Na Ukrainie powalono kolejny pomnik Lenina

Kategorie: 

W mieście Sewerodoneck w obwodzie ługańskim na Ukrainie przewrócono posąg Lenina.

 

Monument stał w centrum miasta na Placu Sowieckim, podaje eizvestia.com. Do pomnika przywiązano linę. Potem ukraińscy działacze zahaczyli ją o ciągnik i rzeźba Lenina runęła na bruk.

 

W polsce obalano takie pomniki mniej więcej 25 lat temu. Wskazuje to na stopień historycznej hibernacji, jaki istnieje na wschód od nas. Dopiero konflikt zbrojny wyzwolił w ludziach siłę do obalenia pomnika komunistycznego zbrodniarza kojarzonego jako założyciel ZSRR.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Konfederacja Słowiańska

Lenin nie był Ruskim, był

Lenin nie był Ruskim, był natomiast agentem Niemiec, który wspólnie z Bronsteinem-Trockim (przybyłym z USA) zniszczył starą chrześcijańską Rosję za pomocą rewolucji październikowej i wojennego terroru. Stąd obalenie jego pomnika w Siewierodoniecku może być śmiało nazwane aktem patriotyzmu ruskiego (zarówno ukraińskiego, jak i rosyjskiego). Zresztą, Ukraińcy i Rosjanie wspólnie obchodzą święto wyzwolenia Ukrainy od zachodniego socjalistycznego najeźdźcy (Hitler był narodowym socjalistą) - zob. wczorajsze mityngi z okazji wyzwolenia Charkowa (23.08): http://rusvesna.su/news/1408825480 - A dzisiaj to samo będzie w Kijowie.
.
Co się zaś tyczy Siewierodoniecka, to 23.08 pospolite ruszenie (a właściwie: nowoutworzona zjednoczona Armia Noworosji, której naczelne dowództwo oficjalnie powierzono Igorowi Striełkowowi) poinformowało o rozpoczęciu ofensywy na to miasto, położone na północny-wschód od Słowiańska: http://rusvesna.su/news/1408789934 - W przypadku sukcesu, Słowiańsk i Kramatorsk mogą być łatwo odbite za pomocą groźby okrążenia z północnego-wschodu.
W tym samym materiale mówi się także o rajdzie Armii Noworosji wzdłuż granicy z Rosją w kierunku Nowoazowska nad Morzem Czarnym, a dzisiaj (24.08) zostało potwierdzone zdobycie przez nią Tielmanowa (na drodze drugorzędnej Donieck - Nowoazowsk) i podjęcie oblężenia samego portu Nowoazowsk i punktu granicznego Siedowo: http://rusvesna.su/news/14088752
Jednocześnie mówi się w tym ostatnim materiale o początku ofensywy z Doniecka na południe (wzdłuż drogi krajowej Donieck - Mariupol) i zdobyciu 24.08 miejscowości Olienowka (Elienowka).
Dzisiaj poinformowano także o przekształceniu luźnych oddziałów pospolitego ruszenia DRL w trzy regularne brygady piechoty + pułk piechoty złożony z żołnierzy ukraińskich, którzy przeszli na stronę Noworosji oraz górników Donbasu, plus regularne bataliony czołgów, dywizjony rakiet i innej broni ciężkiej. Oddziały te otrzymały rozkaz prowadzenia ofensywy pełnymi siłami, a nie wydzielonymi pododdziałami szturmowymi: http://rusvesna.su/news/1408872283
.
Niezależnie od tego, jak skończy się ta wojna domowa Ukrańców z Rosjanami, to jedno jest pewne: Armia Noworosji nie będzie stawiać z powrotem pomników Leninowi ani w Siewierodoniecku, ani też gdzie indziej - zob.: Bogurodzica w sukurs Noworosji http://polski.blog.ru/213354659.html

Portret użytkownika Konfederacja Słowiańska

Kontrnatarcie Striełkowa na

Kontrnatarcie Striełkowa na Mariupol
 
Były dowódca pospolitego ruszenia Donbasu i b. minister obrony Donieckiej Republiki Ludowej Igor Striełkow powrócił z urlopu w Rosji i koordynuje obecne kontrnatarcie Armii Noworosji jako jej doradca wojskowy (wcześniej zapowiadano, że obejmie stanowisko szefa sztabu nowoutworzonej regularnej Armii Noworosji).
Już w nocy z 24/25 sierpnia oddziały rozpoznawcze Noworosji weszły do Mariupola, a w trakcie dnia siły ofensywne Striełkowa podeszły pod to miasto, skąd w panice uciekają wojsko, gwardia narodowa i cywile związani z juntą, a także doszły w walkach do nadmorskiego Nowoazowska, które to miasto właśnie zdobywają.
Trwa także natarcie na Siewierodonieck i Lisiczańsk na północy, w celu przejścia lasami na tereny na północ od Słowiańska i odzyskania tego miasta manewrem okrążającym.
 
Zob.: Kontrnatarcie Striełkowa http://polski.blog.ru/214280051.html (25.08.2014).

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem