UE przypomina Francji o prawach obywatelskich Cyganów

Kategorie: 

Romowie, którzy są obywatelami Unii Europejskiej, mogą żyć w każdym kraju UE, który sobie wybrali, powiedział na briefingu w Brukseli rzecznik Komisji Europejskiej Olivier Bailly, donosi Euronews.

 

Jest to odpowiedź na wniosek Manuela Valls, ministra spraw wewnętrznych Francji, który chce, aby Cyganie pochodzący z Bułgarii i Rumunii żyli w swoich krajach.

„Komisja Europejska przypomina Francji i innym państwom członkowskim UE, że w związku ze strategią na rzecz integracji Romów w kraju Unii, mają oni prawo mieszkać i żyć, nie tylko w krajach swojego pochodzenia " - powiedział Bailly.

„Swobodny przepływ obywateli UE, jak również swoboda życia w innym kraju UE - jest to podstawowe prawo, z którego korzystają obywatele UE. Nie ważne, czy są to Bułgarzy, Rumuni, Francuzi " - wyjaśnił przedstawiciel Komisji Europejskiej.

Bailly podkreślił, że Komisja Europejska jest gotowa do współpracy w tej kwestii z państwami członkowskimi. Przypomniał, że Francja powinna realizować krajowe strategie na rzecz integracji.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika pies

zyjemy w porabanym systemie u

zyjemy w porabanym systemie u mnie w okolicy polakow exmituja   za dlugi==bo stracili prace/zaklady sprzedali za grosze hinczykom,niemcom ci zwiezli swoich r oboli/by dac mieszkania cyganom w pare dni bloki zmienily sie ws yf bahory ich sraja na klatkach kradna bija a glina niezajzy bo w odecie podpalaja auta lub daja w pyk im....niewspomne ze komorne switlo media za darmoche bo wedlug ustawy to....MIEJSZOSC NARODOWAa polacy niech zdychaja .....

Portret użytkownika Rom

Oto potwierdzenie ze polacy

Oto potwierdzenie ze polacy to rasistowska ludnosc jak ja takie wypowiedzi czytam nieroby,syfy,zwiezeta powiecie kto to zrobil ze romowie w posce tacy sa bez szkoly musza zebrac niechtuzy musza KRASC itd.jak mi na to odpowiecie to jestescie madzry ludzie

Portret użytkownika Radder

Wasze dzieci nie chodzą do

Wasze dzieci nie chodzą do szkoły bo ich tam nie posyłacie, za to wystawiacie je na żebry w przejściach podziemnych, autobusach i tramwajach, wasze żony okradają ludzi którzy zgodzą się na powróżenie z ręki lub kart, a wy panowie romowie nie robicie nic poza zbieraniem swoich żon i dzieci mercedesami i beemkami, tak wygląda wasz nieszczęsny byt w tym strasznym kraju - Polsce. W reszcie unii jest bardzo podobnie.
Pozdrawiam
Polak bez serca Wink

"Nie warto umierać starym, warto umierać zadowolonym z życia" - Ja Wink

Portret użytkownika icemen123

Tu jest potwierdzenie tego że

Tu jest potwierdzenie tego że Europa dąży do samodestrukcji.Nie dość że mamy zwał muzułmanów to jeszcze je.ani romowie i inne syfy.Czy te zwierzęta nie mogą mieszkać we własnym kraju i tam nic nie robić?CHORA POLITYKA UE DĄŻY DO JEJ SAMODESTRUKCJI.W przyszłości pewnie dalej mała biedna Polska uchorni całą Europę od turków i innych syfów...

Portret użytkownika stała czytelniczka

Pomijając Cyganów, a biorąc

Pomijając Cyganów, a biorąc pod uwagę wogóle narody UE to moim zdaniem ta promocja migracji ma na celu osłabiebie poczucia przynależności terytorialnej. Osoby mieszkające w Polsce a nie będące Polakami nie będą miały starania o naszą ziemię jeśli przyszło by nam stanąć w obronie kraju. To samo dotyczy tych którzy już dawno opuścili kraj i mieszkają w kraju w którym żyje im się ,,lepiej'' , a więc w ten sposób osłabia się w ludziach patriotyzm.

Portret użytkownika Gorgojlus

Jak zwykle poprawnośc

Jak zwykle poprawnośc polityczna. Nie można mówić ,że wszyscy romowie sa aspołeczni ale wiekszość z takimi się spotyka bo sa najgłośniejsi. Fakty mówia same za siebie . Romowie sa utożsamiani ze cwaniactwem i złodziejstwem. Sam z własnego doświadczenia spotkłaem sie niestety tylko z kradzieża i próbami oszustwa.

Portret użytkownika vacek

Po co ten Oliwier Bailly

Po co ten Oliwier Bailly mówi, że Cyganie moga mieszkać wszędzie w UE. Niech ich zaprosi do bezpośredniego sąsiedztwa swojego domu/willi a najlepiej jakąś typową cygańską familię do swojego domu, ogrodu na pobyt integracyjny. Niech da przykład swoim postępowaniem a nie strzępieniem języka. Nie słowa ale czyny i wtedy zobaczymy jak pan Bailly będzie spiewał

Portret użytkownika ja76

EUROSOCIALIZM  tak się niszy

EUROSOCIALIZM  tak się niszy narody które coś  wnoszą a nieroby dostają przywileje dodatki itp czy ty wiesz ze  w Polsce był plan ze  emigrant   dostanie 1200zl na  głowę MUSLI  ITP .
A nasze  samotne  matki dostają  500zl  na dwoje

Portret użytkownika Jaśko Korkowiec

Nie czaje tego.... Cyganie to

Nie czaje tego.... Cyganie to naród ,który nie ma swojego państwa więc jakim cudem kojarzony jest on z Rumunią czy Bułgarią i ten naród jest niby w UE?
Przykładowo: Ukraińcy nie są w UE , potrzebują wizy ,zaproszeń i masy innych dokumentów, których dla nich nie jest tak łatwo zdobyć... Jak już zdobędą , przyjeżdżają do pracy i w jakiś sposób pomagają w rozwoju gospodarki.
Tacy cyganie nie robią nic... Nie pracują, kradną, żebrają i oni są członkami UE... 
To dla mnie jakaś chora polityka

____________________________________________________

"Rym cym cym z dupy dym"     F. Kiepski

Portret użytkownika euklides

Przychodzą na świat w

Przychodzą na świat w Bułgarii, więc państwo bułgarskie wystawia im dokumenty w efekcie czego uzyskują obywatelstwo państwa członkowskiego UE. Od cyganów i tak gorsza jest właśnie ta kasta biurokratów, która żyjąc w swoim urojonym świecie robi np. problemy dla Ukraińców, którzy chcą tu pracować. Nie pojmuję dlaczego dwóch ludzi z Ukrainy i Polski potrzebuje pozwolenia na pracę od jakiegoś idioty, który nigdy w życiu nie zrobił nic pożytecznego dla społeczeństwa. Obecne czasy przejdą do historii jako wieki ciemne - ludzie w przyszłości będą szydzić z naszych czasów bardziej niż współcześni szydzą ze średniowiecza.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem