Ukraina będzie kontynuować demontaż radzieckich pamiątek

Kategorie: 

Demontaż pomników radzieckich przywódców będzie wspierany na poziomie oficjalnym, powiedział ukraiński wicepremier oraz minister kultury Wiaczesław Kirilenko.

 


„Będziemy zachęcać do inicjatyw społecznych związanych z oczyszczaniem Ukrainy z zabytków z komunistyczną przeszłością" - powiedział Kirilenko.

„Liczne zabytki, popiersia i inne podobne pomniki ohydnych postaci reżimu totalitarnego, które również występują w Państwowy Rejestrze Zabytków Nieruchomych Ukrainy, nie są obiektami dziedzictwa kulturowego o krajowym lub lokalnym znaczeniu. Dlatego nie wchodzą pod ochroną państwa" – dodał minister.

Kirilenko powiedział, że ministerstwo kultury rozpocznie wycofywanie z Państwowego Rejestru Zabytków Nieruchomych Ukrainy wszystkich zabytków związanych z przywódcami komunistycznymi.


„Państwo nie będzie się sprzeciwiać, i odwrotnie - będzie w pełni wspierać wszelkie inicjatywy, które będą publiczną konkurencją do oczyszczania Ukrainy z tych relikwii totalitarnej przeszłości" - stwierdził minister.


 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika 777

Ukraina powinna się bronić

Ukraina powinna się bronić przed UE bo skończy tak jak Polska czyli bez przemysłu ! Decyzja w sztabie Merkel zapadła już dawno najpierw poszły stocznie w biały dzień ! a teraz jest atak na polskie górnictwo ! szwaby nie odpuszczą aż zaorają całą Polskę a polaków wyślą do obozów pracy na zachodzie ! takie są niemieckie działania wojenne !

Portret użytkownika achiles

I w ten sposób zostaną im

I w ten sposób zostaną im same pomniki i pamiątki po stefku banderze i kiedy nastanie tam głód, smród i ekonomiczna całkowita zapaść, będą przynajmniej mogli gdzieś pójść i się pożalić, zazwyczaj, na głównych w miastach placach.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem