US Army za kilka tygodni zaprezentuje prototypowy strój bojowy TALOS

Kategorie: 

Amerykańska armia już w najbliższej przyszłości będzie posiadać zaawansowany kostium TALOS (Tactical Assault Light Operator Suit), nazywany często zbroją "Iron Mana". Dzięki niej, żołnierze będą posiadać nadludzką siłę oraz kompletną ochronę przed pociskami. Pierwsze bojowe zastosowanie planuje się na następne lata, gdy wynalazek będzie sprawdzony i w pełni rozwinięty.

 

Kostium bojowy TALOS to egzoszkielet, który zwiększy naturalne zdolności człowieka na polu walki. Dzięki niemu, żołnierz będzie w stanie unieść ładunek o sporej masie bez żadnego wysiłku. Strój będzie zawierał komputer pokładowy, antenę komunikacyjną, wyświetlacz HUD (Head-Up Display), noktowizor, klimatyzację, tlen, technologię monitorującą stan zdrowia użytkownika oraz zapobiegającą krwawieniu.

 

TALOS będzie również posiadać technologię pozwalającą użytkownikowi wykorzystać myśli poznawcze i otoczenie do wyświetlania spersonalizowanych informacji. Żołnierz będzie mógł czuć się bezpieczny, ponieważ kostium ten będzie odporny na pociski i odłamki. Za kilka tygodni, amerykańskie wojsko zaprezentuje pierwszą wersję zbroi, która zostanie poddana testom zanim będzie można ją wykorzystać w warunkach bojowych.

 

Szef Dowództwa Operacji Specjalnych Stanów Zjednoczonych (USSOCOM) William McRaven twierdzi, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to TALOS po raz pierwszy pojawi się na polu bitwy już w drugiej połowie 2018 roku. W międzyczasie strój bojowy będzie testowany oraz poddawany dalszym ulepszeniom.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Dominus

Ta witryna jest na wskros

Ta witryna jest na wskros przesiaknieta nienawiscia do Polski i cywilizacji zachodu.  Hordy kacapskiej dziczy (pozyteczni idioci?), non stop sacza tutaj sporo jadu i znieksztalcaja realia.  Najwyzszy czas aby zamknieto ta wirtualna kloake razem z jej tworcami i kacapskimi manipulatorami.  Rzeczy wypisywane na tej witrynie (czytaj ustęp), pod przykrywka "wolnosci slowa" w wiekszosci klasyfikuja sie jako przestepstwa kryminalna a nie zadna osobista opinia.  Publiczna chlosta dla co POniektorych aktywnych kacapskich grafomanow, z pewnoscia ukrucila by ten haniebny preceder i oczyscila by internet z kacapskich odchodow i smrodu! 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem