Na Ukrainie powalono kolejny pomnik Lenina

Kategorie: 

W mieście Sewerodoneck w obwodzie ługańskim na Ukrainie przewrócono posąg Lenina.

 

Monument stał w centrum miasta na Placu Sowieckim, podaje eizvestia.com. Do pomnika przywiązano linę. Potem ukraińscy działacze zahaczyli ją o ciągnik i rzeźba Lenina runęła na bruk.

 

W polsce obalano takie pomniki mniej więcej 25 lat temu. Wskazuje to na stopień historycznej hibernacji, jaki istnieje na wschód od nas. Dopiero konflikt zbrojny wyzwolił w ludziach siłę do obalenia pomnika komunistycznego zbrodniarza kojarzonego jako założyciel ZSRR.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Konfederacja Słowiańska

Lenin nie był Ruskim, był

Lenin nie był Ruskim, był natomiast agentem Niemiec, który wspólnie z Bronsteinem-Trockim (przybyłym z USA) zniszczył starą chrześcijańską Rosję za pomocą rewolucji październikowej i wojennego terroru. Stąd obalenie jego pomnika w Siewierodoniecku może być śmiało nazwane aktem patriotyzmu ruskiego (zarówno ukraińskiego, jak i rosyjskiego). Zresztą, Ukraińcy i Rosjanie wspólnie obchodzą święto wyzwolenia Ukrainy od zachodniego socjalistycznego najeźdźcy (Hitler był narodowym socjalistą) - zob. wczorajsze mityngi z okazji wyzwolenia Charkowa (23.08): http://rusvesna.su/news/1408825480 - A dzisiaj to samo będzie w Kijowie.
.
Co się zaś tyczy Siewierodoniecka, to 23.08 pospolite ruszenie (a właściwie: nowoutworzona zjednoczona Armia Noworosji, której naczelne dowództwo oficjalnie powierzono Igorowi Striełkowowi) poinformowało o rozpoczęciu ofensywy na to miasto, położone na północny-wschód od Słowiańska: http://rusvesna.su/news/1408789934 - W przypadku sukcesu, Słowiańsk i Kramatorsk mogą być łatwo odbite za pomocą groźby okrążenia z północnego-wschodu.
W tym samym materiale mówi się także o rajdzie Armii Noworosji wzdłuż granicy z Rosją w kierunku Nowoazowska nad Morzem Czarnym, a dzisiaj (24.08) zostało potwierdzone zdobycie przez nią Tielmanowa (na drodze drugorzędnej Donieck - Nowoazowsk) i podjęcie oblężenia samego portu Nowoazowsk i punktu granicznego Siedowo: http://rusvesna.su/news/14088752
Jednocześnie mówi się w tym ostatnim materiale o początku ofensywy z Doniecka na południe (wzdłuż drogi krajowej Donieck - Mariupol) i zdobyciu 24.08 miejscowości Olienowka (Elienowka).
Dzisiaj poinformowano także o przekształceniu luźnych oddziałów pospolitego ruszenia DRL w trzy regularne brygady piechoty + pułk piechoty złożony z żołnierzy ukraińskich, którzy przeszli na stronę Noworosji oraz górników Donbasu, plus regularne bataliony czołgów, dywizjony rakiet i innej broni ciężkiej. Oddziały te otrzymały rozkaz prowadzenia ofensywy pełnymi siłami, a nie wydzielonymi pododdziałami szturmowymi: http://rusvesna.su/news/1408872283
.
Niezależnie od tego, jak skończy się ta wojna domowa Ukrańców z Rosjanami, to jedno jest pewne: Armia Noworosji nie będzie stawiać z powrotem pomników Leninowi ani w Siewierodoniecku, ani też gdzie indziej - zob.: Bogurodzica w sukurs Noworosji http://polski.blog.ru/213354659.html

Portret użytkownika Konfederacja Słowiańska

Kontrnatarcie Striełkowa na

Kontrnatarcie Striełkowa na Mariupol
 
Były dowódca pospolitego ruszenia Donbasu i b. minister obrony Donieckiej Republiki Ludowej Igor Striełkow powrócił z urlopu w Rosji i koordynuje obecne kontrnatarcie Armii Noworosji jako jej doradca wojskowy (wcześniej zapowiadano, że obejmie stanowisko szefa sztabu nowoutworzonej regularnej Armii Noworosji).
Już w nocy z 24/25 sierpnia oddziały rozpoznawcze Noworosji weszły do Mariupola, a w trakcie dnia siły ofensywne Striełkowa podeszły pod to miasto, skąd w panice uciekają wojsko, gwardia narodowa i cywile związani z juntą, a także doszły w walkach do nadmorskiego Nowoazowska, które to miasto właśnie zdobywają.
Trwa także natarcie na Siewierodonieck i Lisiczańsk na północy, w celu przejścia lasami na tereny na północ od Słowiańska i odzyskania tego miasta manewrem okrążającym.
 
Zob.: Kontrnatarcie Striełkowa http://polski.blog.ru/214280051.html (25.08.2014).

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ