narkotykowe straciły część swoich źródeł dochodów. A oni opłacają zapewne krawaciarzy przy korycie jak jest zresztą u nas...

" Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana. "
Ap 2:9
 

Portret użytkownika Weeder

 Najpierw pejsacze prowadza

 Najpierw pejsacze prowadza przez dziesieciolecia klamliwa propagande antynarkotykowa, zeby depopulowac alkoholem i zarabiac krocie na czarnym rynku narkotykowym (w miedzyczasie produkujac mase lekow z marychy np), a teraz beda powoli legalizowac zeby latac dziury budzetowe Usraela. Modern Nazi's.

Portret użytkownika X

gooowno wiecie o badaniach

gooowno wiecie o badaniach nad maryśką: gdzieś około końca lat 80tych administracja Busha kazała spalić wszystkie wcześniejsze badania nad zielem, a było tego bardzo dużo. Zniszczono wszystkie badania i publikacje we wszystkich ośrodkach naukowych USA, także w formie elektronicznej.
 
To daje do myślenia o co tu chodzi......
 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem