W Afryce kłusownicy zabili kolejne 28 słoni

Kategorie: 

W parku narodowym Dzanga - Ndoki znaleziono ciała 26 dorosłych słoni i dwóch słoniątek, donosi AFP. Kłusownictwo poważnie zagraża istnieniu dzikich zwierząt w Afryce.

 

W dżunglach środkowej Afryki kłusownicy zabijają dziko żyjące słonie. W ostanim miesiącu w parku narodowym Dzanga -Ndoki znaleziono ciała 26 martwych słoni i dwóch słoniątek . Przestępcy to członkowie gangu, rekrutujący się z Czadu i Sudanu. Na terenie parku czują się bezkarnie, bo władze ich nie ścigają.

Źródło: 123rf.com

Park wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Republika Środkowej Afryki jest uboga, ale bogata w zasoby naturalne. Pod koniec marca obalono tam rząd prezydenta François Bozizé. Od tego czasu kraj pogrążony jest w chaosie. Kwitnie tam  nielegalny handel kością słoniową i zupełnie niekontrolowany handel bronią. Na oczach świata niszczony jest i hańbiony unikalny raj.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika WRF

No i super, niech wymordują

No i super, niech wymordują wszystko, co się rusza, oni ani ich potomkowie nie będą mieli wkrótce z czego żyć już całkiem i ch. A ja ani grosza nie dam na żadne akcje humanitarne dla Afryki bo to ładowanie w zachłanny wór bez dna, wolę wspierać potrzebujących Rodaków.

Portret użytkownika ab

Dlaczego tacy milosierni

Dlaczego tacy milosierni amerykanie którzy niby niosą "pomoc" wchodząc z butami do innych krajów nie pomoga w takim problemie i nie wysla tam jakies grupy żolnierzy i robiących tam przadek!!!!!!!!!!!!!Ano dlatego że nic z tego nie beda mieli co ich obchodza jakies slonie.Najwazniejsza jest ROPA GAZ I WLADZA!!!!!!Zygac mi sie chce!!!!

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem