USA rozpoczęły manewry z Koreą Południową

Kategorie: 

Dowództwo wojsk amerykańskich poinformowało, że Stany Zjednoczone i Korea Południowa rozpoczęły w poniedziałek drugi etap wspólnych ćwiczeń wojskowych. Manewry pod kryptonimem "Ulchi Freedom Guardian" będą trwały do 30 sierpnia i bierze w nich udział około 50 tysięcy żołnierzy południowokoreańskich oraz 30 tysięcy żołnierzy amerykańskich.

 

Pierwszy etap manewrów został przeprowadzony na początku tego roku, co wzbudziło wściekłość u północnokoreańskiego przywódcy, Kim Dzong Una. To właśnie wtedy doszło do spięcia pomiędzy Koreą Północną a Koreą Południową, pojawiały się również realne groźby użycia broni nuklearnej na bazy Amerykanów. Ci z kolei mieli już opracowane plany, dotyczące ewentualnej operacji militarnej. Drugi etap manewrów ma miejsce w trakcie zdecydowanego złagodzenia napięcia na Półwyspie Koreańskim.

 

W ostatnim czasie obie Koree uzgodniły ponowne otwarcie wspólnej strefy przemysłowej Kaesong. Kim Dzong Un zaakceptował również ofertę, która umożliwiła rozmowy w sprawie łączenia rodzin, które zostały rozdzielone pod koniec wojny w latach 1950-1953. Na początku roku przywódca Korei Północnej powiedział wprost, że manewry Amerykanów są przygotowaniami do wojny. Kim Dzong Un jak dotąd nie wypowiedział się w sprawie drugiego etapu manewrów, choć władze Korei Południowej twierdzą, że północnokoreański przywódca został o nich poinformowany z wyprzedzeniem.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika homik

WOJNA??? To nie będzie zwykła

WOJNA??? To nie będzie zwykła wojna! To bedzie wojna domowa jak i wojna bezpośrednia z Państwami! Wojna domowa to będzie z SILAMISTAMI bo już teraz pokazują co potrafia i chca przejąć kontrole nad światem,ale jest ich za mało oni służa tylko do podziału społeczeństwa i osłabieniu rdzennych obywateli! A woja miedzy Państwami wykończy wszystkich i wtedy pojawi sie belzebób i okaże swoja szczodrośc wykańczają reszcze plebsu

Portret użytkownika Ja

Mają tam być ponoć

Mają tam być ponoć przeprowadzane różne symulacje "komputerowe" rzekomych ataków, oby się nie skończyło tak jak z ćwiczeniami służb amerykańskich 11.09.2001 albo z ćwiczeniami służb antyterorystycznych w madrycie 11.03.2004 czy w londynie "metro" 07.07.2005 kiedy nastąpiły realne ataki.
P.S. tak na maginesie ciekawie się daty układały...

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem