Na Ukrainie szaleją potężne burze i huragany

Kategorie: 

Pierwszego dnia czerwca Odessę nawiedził silny huragan, raniąc pięć i zabijając jedną osobę. Mężczyzna zmarł od potężnego wyładowania elektrycznego. Jedna z poszkodowanych kobiet została poparzona. Pozostałe ofiary ucierpiały od spadających cegieł, dachówek i walących się drzew.

 

Porywy wiatru dochodziły do 30 metrów na sekundę. Huragan przewrócił tysiąca drzew. Uszkodzone są  linie energetyczne i rurociągi gazowe. Obecnie szacowano są szkody. Dziś wieczorem w sześciu regionach Ukrainy w wyniku intensywnych opadów deszczu i burz system ochrony wyłączyły linie energetyczne. 400 osiedli w różnych miejscach kraju jest bez prądu (z powodu zadziałania systemów ochrony odłączono linie energetyczne 400 osiedli m. in. w Odessie, Kijowie, Winnicy i Nikołajewie).

Mer Odessy, Aleksiej Kostusiew, zrezygnował ze swojego wynagrodzenia i przeznaczył je na rzecz potrzebujących. W Odessie obowiązuje stan wyjątkowy. Odwołano wszystkie uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka i zakazano wizyt w lokalnych kąpieliskach. Służby sanitarne badają próbki wody. Władze apelują też, aby ograniczyć podróże do Odessy. Samochody należy zostawiać wyłącznie w bezpiecznych miejscach. Aleksiej Kostusiew wezwał obywateli, aby nie pozwalać dzieciom wychodzić na ulice i udzielać wszelkiej niezbędnej pomocy osobom starszym.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem