U wybrzeży Korei Południowej statek towarowy zderzył się z tankowcem, przewożącym chemikalia

Kategorie: 

Statek towarowy zderzył się z tankowcem, transportującym 29,3 ton łatwopalnych chemikaliów w pobliżu południowokoreańskiego Busan. W wyniku kolizji w burcie zbiornikowca powstała ośmiometrowa dziura, a na pokładzie wybuchł pożar. Członkowie załóg obu statków zostali ewakuowani.

 

Według agencji Yonhap południowokoreański frachtowiec Gravity Highway o wyporności 55 tys. ton zderzył się z tankowcem Martime Maisie, przewożącym chemikalia. Zdarzenie miało miejsce 9 mil morskich od południowokoreańskiego portu w Busan.


Po incydencie sprawnie przeprowadzono akcję ratunkową i udało się zażegnać wybuchu, a także uniknąć poważniejszych konsekwencji związanych ze skażeniem środowiska. Dość szybko do miejsca wypadku podpłynęło piętnaście jednostek, znajdujących się w pobliżu, dwa statki pożarnicze i trzy okręty marynarki Korei Południowej. Na miejscu pojawiły się także helikoptery.

 

Wszyscy, tj. 93 osoby (66 członków statku towarowego i 27 marynarzy tankowca), zostali uratowani. Nikt nie został ranny. W zbiornikach Martime Maisie spaliło się około 4 ton paraksylenu i akrylonitrylu. Chemikalia nie przedostały się do morza.


Trwa dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyn wypadku. Nieoficjalnie wiadomo, że marynarze frachtowca pierwsi zauważyli zagrożenie i kilkakrotnie próbowali skontaktować z załogą tankowca, ale nie otrzymali żadnej odpowiedzi. W rezultacie nie można było uniknąć kolizji.


 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Adam Swansea

Zawsze sie zastanawiam jak to

Zawsze sie zastanawiam jak to sie dzieje, ze pomimo takiej zaawansowanej techniki, radarów itp takie zdarzenia maja miejsce. Kapitanowie takich jednostek widza siebie na radarach na kilka kilometrów a jednak dochodzi do kolizji. Druga sprawa, ze morze to jednak sporo miejsca na ewentualne manewry. Dziwne to.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem