Ustawa o ochronie Monsanto podpisana przez Obamę została przedłużona

Kategorie: 

26 marca bieżącego roku prezydent USA osobiście podpisał kontrowersyjną ustawę HR 933, która nie dość że zapewnia ochronę dla korporacji Monsanto, to jeszcze została przez nią częściowo napisana. Przepisy zostały przyjęte mimo głośnych protestów oraz petycji, podpisanej przez 250 tysięcy osób.

 

Wprowadzenie ustawy HR 933 oznaczało, że firmy takie jak Monsanto, które zajmują się organizmami modyfikowanymi genetycznie (GMO) i inżynierią genetyczną (GE) mogą sadzić oraz sprzedawać tego typu rośliny a jednocześnie nie biorą żadnej odpowiedzialności w przypadku gdy konsumenci doznają uszczerbku na zdrowiu. Nazwana przez przeciwników "ustawą o ochronie Monsanto" chroni korporacje od wszelkich sporów i pozwów.

 

Początkowo twierdzono, że ochrona będzie zapewniana tylko przez rok, czyli zakończy się dokładnie 26 marca 2014 roku, jednak jak informuje nas Russia Today, Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych zatwierdziła 10 września przedłużenie tej ustawy o kolejne trzy miesiące. Centrum Bezpieczeństwa Żywności napisało w oświadczeniu, że przepis stanowi bezprecedensowy atak na kontrole amerykańskich sądów, które są istotnym elementem prawa Stanów Zjednoczonych i zapewniają "krytyczne oko" na podejmowane decyzje rządu.

 

Od samego początku wprowadzenia tej kontrowersyjnej ustawy odbyło się wiele protestów na całym świecie, w których ludzie jasno wyrażali swój sprzeciw dla ochrony biotechnologicznego giganta Monsanto. Niestety wygląda na to, że nic nie można zdziałać, ponieważ samo wprowadzenie tych przepisów chroni korporację przed każdym sprzeciwem a w przyszłości prawdopodobnie jeszcze nieraz ustawa zostanie przedłużona.

 

 

 

 

Źródło: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/barack-obama-podpisal-ustawe-o-ochronie-monsanto

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika NY.

W Stanach juz nie ma

W Stanach juz nie ma demokracji. Tu jest ustroj faszystowski, 4 Rzesza gdzie wladze sprawuja wielkie korporacje. W wiezieniach siedzi wiecej ludzi niz w Cinach czy Rosji. Obozy Fema czekaja juz na obywateli!!!!! Na ludziach w swietle prawa Monsanto przeprowadza wielki eksperyment. 80% produktow spozywczych w sklepach zawiera GMO. Jak widac historia kolem sie toczy..

Portret użytkownika NY.

W Stanach juz nie ma

W Stanach juz nie ma demokracji. Tu jest ustroj faszystowski, 4 Rzesza gdzie wladze sprawuja wielkie korporacje. W wiezieniach siedzi wiecej ludzi niz w Cinach czy Rosji. Obozy Fema czekaja juz na obywateli!!!!! Na ludziach w swietle prawa Monsanto przeprowadza wielki eksperyment. 80% produktow spozywczych w sklepach zawiera GMO. Jak widac historia kolem sie toczy..

Jst asertywny. Więc nie oczekuję od  świata moralnści, po prostu zmieniam go sobą. Świat i otaczająca nas rzeczywistość jest taka jaką kreujemy ,więc nie należy oczekiwać czegoś innego niz nasze poglądy.

Portret użytkownika John Moll

Hehe, mówisz i masz ;)

Hehe, mówisz i masz Wink najpierw krótka wiadomość.
 
Według New York Daily News (marzec 2013), senator Stanów Zjednoczonych Roy Blunt "pracował z Monsanto przy tej ustawie", by odniosła ona sukces a jednocześnie ją bronił: "Ustawa mówi, że jeśli zasadzisz roślinę która jest legalna podczas gdy ją sadzisz, możesz ją pozbierać".
 
Inna informacja: The Center for Responsive Politics, która śledzi wpływy pieniędzy i lobbing wyborów donosi, że senator Blunt otrzymał 64.250 dolarów od Monsanto, żeby przeszedł do jego komitetu kampanii w latach 2008 i 2012. Strona Money Monocle dodaje, że Blunt stał się największym odbiorcą finansów od Monsanto w Partii Republikańskiej.
 
A teraz, jak to sam napisałeś, pokażę jego "ryj" Lol
 

Portret użytkownika Cezar

Widac ze ma USA-owski swinski

Widac ze ma USA-owski swinski ryj,tylko mu brakuje na tym zdjeciu loży masońskiej, pejsow zydkowych i na czole syjonistycznego znaku dolara. Brawo mulzumanie ze atakujecie ten podly,nie czysty i bezczelno-chaniebny kraj jakim jest USA. Kiedys dojdzie do tego jak reszte swiata dogada sie i beda walic atomami w tych debili.

Portret użytkownika euklides

Trzeba być matołem by oceniać

Trzeba być matołem by oceniać cały naród na podstawie polityków i lekką ręką pisać o bombardowaniu innych ludzi atomowówkami. To Polska idioto też powinna być zbombardowana za Tuska, Kaczyńskiego, Kwaśniewskiego i za to, że polskie państwo jest w NATO.

Portret użytkownika saturas13

a czego można było spodziewać

a czego można było spodziewać się po marionetkowym rządzie usraela Marionetka kolejny raz pokazuje gdzie ma sprawiedliwość i zdrowie narodu któremu przysięgał a może w polsce jest inaczej i nasz tuskoni zamartwiłby się o naród który trują i grabią korporacje Niestety na arenie politycznej nie ma człowieka który kocha ten kraj i skrzywdzony naród Swinie przy korycie tylko patrza kto im da ochłap i dla tego stanowią prawo Czas wyjść na ulice i tak już nam wszystko zabrali i gdy sobie uświadomimy jak niewiele mogą nam zabrać może wtedy obalimy ten rząd a spośród walczących wyłoni się ktoś kto złorzy przysięgę narodowi i ze wszystkich sił będzie pracował dla narodu a nie sprzedawał go za posadki w europarlamęcie

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem