Na Ukrainie znaleziono 20 milionów opakowań z podrobionymi lekami

Kategorie: 

W Dniepropietrowsku funkcjonariusze zatrzymali ciężarówkę przewożącą podrabiane leki. Leki te nie były nigdzie rejestrowane. Znaczna ich część wymaga specjalnego zezwolenia na sprzedaż na terytorium Ukrainy. W trakcie postępowania nie udało się ustalić magazynu przechowywania ponad 20 milionów podrobionych tabletek wartych ok. 18 mln dolarów- podają Ekonomiczeskije Izvesti.

 

„Dzisiaj zorientowaliśmy się, jak rozpoznawać fałszywki i jakie szkody mogą spowodować u ludzi. Większość tych drogich, fałszywek importowane są z zagranicy i reklamowane w telewizji. Jeśli nie chcesz być zagrożony, to lepiej wypróbować lokalny odpowiednik. Jego cena jest niższa, a prawdopodobieństwo oszustwa jest minimalne” - powiedziała chemik Elena Jurchenko. Większość podróbek to głównie mieszanka kruszonej kredy i mąki, ale znaczna część farmaceutycznej imitacji może być jednak znacznie bardziej niebezpieczna dla ludzi, wywołując  skutki uboczne, reakcje alergiczne, a nawet prowadzić do śmierci.

 

Obecnie na Ukrainie leki należy kupować tylko w aptekach. Unikać należy zakupów w Internecie. Żądać trzeba certyfikatów i wskazane jest, aby dokładnie zapoznawać się z treściami publikowanymi w ulotkach załączanych do różnego rodzaju preparatów. Sprawdzać należy kody kreskowe, nazwy firm i kraje pochodzenia drukowane na opakowaniach.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika figa

  No to lepszy numer !

  No to lepszy numer ! Skontrolowano polskie apteki i znaleziono w nich mnóstwo podróbek ! Szeroko o tym pisała prasa jeszcze niedawno ! Wyobrażacie sobie ? Podróby w naszych aptekach ! I co? Ano nic ! temat ucichł , pozamiatano pod dywan ! Jak zwykle ! Polak głupi i tak wszystko kupi......

Portret użytkownika Zenek

„Dzisiaj zorientowaliśmy się,

„Dzisiaj zorientowaliśmy się, jak rozpoznawać fałszywki i jakie szkody mogą spowodować u ludzi. Większość tych drogich, fałszywek importowane są z zagranicy i reklamowane w telewizji. Jeśli nie chcesz być zagrożony, to lepiej wypróbować lokalny odpowiednik. Jego cena jest niższa, a prawdopodobieństwo oszustwa jest minimalne”
 
- w naszej TV też te trutki reklamują. I to jeszcze per polecane przez Ministerstwo Zdrowia, Rady Lekarskie ... Jak Ukraińcy szukaja hurtowni to donek pokaże droge skąd "demokracja" trafia na Kresy.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem