USA żąda, aby Iran i Hezbollah wycofał się z Syrii

Kategorie: 

Wczoraj w Waszyngtonie padły żądania, aby libański ruch "Hezbollah" oraz Iran natychmiast nakazały opuszczenie terenu Syrii swoim żołnierzom zaangażowanym w konflikt sunnicko-szyicki w Syrii.

 

Żądania USA padły po tym, gdy najemnicy walczący po stronie rebeliantów oficjalnie przyznali się do porażki w walce o utrzymanie strategicznego miasta Al-Qusair. Do tej pory miasto to było bastionem rebeliantów. Jego kontrolowanie otwiera tez drogę do morza i rosyjskiego portu Tartus znajdującego się tam.

 

Waszyngton wezwał wszystkie strony konfliktu, aby umożliwić organizacjom humanitarnym dostęp do miasta, w celu dostarczenia środków medycznych i ewakuacji rannych. ONZ szacuje, że w walkach o miasto mogło zostać rannych około 1,5 tysiąca cywilów.

 

Tymczasem pojawiły się informacje wskazujące na to, że po stronie rebeliantów walczą zwerbowani przez Al-Kaidę bojownicy z Kaukazu. Wielu z nich to obywatele rosyjscy. Zachód zdaje się ignorować zaangażowanie Al-Kaidy w konflikt syryjski zupełnie tak jakby armia najemników była z nim jakoś sprzymierzona.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Przeszłość paskudna, Przyszłość nie lepsza, a Teraźniejszości nigdy nie ma.

Portret użytkownika Medium

ktoś_bliżej_nieokreślony

ktoś_bliżej_nieokreślony wrote:

 Teraz Amerykanie dochodzą do wniosku, że szybciej, chociaż niekoniecznie prościej, byłoby samemu zaatakować Syrię niż się wysługiwać cudzymi rękoma.
Nie całkiem cudzymi, to prawie jak swoje, szkolone przez CIA!
To nic, że Zb. Brzeziński na starość trochę zmądrzał, wychował jednak całą bandę płatnych bandytów, z którymi świat będzie musiał sobie jakoś poradzić.

Portret użytkownika euklides

"Waszyngton wezwał wszystkie

"Waszyngton wezwał wszystkie strony konfliktu, aby umożliwić organizacjom humanitarnym dostęp do miasta, w celu dostarczenia środków medycznych i ewakuacji rannych"
 
To Jerzy Waszyngton żyje? Ciekawe co też by mu odpowiedziała Warszawa, która spoczywa na Wawelu.

Portret użytkownika Zenek

Oj niedługo będzie

Oj niedługo będzie "słonecznie " w telavivie. ;p
 
"
Putin: Rosjanie są gotowi zastąpić Austriaków na Wzgórzach Golan
 
Prezydent Władimir Putin powiedział dzisiaj, że Rosja jest gotowa wysłać na Wzgórza Golan swoich żołnierzy, którzy zastąpiliby kontyngent austriacki wycofywany ze względów bezpieczeństwa z sił ONZ w tym regionie.
 
Mając na uwadze złożoną sytuację, jaka powstaje obecnie na Wzgórzach Golan, moglibyśmy zastąpić odchodzący z tego regionu kontyngent austriacki - powiedział Putin. Zaznaczył, że może się to stać jedynie wówczas, gdy regionalne mocarstwa będą tym zainteresowane i jeśli sekretarz generalny ONZ poprosi o to Moskwę.
 
Putin, który mówił to na spotkaniu z wojskowymi, przypomniał, że niedawno spotkał się z sekretarzem generalnym ONZ Ban Ki Munem, który prosił, by Rosja zwiększyła swój udział w oenzetowskich misjach pokojowych.
 
Izrael zdobył należące do Syrii Wzgórza Golan podczas wojny sześciodniowej w 1967 roku. Wojska syryjskie nie mają wstępu do utworzonej na mocy zawieszenia broni z 1973 roku strefy buforowej, którą patrolują siły pokojowe ONZ. Strefa w założeniach ma być wolna od wszelkich formacji zbrojnych, ale w ostatnich miesiącach dochodzi tam do walk między siłami reżimu Asada a rebeliantami.
 
Jak na razie przedstawiciele Syrii i Izraela nie skomentowali propozycji złożonej przez Władimira Putina.
"
 
Asad dostał S-300 w pakiecie z Iskanderami. ;p
 
(http://wiadomosci.onet.pl/swiat/putin-rosjanie-sa-gotowi-zastapic-austriakow-na-wz,1,5535552,wiadomosc.html)

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem