Upadek dwustumetrowej asteroidy może zniszczyć cały kraj

Kategorie: 

Jak zauważył Borys Szustow, dyrektor Instytutu Astronomii Rosyjskiej Akademii Nauk, upadek dwustumetrowej asteroidy na wodach Morza Północnego, wywołałby ogromne tsunami, które mogłoby doprowadzić do zniszczenia nawet całej Holandii.

 

Tak katastroficzne wizje naukowcy snuli podczas specjalnej konferencji poświęconej zagrożeniom z kosmosu. Trudno się dziwić, że Rosjanie prowadzą takie badania, bo spotkało ich coś podobnego 15 lutego 2013 roku. Niewątpliwie meteor czelabiński wywołał szok w środowisku naukowym i zainicjował wiele dyskusji i programów naukowych, których celem ma być lepszy monitoring groźnych ciał niebieskich.

 

Rosyjskie ministerstwo do spraw nadzwyczajnych oszacowało niedawno, że wpadnięcie do oceanu asteroidy wielkości od 100 do 200 metrów może wywołać falę tsunami o wysokości nawet 500 metrów. Gdyby doszło do kolizji z obiektem o średnicy przekraczającej kilometr zagroziłaby istnieniu ludzkości.

Na Ziemi znajduje się aż 120 kraterów poimpaktowych, które są dowodem na to, że takie wydarzenia jak kolizje z asteroidami nie są wcale rzadkością. W samej Rosji w ciągu 100 lat spadły dwa takie obiekty. Specjaliści twierdzą, że nawet jeśli upadki dużych asteroid zdarzają się w interwałach liczonych w milionach lat, to mniejsze obiekty, zdolne do siania zniszczenia ze względu na generowaną falę uderzeniową, są znacznie częstsze.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika tubylec

Akurat nadlatuje spory

Akurat nadlatuje spory kamyczek 400 x 900m, 8 czerwca minie (miejmy nadzieję) Ziemię w odległości 3.3 LD .. a dziś przelatuje mały kamyczek 16 x 36m w odległości 1.1 LD .. wróżę upadki mniejszych kamyczków w najbliższych dniach.

Portret użytkownika Winford

To jakieś nowe wytyczne

To jakieś nowe wytyczne Bilderbergii??!! Żeby siać trwogę w ludziach? Odpier...się wreszcie!!!! Prędziej spadnie coś na NWO-bo juz dosyć namącili! Administrator niech takich pierdół nie wyszukuje jak niema co robić !!!!

Portret użytkownika OLI

LEĆ ANI SIĘ NIE ZASTANAWIAJ,

LEĆ ANI SIĘ NIE ZASTANAWIAJ, BĘDZIESZ JEDNĄ Z PIERWSZYCH OSÓB KTÓRA ZGINIE OD UDERZENIA W SAMOLOT ASTEROIDY WIELKOŚCI 500M. GORZEJ BĘDIE Z NAMI POZOSYAŁYMI NA ZIEMI. JEŻELI SIĘ BOISZ TO ODSTĄP MI BILET ./////CZEKAM NA ODP.////

Portret użytkownika mariooo23334

Witam. Sory że nie do tematu,

Witam. Sory że nie do tematu, ale mam problem. Może ktoś mi pomoże. Wierzycie w przeczucie , intuicję? Jutro mam lot do Hiszpanii i wszystko mówi mi żeby nie lecieć. Latalem już wiele razy, ale nigdynie miałem tak jak teraz. Ogólnie boję się latać. Nie wiem czy to tylko w mojej głowie się tak dzieje czy dostaje jakieś "znaki".
Dwie noce z rzędu śni mi się że lecę samolotem i jest taka mgła ze nie ma możliwości wylądować, po czym moment się budzę. Do tego trzy dni temu złapała mnie grypa i nadal mnie trochę jeszcze trzyma.
Dziś byłem na zakupach. Kupiłem sandały i klapki. Po powrocie do domu przymierzylem i sandały kupiłem dwa lewe, a klapki jeden 44, a drugi 46. Dodam że nie pamiętam kiedy coś takiego mi się przydarzyło.
 
Może ktoś kiedyś miał podobnie?
Jeszcze raz sorky że nie do tematu.

Portret użytkownika Nabuchodonozor

To ci ku... nowina

To ci ku... nowina Biggrin
"Radzieckie ministerstwo do spraw nadzwyczajnych" oceniło ta.... ministerstwo może oceniać, sterować, mówić a i tak się znajdzie paragraf żeby to uwiarygodnić, te ruskie podróbki ludzi to mają nasr.. w głowach.
[......]

Portret użytkownika Nabuchodonozor

hehehehe 5 tyś lat. mylisz

hehehehe 5 tyś lat. mylisz się rusja jako panstwo powstało dopiero po podbiciu przez ruś kijowską.
Ale wiem do czego zmierzasz, do naszych korzeni Słowiańskich i tu niespodzianka ludy rosji nie są słowianami, w większości to koczownicze plemiona. Słowianie zamieszkiwali obszar od Wołgi, natomiast na wschód to chazarowie, mongołowie i cholera wie co jeszcze. Słowianie też zamieszkiwali góry Kaukazu i niewielką część Syberii (kilka plemion). Rusko-radzieckie plemniki to w większości plemiona Słowianom Azjatom ba murzynom nie dorastające do pięt.
Pomedytuj bo póki co ośmieszasz się.

Portret użytkownika Jaro

Po pierwsze to Kijów został

Po pierwsze to Kijów został podbity przez Słowiano-waregów z Nowogrodu którzy tam przeniesli potem swoja stolicę (tymczasowo). A ludy Rosji sa w większości słowianami choć nie brak tam oczywiście i koczowników. Wielki step od tysięcy lat był wielką arterią komunkacyjną. Przez 2500 lat rządzili na stepie Ariowie (biali indoeuropejczycy), później ludy tureckie, mongolskie, tatarskie.

Portret użytkownika Zenek

"Słowianie zamieszkiwali

"Słowianie zamieszkiwali obszar od Wołgi, natomiast na wschód to chazarowie, mongołowie i cholera wie co jeszcze."
 
- buahahahahaha
 
chazarowie to tam się przypaletali ok Vw idąc spod Kaukazu a i to tylko w szczególnych przypadkach to co brane jest za ich "kulture" jest "ich kulturą" bo 99% przypisań to zwykła grabież ze słowiańszczyzny bo coś trza było dać jako "osiągnięcia" tym żydowskim nazistom wysłanym przez Arabów na podbój Słowian. A "ludy koczownicze" to taka ładna zbiorcza etykietka na wszelkie plemina jakie są niewygodne nazistowskiej nauce bo by przypadkiem wyszło iż Polska była od morza do morza i to niekoniecznie Baltyckiego.
 
 

Portret użytkownika Medium

Prawie dobrze. A jak jeszcze

Prawie dobrze. A jak jeszcze lepiej poszukać, to znajdziemy w starych dokumentach nie łacinnicę...
Co do Chazarów, to była wielka wojna Rusi z Kaganatem Chazarskim i państwa tego już ponad tysiąc lat nie ma na mapie.
Musieli sobie nieźle zasłużyć...

Portret użytkownika Medium

Nabuchodonozor

Nabuchodonozor wrote:

hehehehe 5 tyś lat. mylisz się rusja jako panstwo powstało dopiero po podbiciu przez ruś kijowską.
Nie, to Ty się mylisz. Nie pisałam o dziejach Rusi, a o dziejach człowieka z TORY (wTORyje).

Portret użytkownika Nabuchodonozor

No i? A ty co myślisz ze

No i? A ty co myślisz ze lepszy jesteś? Nieraz czytałem twoje rasistowskie, faszystowskie, ksenofobiczne wypowiedzi na temat żydów (tutaj akurat nie mam ci nic do zarzucenia) ale też należało by dodać do tego jeszcze ciapatych (niby ludzi muzułmanów choć to bardziej małpy)

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem