Unia Europejska i Korea Południowa rozpoczną współpracę nad superszybką siecią 5G

Kategorie: 

W połowie czerwca między Unią Europejską a Koreą Południową zawarto porozumienie, które dotyczy wspólnego rozwoju niezwykle szybkiego internetu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, sieć 5G zostanie wprowadzona na naszym kontynencie w 2020 roku. Podobne prace mają miejsce również w innych krajach.

 

Już dziś zapowiada się, że internet nowej generacji pozwoli na bardzo szybkie pobieranie plików z sieci. Filmy posiadające rozmiar 800 MB będziemy mogli ściągnąć w zaledwie kilka sekund a szybkość internetu 5G będzie około tysiąc razy większa od dzisiejszej technologii. Korea Południowa będzie współpracować z Unią Europejską a superszybki internet zostanie wprowadzony odpowiednio w 2018 roku i w 2020 roku w Europie.

 

Inwestuje się w to przedsięwzięcie setki milionów dolarów. Warto dodać, że prace nad siecią 5G prowadzone są również w innych krajach, przykładowo w Japonii, w Stanach Zjednoczonych, czy też w Chinach. Koncern Huawei zapewnił iż internet nowej generacji wprowadzony zostanie do Europy w 2020 roku. Jednak Korea Południowa jest obecnie liderem w rozwoju sieci 5G.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika cyzxer5

Niech najpierw pokryja 4G

Niech najpierw pokryja 4G caly kraj a potem mysla o 5G bo narazie w zasiegu 4G sa tylko wieksze miasta a za granica np w szwecji 4G oferuje sie tylko jezeli masz abonament. Masz telefon na karte? koszystaj z 3G

Wszystkie moje komentarze reprezentuja MOJA opinie na dany temat do ktorej mam PELNE PRAWO.

Portret użytkownika FuBBu

ja mam w swoim telefonie 4G,

ja mam w swoim telefonie 4G, które i tak jest przez sieć (Play) ograniczane do prędkości ok. 7.2Mb/s, czyli na dobrą sprawę (921 KB/s)., a standard HSDPA umozliwiający transfer do 14Mb/s został poraz pierwszy użyty już na przełomie 2005/2006.
W dodatku transfer jest sporo ograniczonyi choć mam jeszcze 2GB, więc całkiem sporo, to nie opłaca mi się ściągać 800 MB filmu. Tak szybki internet jest totalnie bezużyteczny, dopóki sieci nie będą oferować nielimitowanych transferów albo chociaz limitów typu 50-200 GB/mc, w przyzwoitych cenach. Do 2020 roku pewnie się sporo zmieni, ale nie liczyłbym na jakieś rewelacje.

Portret użytkownika qismo

Mało które urządzanie działa

Mało które urządzanie działa na 4G a jak już ma to są drogie, więc po co komu 5G jak nie wykorzystujemy 4G w 20%? Za granicą też wcale nie wiecej urządzeń mają na 4G...
Wydali by część pieniędzy na szukanie szczepionki na malarie, na którą umierają miliony ludzi rocznie na świecie...

" Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana. "
Ap 2:9
 

Portret użytkownika qwert

O czym Ty mówisz?

O czym Ty mówisz? Najpopularniejszy telefon w europie Smasung galaxy s III obsługuje sieć 4g. wydatek ok 2000. Ja za swojego dałam 1700. Może drgogo, ale to inwestycja długoterminowa i to jest własnie najozsądnieszy model na rynku. Nie wiem jak z innymi telefonami ale myśle, że bardzo duża liczba posiada obsługę 4g. A jak się wprowadza taką technologię to zaraz powstaje duża liczba użądzeń obsługująca ją.

Portret użytkownika qismo

Nie no spoko ale ja nie mam

Nie no spoko ale ja nie mam zamiaru wydawać na telefon 2000 zł ktory przy upadku z wysokości 1m idzie do serwisudo  wymiany panelu dotykowego za ok 500zł...
Tak na marginesie, przeciętny użytkownik, który nie ściąga dużo filmów w rozdzielczości HD to wystarczy spokojnie mu nawet z zapasem internet 10mbs.
Do oglądania filmów onlinie wystarczy 5mbs i jeszcze jest zapas, oczywiście mówimy o łączu kablowym, nie radiowe, ktore raz daje 100% prędkości a raz kilka %.
I jeszcze jedno, nikt nie mówi o wpływie fal elektromagnetycznych ma organizm ludzki. A to jest błąd...
 

" Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana. "
Ap 2:9
 

Portret użytkownika Medium

qismo napisał: I jeszcze

qismo wrote:

I jeszcze jedno, nikt nie mówi o wpływie fal elektromagnetycznych ma organizm ludzki. A to jest błąd...
W moje umowie sprzed ponad roku był punkt, gdzie firma zastrzega, że nie bierze odpowiedzialności za następstwa zdrowotne. W telefonie nawet 3G mam wyłączone, nie potrzebuję. Działa na starszych standardach.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem