Tysiące martwych ryb wyrzucone na wybrzeżu Chile

Kategorie: 

Dziwny incydent miał miejsce na wybrzeżu oceanu w Chile. W mieście Puerto Montt na brzegu znaleziono tysiące martwych ryb, głównie morszczuka i makreli. Nie jest jasne, co spowodowało ich masową śmierć. Ryby zostały usunięte z brzegu. Niektóre z nich przesyłano do analizy, podaje Notisur.

 

To nie pierwszy tajemniczy przypadek masowej śmierci morskich zwierząt. W marcu tego roku na wybrzeżu około pięćset kilometrów od Santiago, znaleziono tysiące martwych krewetek. W maju w regionie Coquimbo zaczęły pojawiać się zwłoki setek rozmaitych stworzeń morskich.

 

Wśród nich były takie rzadkie gatunki jak pingwiny Humboldta, lwy morskie i pelikany. W tych sprawach trwają dochodzenia prowadzone przez chilijskie władze. Mieszkańców Puerto Montt ostrzeżono, aby nie zbierali i nie jedli martwych ryb.

„Wybrzeże zostało sprawdzone, ale nie mogliśmy znaleźć żadnych śladów zabrudzeń, plam ropy lub czegoś innego. Zdarzenie ma charakter bezprecedensowy. Musimy wyjaśnić przyczyny tego wypadku”.


 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika darmi

Zachodzi tak wiele procesów

Zachodzi tak wiele procesów na Ziemi i w Kosmosie, że jednoznacznie trudno będzie oszacować (30-ty już chyba przypadek z tego roku kiedy giną jakieś organizmy z akwenu wodnego) co jest przyczyną wymierania. Oto kilka z nich:
- Zmiany na Ziemi np zmiany temperatur wody i nasycenie wody chocby tlenem, zanieszczyszczenia wodne wywołane wulkanami - również tutaj admin publikował taki artykuł.
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/polowy-stulecia-moze-zabraknac-ryb-jako-zywnosci
- zrównanie osi Ziemi z osią centrum naszej galaktyki, potwierdzała to również NASA i Majowie w 2011 i 2012 roku. Oznacza to min potężną emisję strumienia naładowanych cząstek, które potężnie zdestabilizują zachowanie naszego Słońca a dalej zmiana biegónów Słońca,Ziemi i zmiany na innych Planetach - po roku obserwacji Słońca (Ojciec Ziemi Smile ) można wysnuć takie wnioski. Tak mamy przebiegunowanie w tym roku, co nie zaskakuje chyba nikogo - lecz próba udowodnienia przebiegunowania jest już nie do wytłumaczenia Wink .
- nie wiem jak te rybki i czy krewetki ale w przypadku Delfinów,Orek itp. przyczyną śmierci najpewniej jest po prostu zmiana biegunów zwierzęta, które od zawsze kierowały się zmysłem elektromagnetycznej geolokacji, zaczęły trafiać stadami na linię brzegu - w ich odczuciu tam powinien być ocean - dotyczy to i wielorybów i ptaków - wszystkich zwierząt podróżujących cyklicznie na długie dystanse.
- zmiany Pola Magnetycznego
- czynnik ludzki, w niektórych przypadkach już jest pewne że przyczyną jest FUKUSHIMA. Zachęcam do obejrzenia tego materiału tylko 11 minut
http://www.naturalcuresnotmedicine.com/2013/11/this-11-minute-video-shows-us.html Trudno zrozumieć, dlaczego Świat nie chce pomóc Japonii, przecież sami skazujemy się na śmierć w trybie przyspieszonym.
- virusy choroby nic odkrywczego - lecz czy 30 lat temu tyle było chorób i virusów ?
 
 
 

Portret użytkownika minimini

Może tu jest

Może tu jest wytłumaczenie?
 
Tajfun wywołany przez broń mikrofalową
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/tajfun-wywolany-przez-bron-mikrofalowa-2013-11

 

 
1Super tajfun „Haiyan” lub lepiej znany na Filipinach jako tajfun „Yolanda”, dokonał straszliwych zniszczeń, zwłaszcza w mieście Tacloban w centrum Filipin. Mówi się o ponad 10.000 zabitych ludziach. Liczba ta jest niepotwierdzona. Władze nie podają jeszcze oficjalnych danych co do ofiar śmiertelnych, gdyż linie komunikacyjne na niektórych obszarach są nadal zerwane i trwają akcje ratunkowe.
Media mainstreamowe zajęte są przedstawianiem obrazu zniszczeń i ludzkich tragedii, pomijają jednak rzecz kluczową – jaka była przyczyna tajfunu, który z siłą ponad 300 km/h uderzył na prowincję Leyte, położoną w centralnej części tego kraju.
Niegdyś dr Michio Kaku, the Weather Channel i CNN omawiali zagadnienie tropikalnych burz spowodowanych przez promienie mikrofalowe (impulsy). Teraz pojawia się coraz więcej doniesień, że tajfun, który uderzył w Filipiny został wywołany przez wiązkę mikrofal.
Amerykańska baza Air Force znajduje się w pobliżu miejsca, skąd wzięło się źródło promieniowania mikrofalowego i podobno służy ona do obsługi satelity komunikacyjnego. Po emisji wiązki mikrofalowej, zdjęcia satelitarne wykazały powstanie „silnego zawirowania”, jakie zaczęło się rozwijać, aby w końcu stać się wielkim sztormem tropikalnym.
Istnieją doniesienia, jakie mówią, że zmiany pogodowe są dokonywane przy użyciu impulsu mikrofalowego.
Czy impuls mikrofalowy spowodował powstanie tajfunu Haiyan? Ponad 10 tysięcy ofiar na Filipinach – International Business Times AU
http://au.ibtimes.com/articles/521042/20131111/typhoon-haiyan-microwave-pulse-super-philippines-tacloban.htm#.UoNqWeJmP2k
 2
Po co ta katastrofa i dlaczego teraz?
5 listopada 2013 r. doniesiono, że USA i Filipiny nie mogą porozumieć się w sprawie amerykańskiej propozycji o znacznie zwiększonej obecności wojskowej USA na Filipinach.
W październiku 2013 r., sekretarz stanu, John Kerry odwołał wizytę na Filipinach.
USA chcą dostępu do filipińskich baz wojskowych i sprowadzenia na Filipiny samolotów, okrętów i innego sprzętu wojskowego.
Sekretarz obrony Filipin, Voltaire Gazmin, powiedział, że spór toczy się o bardzo istotną kwestię, mianowicie czy Filipiny, czy USA, będą kontrolować te bazy.
Gazmin powiedział: „Co się stanie, jeśli my nie będziemy mieli dostępu do tych baz? Wtedy te bazy będą wyglądać jak ich własność”.
W 1991 r. senat Filipin głosował w sprawie zamknięcia głównych amerykańskich baz w tym kraju.
W 1999 r. ratyfikowano układ wojskowy, zezwalający na tymczasową obecność wojsk USA na Filipinach, jak np. w sytuacji wspólnych ćwiczeń.
Filipiny: następna amerykańska baza wojskowa koło Chin
Informacja przekazana ponad rok temu przez geopoliticalmonitor zaczyna się spełniać.
Patowa rozgrywka między Chinami a Filipinami o sporny obszar Scarborough Shoal na Morzu Południowochińskim, staje się zapowiedzią powrotu amerykańskiego wojska na Filipiny.
http://www.geopoliticalmonitor.com/philippines-the-next-us-military-base-4664/
 3
W wyniku przejścia morderczego tajfunu, trwa akcja międzynarodowej pomocy, a USA już wysyłają tam wiele wojska.
Filipiny szantażem zmuszone zostały do wpuszczenia jednostek armii USA na swoje terytorium.
Znany obserwator zjawisk pogodowych „Dutchsinse” łączy tajfun na Filipinach z impulsami mikrofalowymi pochodzącymi z bazy amerykańskiej na Pacyfiku.
http://sincedutch.wordpress.com/
Film analizujący szczegóły użycia impulsu mikrofalowego, aby dać początek tajfunowi „Haiyan” (Yolanda)
11-8-2013 Microwave Pulse gives birth to Typhoon Haiyan (Yolanda)
http://i1.ytimg.com/vi/q5x8gY_Zo3U/mqdefault.jpg
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=q5x8gY_Zo3U
Kontrolowanie pogody, czy to jest możliwe?
http://i1.ytimg.com/vi/l0z7JOxQaO0/mqdefault.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=l0z7JOxQaO0
https://www.youtube.com/results?search_query=controlling+the+weather&sm=1
 
Pogoda jako środek wielostronnego rażenia. Pogoda na własność do 2025 roku
Plany rozwoju broni do 2025 roku
http://www.fas.org/spp/military/docops/usaf/2025/v3c15/v3c15-1.htm
źródła: różne
w tym http://aangirfan.blogspot.com/2013/11/philippines-typhoon-caused-by-us.html
 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem