W Argentynie, piranie znowu zaatakowały grupę dzieci na kąpielisku

Kategorie: 

W argentyńskim mieście Rosario, znajdującym się 300 km na północny wschód od Buenos Aires, znowu doszło do incydentu z piraniami. Około 70 uczniów lokalnej szkoły kąpało się w rzece Parana w poszukiwaniu chłodu ze względu na falę upałów. W pewnym momencie zostali zaatakowani przez stado mięsożernych ryb.

 

W wyniku ataku dziesięć osób zostało rannych, siedem z nich straciło palce. Miejsce akcji wyglądało strasznie, jak z taniego horroru, w wodzie i na plaży było naprawdę dużo krwi. W sumie dziesięcioro dzieci zostało rannych a siedmioro z nich ma amputowane palce u rąk i nóg. To już kolejny przypadek w tym roku, gdy stada piranii atakują ludzi w tym dorzeczu.

 

Dyrektor szkoły, gdzie uczą się pokrzywdzone dzieci, twierdzi, że sytuacja jest poważna, bo nękający ich gatunek piranii to dosyć duże ryby. Miejscowi nazywają je palometas, a oficjalna nazwa to Pygocentrus palometa. Słyną ze swej żarłoczności i bardzo ostrych zębów. Mogą objeść człowieka do kości w kilka minut.

 

Do ataków tych ryb na ludzi zawsze dochodziło od czasu do czasu, ale teraz ilość przypadków zdecydowanie wzrosła. Eksperci twierdzą, że przyczyną agresywnych zachowań ryb mogą być wysokie temperatury.  Ponadto, w rzece Parana zmniejszyła się liczba kajmanów, które zwykle regulują liczebność populacji piranii.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem