Tysiące ptaków wędrownych zabiło się w stanie Utah

Kategorie: 

Niesamowite wydarzenia rozegrały się na parkingu jednego z supermarketów sieci Wal-Mart. Kilka tysięcy ptaków wędrownych rozpoczęło lot nurkujący i rozbiło się o powierzchnię parkingu przed sklepem.

 

Najprawdopodobniej zwierzęta pomyliły powierzchnię parkingu ze zbiornikiem wodnym. Ornitolodzy są zszokowani rozmiarami zjawiska i twierdzą, że nigdy czegoś podobnego nie widzieli. Obsługa supermarketu sprzątała długo cały parking i gdzie tylko rozbite ptaki wykazywały oznaki życia próbowano je ratować.

 

Ptaki znajdowano na sporym obszarze, robili to też klienci sklepu, którzy przynosili zwierzęta do biura Wal-Mart.

 

Naukowcy próbując tłumaczyć dziwne zachowanie ptaków stwierdzili, że prawdopodobnie zwierzęta uznały, że sztormowe chmury to akwen wodny i starały się w nim wylądować. Gatunki znajdowane w okolicy to perkozy i kaczki, więc tego typu wyjaśnienie wydaje się racjonalne.

 

Nie wyjaśnia to jednak, dlaczego ptaki po przeleceniu chmury kontynuowały lot ku gruntowi kończąc roztrzaskaniem się. Tajemnicza pomyłka zwierząt może być kolejnym widocznym znakiem postępującego przebiegunowania.

 

Źródłohttp://www.bellinghamherald.com/2011/12/14/2310925/thousands-of-birds-make-crash.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ARTUR5

Od ok. 2 lat nasilają się też

Od ok. 2 lat nasilają się też uderzenia ptaków w szyby domu ,mam już trochę lat lecz wcześniej takie sytuacje nie miały miejsca .Można przypuszczać ,bo nikt prawdy nie powie ,iż ośrodek mózgu uzywany do kierowania wg. pola magnetycznego jest połączony z ośrodkiem odpowiedzialnym za widzenie i ocenę odległości .Jeśli anomalie tak działają na ptaki to można przypuszczać że istnieje zagrożenie koncentracji i oceny odległości u kierowców co może spowodować większą ilość wypadków i stłuczek .

Portret użytkownika ARTUR5

Film ma pokazać sposób

Film ma pokazać sposób lądowania i lotu ptaków wędrownych aby nikt nie miał wątpliwości że to głupie stworzenie i zachowuje się nieracjonalnie.Stan Utah jest rejonem bardzo niestabilnym wulkanicznie a teraz dochodzi jeszcze magnetyzm ,jest on pod stałą obserwacją i to co się tam dzieje ma odzwierciedlenie na całej ziemi .

Portret użytkownika Lem Jaskiniowy

a może wszyscy jesteście w

a może wszyscy jesteście w błędzie?
Proszę sobie przypomnieć pewnien przelot nad biegunem, gdy pilot widzial zielone łąki i mamuty.
Albo relacje z trójkąta bermudzkiego, gdzie piloci widzieli mgłę, wodę, światło, bezkres kosmosu, itp., choć nie powinni byli tego widzieć.
Albo relacje tych co byli 'nie tam gdzie trzeba', czyli pod pędnikami maszyn grawitacyjnych i raportowali 'utratę poczucia czasu, dezorientację, uczucie oderwaia od ciala,...' itp.
Mógłbym tak pisac długo, ale co bardziej oczytani juz chyba dopuszczają możliwość pikowania tych ptaków prosto w beton. One prawdopodobnie w ogóle nie widziały ani betonu, ani wody, ani nawet nie wiedzialy gdzie góra, a gdzie dół.

Ja sam potrafię bez kompasu trafić w dowolne miejsce w nocy w ciemnym lesie ...a są miejsca gdzie gubię się w dzień na odcinku kilkuset metrów. Zawsze są to miejsca, gdzie 'widywano' dziwne światła.

Portret użytkownika NIKT

Zgadzam sie w stu %-tach,

Zgadzam sie w stu %-tach, Lemie Jskiniowy.  Ja tez nie potrzebuje kompasu, potrafie odnalesc kazde miejsce nawet i w nocy. Sa jednak miejsca ( znane mi ) gdzie czasami trace orientacje. Co do ptakow : Wydaje mi sie ze zawiodla naturalna nawigacja. Ptaki byly zdezorientowane. Mysle ze stalo sie to nagle. Pozdrawiam

Portret użytkownika Parabola

A ja się nie zgadzam.

A ja się nie zgadzam. Zjawisko martwych ptaków jest powszechne od około roku. Było już naprawdę wiele tłumaczeń tego zjawiska, większość tak idiotyczna, że głowa boli, ale to nie wszystko. Do ptaków dołączyły ryby najróżniejszych gatunków, ssaki, płazy, gady. Długo by wymieniać wszystkie gatunki zwierząt, jakie masowo umierają w niewytłumaczalny sposób. Czyli co, wszystkim zwierzętom coś się nagle pomieszało w głowach? Gdyby to był odosobniony przypadek, byłbym skłonny uwierzyć w to wyjaśnienie, ale podobnych tłumaczeń było setki, wielu "specjalistów" w tej sprawie już zabierało głos i wybaczcie panowie, ale teorię, że kilku ptakom coś się nagle pomieszało i zgubiły się w terenie wsadzam do przepełnionej już szuflady z napisem: "dyrdymały". To jest zjawisko globalne, dotyczące naprawdę wielu zwierząt. Wcześniej nie zdarzało się, by w tak wielu miejscach setki, tysiące, a niekiedy nawet miliony zwierząt padały trupem od tak sobie, bo nagle zapomniały jak się lata, pływa, oddycha, myliły ziemię z wodą, umierały na zawał bo wystraszyły się fajerwerków, albo celowo dla zabawy wpadały pod tiry... Absurd goni absurd.

Portret użytkownika NIKT

Oczywiscie ze sprawa z

Oczywiscie ze sprawa z fajewerkami jest wiecej niz smieszna, masz racje. Lecz zauwaz ze ryby jak i ptaki wykorzystuja przerozne fale, energie i podobne by osiagnac jakis cel. Mysle ze niemala role odgrywa w tym wszystkim czlowiek ale tez szalejacy magnetyzm ziemski ktory i w naszych glowach powoduje rozne zaburzenia. Wiadomo ze magnetyzm wprawia w ruch atomy. Cala materia sklada sie z atomow. Jakie moga byc skutki zmieniajacych sie fal magnetycznych mozna sobie wyobrazic. Pytanie, ktore ja sobie zadaje jest : jaka moc, kiedy i gdzie i w jakim celu stosowany jest HAARP ? Mysle ze sa tez inne czynniki ktore prowadza do kompletnej dezorientacji. Wszystkie ale sa oparte na magnetyzmie i grawitacji naturalnego lub nienaturalnego pochodzenia.

Portret użytkownika jam

e tam. to prawie na pewno

e tam. to prawie na pewno zatrucie połączone z co najmniej podrażnieniem wzroku. Ptaki w panice nurkowały aby jak najszybciej opuścić skażony region. Skażenie mogło być najprawodpodobniej spowodowane spalaniem się trucizn z rosyjskiej sondy która nie poleciała na Fobosa.

Portret użytkownika Max

Przepraszam ale obejrzałem

Przepraszam ale obejrzałem film i nie widzę żeby ptaki wykonywały lot nurkowy. Za to widzę że przed lądowaniem zawisają kilka metrów nad ziemią jakby widząc swoją pomyłkę przez chwilę w zawieszeniu szukają wyjścia z sytuacji wzbicie utrudnia im chmara szybko lecących ptaków nad nimi. Podejrzewam że po chwili lotu w zawisie opadały z sił i spadały na beton, kalecząc siebie i swoich poprzedników na dole . możliwe że pierwsze lądujące osobniki rzeczywiście  pomyliły parking z wodą a reszta wiedziona instynktem stadnym wpadła w pułapkę bez wyjścia. Aż mi się nie dobrze zrobiło jak to oglądałem proponuję nam wszystkim żebyśmy więcej kupowali w marketach może na jakimś polskim parkingu też będzie taka rozwałka.

Max na Max albo cisza

Portret użytkownika Max

Nie no rzeczywiście po co

Nie no rzeczywiście po co admin podpina film który nic wspólnego nie ma z tematem.Wcześniej oglądając skupiłem się na zachowaniu ptaków nie otoczeniu wiejskie chaty i pola to raczej nie market w stanach.dodatkowo miałem w pracy żałosny monitor sory za pomyłkę.

Max na Max albo cisza

Portret użytkownika kokos

To znak dla ludzi aby sie

To znak dla ludzi aby sie opamietali. W stadzie jest zawsze lider lub przewodnik, a przy nim jego swita. jeżeli ten zaczyna manewr cała reszta idzie w jego slady.Taki"owczy pęd". I ludzie  maja takich "liderów", a do czego prowadzi takie slepe zawierzenie i podążanie ich drogą świetnie pokazały te biedne ptaki.Ludzkość własnie do takiego końca zmierza - samozagłada, ehh pozdrawiam

Portret użytkownika Venture

Ornitologiem nie jestem, ale

Ornitologiem nie jestem, ale od kiedy perkozy i kaczki podchodząc do lądowania nabierają największej prędkości i nurkują pionowo w dół? Bo zakładam, że jeśli pomyliły beton ze zbiornikiem wodnym to zamierzały ladować - a wtedy raczej zwalniają.Chyba, że chciały w tej "wodzie" nurkować z lotu i ryby łowić... Najprawdopodobniej to samobójstwo, mają dość egzystencji z ludźmi na jednej planecie.

Portret użytkownika Flamingo

Najprawdopodobniej to nie

Najprawdopodobniej to nie znamy powodów, dla których niektóre zwierzęta zachowują się dziwnie i umierają w niewyjaśnionych okolicznościach. Tu jakieś Archiwum X jest potrzebne.Zjawisko masowych śmierci ptaków jest powszechne od co najmniej roku, do tego doszły inne zwierzęta (ryby, gady, ssaki, płazy). Za każdym razem "specjaliści" podają inne wyjaśnienia. Niektóre są niedorzeczne i wyglądają na próbę robienia z ludzi kretynów, a niektóre to ordynarna fantastyka, nic więcej.Przyznajmy się w końcu - nie wiemy czemu ptaki spadają z nieba albo czemu milion martwych ryb wypływa na plażę. Nie szukajmy na siłę byle jakiego wytłumaczenia, aby jakieś było, bo to nie ma sensu.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem