Udany start marsjańskiej misji kosmicznej

Kategorie: 

Na łamach portalu ZnZ informowaliśmy kilka dni temu o planowanej marsjańskiej misji kosmicznej. Start planowano na sobotę i odbył się perfekcyjnie.

 

Wyniesienie miało miejsce z Przylądka Canaveral. Dokładnie o 15:02 czasu uniwersalnego, rakieta nośna ATLAS 5 oderwała się od ziemi i uniosła marsjańskie wyposażenie na orbitę okołoziemską.

 

Następnie pojazd transportowy Mars Science Laboratory wraz ze znajdującym się na jego pokładzie łazikiem Curiosity uda się w trwającą prawie 9 miesięcy podróż na orbitę czerwonego globu. W kolejnej fazie nastąpi lądowanie łazika z wykorzystaniem innowacyjnej technologii hamującej.

 

Trzymamy kciuki za powodzenie misji MSL.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika gosiaczek

Witam!  Ja wierzę w istnienie

Witam! Ja wierzę w istnienie obcych cywilizacji,ale to ,że wylądowały te statki to nie bardzo mnie przekonuje ,to chyba jakiś żart.Chociaż z drugiej strony gdyby tak było to jestem pewna ,że nikt by nas o tym fakcie nie powiadomił,żadne media,panowałaby zmowa milczenia do końca ..         .Chyba dopiero dowiedzielibyśmy co się stało w momencie gdy już stanelibyśmy z taką istotą pozaziemską twarzą w twarz o ile oni takową mają.Ale może takie spotkanie byłoby ciekawe ,któż to wie....Ja chciałabym spotkać takiego kosmitę o ile on nie zrobiłby mi krzywdy.

Portret użytkownika John Moll

Trzy obce statki kosmiczne

Trzy obce statki kosmiczne wylądowały dziś na Ziemi! (wczoraj) Dwa w Chinach i jeden w morzu Indonezyjskim. Czy Ziemia jest atakowana?WWN potwierdził z ONZ, że trzy duże statki kosmiczne z planety Gootan dziś (wczoraj) wylądowały na Ziemi. Wg. relacji naocznych świadków z wyspy Kangean jeden wielki "fioletowaty" statek kosmiczny pojawił się na niebie i szybko wpadł do morza, tworząc wielką falę. Ponad dwieście osób potwierdza obserwację.Pierwszy statek już nie wypłynął. (Na stronie jest zdjęcie. Statek kosmiczny podobno wpadł do morza w odległości pięciu mil od jego zrobienia) Tymczasem dwa inne statki przeleciały przez Chińskie niebo i wydawało się, że lecą w kierunku katastrofy (?) ale nagle wylądowały na polu poza miastem Lijang w Chinach. Tysiące ludzi zgłosiło obserwację do władz lokalnych. Rząd Chiński wysłał tam wojsko. Według świadków z Lijang, starożytnego miasta w północno-zachodniej prowincji Yunnan, ogromny statek był w bezruchu przez parę godzin, potem doszło do paru silych wybuchów. "To wyglądało jakby wielka energia pochodziła ze statków, następnie poleciała w wielu kierunkach. To przeraziło całą moją rodzinę." - powiedział Yan Hu z Lijang. "Całą rodziną uciekliśmy do domu i czekaliśmy na śmierć, ale gdy spojrzeliśmy w górę, statków już nie było." (Na stronie jest zdjęcie miasta. Statki wylądowały w jego pobliże) Dokąd poleciały te statki?"Statki są z planety Gootan i zachowują się tak jak przewidywaliśmy" - powiedział Dr. John Malley, szef ONZowskiego działu ds. Istot Pozaziemskich. " Wylądowały na Ziemi i zakładają bazę. Wierzymy, że tymi energiami, które ludzie zaobserwowali, były żołnierze z Gootans, którzy opuszczali statki i rozprzestrzenili się na wszystkie części świata. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni." WWN przemówił do naszych źródeł i wyglądali na bardzo zaniepokojonych. "Myśleliśmy, że to prawdopodobnie się nie zdarzy albo wszyscy źle interpretowaliśmy dane, ale możemy potwierdzić, że trzy statki kosmiczne wylądowały na Ziemi. To jest bardzo ekscytujące, ale jesteśmy bardzo ostrożni." Vladimir Putin powiedział poprzez połączenie telefoniczne do światowych przywódców, w tym również do prezydenta Chin Hu Jintao, że wyśle batalion rosyjskich żołnierzy do Lijang. WWN będzie uaktualniał informację..... proszę zachować czujność i prosimy o zgłaszanie wszelkich obserwacji "Gootanów" w sekcji komentarzy.Jesteśmy jedyną stroną która pisze o tym ataku i dołożymy wszelkich starań aby nasze raporty pozostały na stronie, zanim rząd USA go usunie.http://weeklyworldnews.com/headlines/40853/aliens-attack-11-29/

Portret użytkownika Obrońca Ziemi

@Gootan Ta cywilizacja z

@Gootan
Ta cywilizacja z planety Gootan jest reprezentowana przez istoty roslinne. Odzywiaja sie Promieniami Slonca, daltego wedlug naszej fizyki i chemii, sa oni roslinami. Jak takiego machniesz niordzewna lopata w leb, to wytwarza sie dzwiek podobny do krojenia nozem kapusty w niedziele po kosciele.
Oni sa wysoko rozwinieci, boja sie nas ale strasznie zebysmy nie zrobili z nich zupy jarzynowej.
Podzieleni sa na samice i samce. Roznica pomiedzy nimi taka, ze samiec wydziela oddaliny, a samica oddala wydzieliny.
Ponadto samcom zwisa cos w rodzaju marchewki.
Gootanowcy zyja wiecznie, poniewaz zakopani po pierwszej smierci w urodzajnej ziemi, wypuszczaja korzenie i wyrastaja jako drzewo ponownie. Owoce tego drzewa, gdy sa dojrzale, spadaja na ziemie, przy czym peka ich twarda skorupa - wykluwa sie nowy Gootanowiec.
Adam i Ewa dlatego wylecieli z Raju, ze zjedli te owoce z drzewa, co bardzo rozgniewalo ich tatusia.
 

---
Miłego pobytu na Planecie Ziemi
 

Portret użytkownika Kosmozaur

Bazując na Twojej wersji,

Bazując na Twojej wersji, zasadnicza różnica między nimi a nami jest taka jak między warzywami a roślinożercami. Przylecieli do nas bez zainteresowania nami, interesuje ich tylko nasza Ziemia jako GLEBA. A my atakujemy ich rakietami jako roślinożercy. Rakiet nie niestety asymilują.Efekt jest taki, że rwąc na wiosnę rzodkiewkę z grządki nie będziemy wiedzieli z czym mamy do czynienia.Powiem Ci w tajemnicy jako Kosmozaur (znawca bezmiaru Kosmosu), że czhodzi o planetę Gotham a nie Gootan (gdzieś nastąpiła awaria w tłumaczeniu). To wraca Batman z Robinem (2 statki), żeby ocalić nasz Świat, a w trzecim statku leciała Kobieta-Kot, i tyle ją widzieli....

Dobra organizacja pracy to zwiększone efekty produkcyjne

Portret użytkownika Kosmozaur

Cześć ;-) Tłumaczenie

Cześć ;-)Tłumaczenie cacucho! Ale wielkie pola muszą mieć w Chinach skoro lądują tam statki ko(s)miczne kilkuset kilometrowych rozmiarów. A ten purpurowy to chyba tsunami musiał wywołać. Tom Cruise pewnie już leci na miejsce zdarzenia, żeby ich mikrobami ziemskimi zarazić.Chyba chcą przebić audycję radiową Orsona Wellesa z 1938r, który na podstawie książki Herberta George'a Wellsa pt., "Wojna Światów" wywołał niezłą checę w USA.Tak czy inaczej trzymam w garażu obosieczną łopatę z tytanu (nierdzewka). Najwyżej na wiosnę przyda się do przekopania ogródeczka ;-)Pozdravka!

Dobra organizacja pracy to zwiększone efekty produkcyjne

Portret użytkownika arkmal

Zważywszy na fakt iż

Zważywszy na fakt iż informacja pojawiła się  na stronie amerykańskiego brukowca to całkiem możliwe, że wykupiono pampersy o tak dużym rozmiarze. Przecież w Stanach wszystko jest większe Smile

"...bo go natura mnóstwem wszelkich złości uposażyła..."

Portret użytkownika arkmal

Lewy648 najwyraźniej nie

Lewy648 najwyraźniej nie zauważyłeś szczypty ironii oraz uśmiechu w większości komentarzy. TAK TO JEST ŻART <--- to dla tych, którzy nie potrafią czytac pomiędzy wierszami.Nikt nie twierdzi, że Weekly World News jest wiarygodnym źródłem informacji. Natomiast garstka ludzi pozwoliła sobie skomentowac to co zamieszczono w tym "brukowcu".Pozdrawiam

"...bo go natura mnóstwem wszelkich złości uposażyła..."

Portret użytkownika Lewy648

Witajcie. Wierzę w obce

Witajcie. Wierzę w obce cywilizacje istniejące gdzieś we Wszechświecie, najważniejsze dla mnie są dowody, fakty i wszystko inne co naukowe, tłumaczenie religijne do mnie nie przemawia bo to są po prostu bajki (nie obrażająć nikogo, takie jest po prostu moje zdanie), ale to o czym wy tu teraz piszecie... Ludzie przecież to jest śmieszne... Co to za bzdury? I wy w to wierzycie?! Źródło tych informacji to odpowiednik naszego polskiego "Faktu". Zwykły brukowiec.... Gdyby coś takiego się działo trąbiliby o tym wszędzie... Telebimy u mnie w Poznaniu na Starym Rynku byłyby wystawione. Ludzie oczekiwaliby na przybycie... A my przecież normalnie żyjemy... Nikt o tym nie mówi. Opanujcie się! To są zwykłę bzdury Smile śmiać mi się chce Smile Choć chciałbym aby to była prawda, tylko zeby byli pokojowo nastawieni Smile Pozdrawiam.

Portret użytkownika BountyHunter

Powiem jeszcze coś

Powiem jeszcze coś Ciekawszego...o tym było wiadomo już w grudniu 2010r...ale wtedy myśleli, że dolecą jakoś w 2012 (nie mylić z Przepowiednią)...i wtedy było niapisane, że największy statek ma 240km średnicy. W Połowie 2011 Okazało się, że poruszają się z Większą Prędkością i dotrą właśnie w Listopadzie 2011A ten Największy ma 320, a nie jak myślono 240km średnicy.Pozdrawiam Biggrin

When the people fear the government there is tyranny. When the government fears the people, there is liberty.
~Thomas Jefferson

Portret użytkownika mira

 no dobrze , jest 29-ty , ja

 no dobrze , jest 29-ty , ja mam się świetnie, a Wy ? Słoneczko pięknie świeci  i nic nas nie atakuje. Mówiłam, że Oni są tu w celach pokojowych ! powinniśmy ich ladnie powitać ,a nie straszyć jakimiś śmiesznymi rakietkami ! Oni muszą pękać ze śmiechu widząc naszą ,,technikę'' ! Ja tam się nie przejmuję i obalam mit trzynastki ( patrz; moj wcześniejszy wpis).

Portret użytkownika John Moll

:)   Rakieta wystrzelona

:) Rakieta wystrzelona przez NASA w sobotę nie trafiła w cel. Obce statki kosmiczne będą tu na Ziemi w ciągu 40 godzin. Liderzy rządów na całym świecie próbują zmierzyć się z kryzysem finansowym w Europie, a jednocześnie próbują przygotować się na przybycie obcych statków kosmicznych, które przylecą tu na Ziemię. NASA wystrzeliła parę rakiet w ten weekend z nadzieją zniszczenia obcych ale jak się okazało, ich statki sprawnie uniknęły ataku. Kilku ekspertów z NASA, którzy monitorowali tor lotu rakiet powiedzieli, że obce statki jakby "znikały", gdy pocisk się zbliżał. "Był to strzał z daleka. Nie wiemy niczego o ich statkach kosmicznych. Atak zawiódł. Teraz jest to dla nich jasne, że jesteśmy wrogo nastawieni. Mamy nadzieję, że oni są bardziej rozwinięci i lecą tu w celach pokojowych" - powiedział ktoś z wewnątrz NASA. [Na stronie są dwa zdjęcia bunkrów] Rządy na całym świecie włączyli Systemy Obrony przeciwko Obcym (Aliens Defense System) i są gotowi na ostrzał, jeśli obcy zaatakują Nas pierwsi. Co obywatele powinni robić? "Zalecamy normalnie żyć. Jeśli zmienicie swoje codzienne życie, obcy wygrają. Chcemy aby wiedzieli, że jesteśmy nastawieni pokojowo" - mówi źródło bliskie Departamentowi Stanu. Ale co z pociskami, którymi atakowaliśmy ich?"Cóż, mam nadzieję, że rozumieją, dlaczego musieliśmy to zrobić". Dr. John Malley z ONZ monitoruje sytuację. Uważa on, że obce statki kosmiczne (które zostały zidentyfikowane jako statki z planety Gootan), mogą nie być wrogo nastawione i ma nadzieję, że mieszkańcy Naszej planety będą spokojni i nie wykonają żadnych agresywnych pierwszych ruchów przeciwko obcym. "To może oznaczać koniec Naszej planety". Miejmy nadzieję, że przybywają w pokoju.....[na stronie jest zdjęcie świateł na niebie]http://weeklyworldnews.com/headlines/40790/alien-attack-update-11-28/  Cóż, ciekawa strategia. Najpierw spróbujemy zabić ich rakietami a skoro nie udało się - "od dziś" jesteśmy pokojową cywilizacją i miejmy nadzieję, że oni są "bardziej rozwinięci" - wiedzą, dlaczego musieliśmy to zrobić...Właśnie - dlaczego wysyłali te pociski na nich?Nawet jeśli są to dla kogoś jakieś "bajeczki"... jak to każda bajka - może być pouczająca ale nie musi mieć dobrego (tym bardziej dla Nas) zakończenia Język

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem